Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

Aναφορά κάποιο bug:

Έχει κανείς πρόβλημα (bug) στην αποστολή που πρέπει να φυγαδέυσουμε τον Esbern απο το Ratway Warrens (υπονόμους) θέλω να τον μιλήσω ώστε να μ'ακολουθήσει και δέν ανταποκρίνετε δοκίμασα και με το πληκτρολόγιο και με το gamepad.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες υπάρχει λύση για το ότι δεν μπορώ να έχω αξιοπρεπές framerate με μια 6990 στα 1920χ1200; Το παιχνίδι ανιχνεύει game settings στο ultra...πατάω new game και κατά την μεταφορά με το κάρο βλέπω 30 fps...βγαίνω αμέσως και ψάχνω στο Internet και διαβάζω για crossfire issues και περιμένουμε cap και τα ρέστα...Όσοι έχουν cf ή 6990 αντιμετωπίζουν το πρόβλημα των χαμηλών frame rate; πως το έλυσαν;

Διάβασa περί ενός dll στο skyrim /directory και περί απενεργοποίησης AA/AF από settings και ενεργοποίησή τους μέσω CCC...δεν μπορώ να δοκιμάσω τώρα απ'την δουλειά αν δουλεύει...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το crafting απο την μια είναι πολύ ωραίο, κυκλοφορώ μονίμως με τον γκασμά και στα ορυχεία συνέχεια παίρνω ορυκτά για να μπορέσω να φτιάξω τις πανοπλίες που θέλω.

Απο την άλλη δεν μου αρέσει που δεν σε περιορίζει στα experience που κερδίζεις ανάλογα το αντικείμενο που θα φτιάξεις με αποτέλεσμα πχ να φτιάχνω συνέχεια iron dagger που θέλει λίγα υλικά, lether stripes+1 iron και με αυτόν τον τρόπο να έχω πάει το crafting στο Θεό! :...:

Link to comment
Share on other sites

πχ να φτιάχνω συνέχεια iron dagger που θέλει λίγα υλικά, lether stripes+1 iron και με αυτόν τον τρόπο να έχω πάει το crafting στο Θεό!

Καλος παπας ειμαι δλδ που πληρωσα trainer... :getlost:

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
πιπέρι
Link to comment
Share on other sites

Βlacksmith/Enchanting/φράγκα γρήγορα τιπ.

1.Αγοράζεις όλα τα iron ignot που μπορείς να βρεις. Άμα έχεις και % better prices equipment, ακόμα καλύτερα.

2.Φτιάχνεις iron daggers με το τσουβάλι. Τα καβατζώνεις κάπου. (Άμα θες να γλιτώσεις και λίγα leather scraps, μπορείς να τα βελτιώσεις).

3. Ψάχνεις για soul trap item για disenchant. Φτιάχνεις ένα όπλο με soul trap 1sec με το μεγαλύτερο soul gem που έχεις.

4. Aγοράζεις ότι petty soul gem βρείς (άδεια). Πας στο ποτάμι και αρχίζεις να πετσώνεις καβούρια. Αργότερα στις σπηλιές (αράχνες/σκελέτια).

5. Enchant τα προαναφερθέν daggers. Το drain health έχω βρει ότι πουλάει καλύτερα ως τώρα.

Blacksmithing +, Enchanting +, Φραγκα. Στο level 15 legendary dragonplate armor με full enchants.

Link to comment
Share on other sites

Εχει υποσκελισει ακομα και το Battlefield 3 το game η ειναι η ιδεα μου?

Πλεον παιζω casual το 1o και hardcore το Skyrim.

Eπισης σε 3d Vision το game ειναι αψογο.Εχω 35-55 fps με ολα στο ultra αλλα πραγματικα απο τα καλυτερα 3D.

Ειναι ολα σωστα και το κλασικο shadow effect του 3d vision στους χαρακτηρες και στο foredrop ειναι ανυπαρκτο(σε επιπεδα Βatman Arkham και καλυτερο)

Μονο στα scenery backdrops φαινεται και ακομα και εκει δε ειναι ενοχλητικο πχ στα μακρυνα βουνα αν χαζευεις απο το καστρο του whiterun.

Επισης υπαρχει και popout σε οτι σας ερχετε π.χ Βελη-Spells αλλο να το περιγραφω και αλλο να το βλεπετε με τα ματια σας.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

μόνο το ότι δεν βρήκα ακόμα κανένα ring of feather/s με χαλάει

κλασικός scavenger μαζεύω ότι βρω μπροστά μου (πάνε για πούλημα και στα fallout έτσι κάνω) αλλά το backpack γεμίζει εύκολα και τα πετάω κάτω

γμτ δεν βρήκα ένα σπιτάκι να βάλω ένα κεραμίδι πάνω από το κεφάλι μου καθώς και τα πολλά βιβλία που έχω μαζέψει/κλέψει μια και ο Dunmer μου είναι λίγο μακρυχέρης :p

τώρα ήρθε και το Assassin's Creed για το χβοχ,νταμπουλ κομπο :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το αγοράσω και εγώ. Η χαμηλότερη τιμή στο Skroutz είναι 32€, παίζει να το αγοράσω φθηνότερα κάπου online;

Compare Digital download prices : The Elder Scrolls V: Skyrim steam origin cd key Euro currency

Link to comment
Share on other sites

Φθηνότερα εδώ: Download The Elder Scrolls V: Skyrim for PC

Από δω το πήρα και γω και ενεργοποίησα σήμερα (κατεβαίνει :D).

Μακριά από ρώσικα κλειδιά, εκτός αν θέλετε να ζείτε με το φόβο μη σας το σβήσει το steam...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν περισσότερο Carry Weight για να κουβαλάνε... υπάρχει perk στο pickpocket tree "extra pockets"(δίνει 100 πόντους).

Επίσης όσο ανεβάζεις το stamina αυξάνεται, και αν είστε μέλος του Thieve's guild και σας δώσουν το Thief set η armor δίνει και αυτή bonus.

Εκτός αυτών υπάρχουν και potions/feathers αλλά δεν είναι μόνιμες λύσεις σαν τα από πάνω φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα λιγο τα stats.

Παιζει να ειναι μπροστα μου και να μην το βλεπω αλλα υπαρχει πουθενα καποια καρτελα που να αναφερει συγκεντρωτικα τα attributes οπως συνολικο armor, συνολικα resistances κτλ? :nothing:

ps: astrolabos ε οχι και παπας! :p

Χαϊδευτικο ητανε...

Έγινε επεξεργασία από RGit7789
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.