Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

Τα κόκκαλα κλπ από δράκο υπάρχει κάποιος τρόπος να γϊνουν armοr ή είναι απλά για πούλημα?

έχω κάνει ήδη 3 κομμάτια.

προς smithers. παρατήρησα ότι δεν συμφέρει να φτιάξεις κομμάτια πανοπλίας μαζεμένα. πρώτα κάνεις ένα το αναβαθμίζεις και μετά κάνεις άλλο ειδικά αν είναι για dragonplate.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με lag μέσα σε κάποια dungeons με νερά και πολλά shadows;Στο llinata's deep πχ. τα frames πέφτουν πολύ σε σημείο που γίνεται unplayable ενώ έξω δεν έχω κολλήματα.Υποπτεύομαι την vram επειδή ενώ έχω την 5850 με 1gb η usage πήγαινε στα 1050mb.Μάλλον φταίνε τα άτιμα τα hd textures που φόρτωσα όμως μου φαίνεται παράξενο να συμβαίνει αυτό μέσα σε dungeons που πρέπι να φορτώσουν πολύ λιγότερα σε σχέση με whiterun και τα δάση.

Το specs στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς τα HD textures? Τι επιπτώσεις έχει στην απόδοση;

εγω εχω βαλει τουτο Post_Process_Injector_1_3 και δεν ειδα καμια διαφορα με το ματι στην αποδοση,

αλλα μ αρεσει περισσοτερο το sharpening effect,παντως , μπορεις να το δοκιμασεις κ αν δεν παιζει καλα 3 αρχεια ειναι τα σβηνεις κ ειναι παλι οπως πριν.

θα δοκιμασω και τα HD textures καποια στιγμη κ θα σου πω.

(παιζω με 5870 x1 phenom x6 2,8)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το crafting απο την μια είναι πολύ ωραίο, κυκλοφορώ μονίμως με τον γκασμά και στα ορυχεία συνέχεια παίρνω ορυκτά για να μπορέσω να φτιάξω τις πανοπλίες που θέλω.

Απο την άλλη δεν μου αρέσει που δεν σε περιορίζει στα experience που κερδίζεις ανάλογα το αντικείμενο που θα φτιάξεις με αποτέλεσμα πχ να φτιάχνω συνέχεια iron dagger που θέλει λίγα υλικά, lether stripes+1 iron και με αυτόν τον τρόπο να έχω πάει το crafting στο Θεό! :...:

Καλύτερη εναλλακτική πιστεύω ότι είναι το Leather Bracer. Θέλει μόνο 1 leather + 2 leather stripes (άρα με 3 leather φτιάχνεις 2).

Επίσης leather είναι πολύ πιο εύκολο να βρεις σε μεγάλες ποσότητες.

Αν και προσωπικά κάνω και τα δυο (thanks για το tip btw arxagele) για πιο γρήγορο ανέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στην αποστολή blood's honor στην companion, επιστρέφω και βλέπω να έχει σκοτωθεί ο Kodlak.Κάτι μου λέει ένας άλλος companion, ξέχασα το όνομα, για εκδίκηση από τους silver hand αλλά η αποστολή δε ξεκινάει!BUG! έχει ιδέα κανείς τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στην Glenmoril Coven που είναι βορειοανατολικά του Falkreath. Δες στον χάρτη, άμα δεν ξεκινάει καθόλου δοκίμασε να ανοίξεις την κονσόλα με το "`" μέσα στο παιχνίδι και να γράψεις setstage C05 1 .

Στο stage μπορείς να αλλάξεις νούμερο πχ 1,2,3 ανάλογα σε πιο σημείο θες να προχωρήσει η αποστολή, Backward δεν μπορείς να πας απο 3 σε 2 κτλ.

Έγινε επεξεργασία από Arxagelos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με ένα Quest με τη Saadia.

Αποφάσισα να βοηθήσω να την πιάσουν, πήγα της είπα να πάει στους σταύλους, πήγα εκεί αλλά δεν έφτασε ποτέ....

καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με ένα Quest με τη Saadia.

Αποφάσισα να βοηθήσω να την πιάσουν, πήγα της είπα να πάει στους σταύλους, πήγα εκεί αλλά δεν έφτασε ποτέ....

καμία ιδέα;

κυριολεκτικα πρεπει να την συνοδευσεις ως εκει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με ένα Quest με τη Saadia.

Αποφάσισα να βοηθήσω να την πιάσουν, πήγα της είπα να πάει στους σταύλους, πήγα εκεί αλλά δεν έφτασε ποτέ....

καμία ιδέα;

setstage MS08 175

για δοκίμασε. :T:

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάρεις κάποιον συνοδό/βοηθό ,απο αυτούς που πληρώνεις, και του λες να περιμένει κάπου,πόσο περιμένει;Απεριόριστα;Γιατί είχα έναν μαζί και έναν σκύλο και γύρισα μετά απο 2,3 μέρες και δεν ήταν πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.