Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

ΕΦΙΑΛΤΗΣ....Το χειροτερο πραγμα που ειχα παθει στο παιχνιδι, 6 ωρες μου πηρα για να θεραπευτω...googlaρετο υπαχει μια βαναυση λυση...

αν μπορεις κανε load σε ενα πιο παλιο save...

και μετα απο 6 ωρες που προσπαθουσα να θεραπευτω, αφου θεραπευτηκα το παρατησα γτ ηδη μου ειχε σπασει τα νευρααααααα

Link to comment
Share on other sites

παιδεσ οκ το βρηκα... μεσο google.. στη μορταλ ψαχνεισ να βρεισ ενα τυπα , τον βρισκεισ ρωτωντασ στο καφενειο τησ πολησ, αυτοσ θελει ενα black soul gem γεματο... μολισ του το εδωσα, δωσαμε ραντεβου αχααχαχαχαχχ σε ενα μεροσ εξω απο την πολη, απλα πρεπει να εισαι φαγομενοσ , διοτι διαφορετικα νομιζω δεν ερχετε..εκει εκανε μια τελετη , και ξαναγυρισαμε στην αρχικη κατασταση.. απλο γρηγορο και ευκολο.. να ειναι καλα το google..

στο oblivion παντα βρικοσ ημουν.. χαχααχαχχααχ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

μπορει να χρειαστεις και το tes5edit να πειραξεις τπτ -κατατοπιστικο το wiki :)-.

αμα ζητας 5 μονο mods , εγω θα ελεγα (τα unofficial patches εξαιρουνται):

skyui

hdtextures

climates of tamriel+realistic lighting overhaul

deadly dragons/mighty dragons+dragon combat overhaul

duel combat realism

Falskaar

5 mods δε φτανουν ουτε για ζητω ομως...

Link to comment
Share on other sites

skyui είναι must ( πρέπει να έχεις και το SKSE, σου λέει στην περιγραφή τι πρέπει να κάνεις)

skyrim HD 2k textures

reallistic lightning overhaul

immersive weapons

και γενικά διάφορα enhance graphics

Link to comment
Share on other sites

Τα 5 δεν φτανουν ουτε για αντιδωρο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RxQ1JN_X-_Y&feature=c4-overview-vl&list=PLE7DlYarj-DdhDG41roBVJfNCqvO5MmKP]Beginner's Guide to Modding Skyrim : Introduction - YouTube[/ame]

Ξεκίνα με τα βασικά που λέει ο τυπος και μετά άνοιγε τις ιστοσελίδες που δίνει και βάζεις οτι επιπλέον θέλεις.:beer:

Link to comment
Share on other sites

παιζω skyrim απο το μαιο καπου και οντας 68 lvl με 100 σε πολλα skill και οπως καταλαβαινετε εχω καει ολοκληρωτικα (δεν αντιλεγω καποιοι ειναι σε χειροτερο σημειο!!). τα μονα mod που χρησιμοποιω τελικα ειναι τα high res textures... ολα τα αλλα ειναι λιγο πολυ περιεργα δε μ αρεσαν. ΕΚΤΟΣ απο 1 που σε αφηνε να μετατρεψεις τα dragon soul (που περισσευουν) σε perks! χρησιμο αν θες να κανεις το χαρακτηρα σου πολλαπλη προσωπικοτητα. αλλα δε μου δουλεψε δε το καταφερα.

Εντυπωσιακα πολυ ηταν τα lighting overhaul διαφορα mod, αλλα ηταν ρεαλιστικα μεχρι αηδιας. το βραδυ και σε μπουντρουμια δεν εβλεπες τιποτα, επρεπε να κουβαλας πυρσο και τετοια. ακομα και τη μερα σε μερικα δωματια που δεν ειχε παραθυρα η πολυελαιο ηταν πισσα.

αυτο το τελευταιο με τα achievements φαινεται ενδαφερον παντως!

αυτα... και δε λεω να ξεκολλησω...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να φερεις το παιχνιδι στα μετρα σου ;)

εγω αφου κανω ενα playthrough με οσα μοντς αντεχει θα τα βγαλω ολα και θα βαλω ενα requiem μετα -με οτι εξτρα αντεχει κ αυτο-, γιατι το τωρινο δε νομιζω οτι ειναι πολυ hardcore...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή το αγόρασα με ρώσικο κλειδί και αφού μου ζάλισε τα φρύδια το ξανα αγόρασα με κανονικό άλλα το έβαλα σε άλλο λογαριασμό διότι δημιουργούνταν πρόβλημα . Το έπαιξα τρεις φόρες με τον μαντράχαλο Dragonborn . Τώρα με τις εκπτώσεις, αγόρασα το legendary και λέω να το πάω για τέταρτη φορά.

το θεμα ειναι να φερεις το παιχνιδι στα μετρα σου ;)

Αυτό σκέφτηκα και εγώ για την τέταρτη φορά. Ξεφορτώθηκα τον μαντράχαλο.

:p

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν βγαίνουν οι R9 290 custom και με την 5870 που ξέμεινα δεν μπορώ να δω καλά τον σκελετό σε τρεις οθόνες. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.

Εχω ενα προβληματακι με τον ηχο στο παιχνιδι

Καθε φορα που μιλαω σε ενα χαρακτηρα οταν τον κοιταω δεν ακουω με τπτ τι λεει .οταν στριψω λιγο την καμερα ακουγεται...ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!

εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

Σημειωση εχω 5.1 ηχεια και καρτα ηχου on board

EDIT : με συγχωρετε παιδια δικια μου βλακεια.απο τα ηχεια ειχα αλλο preset.σορυ αν μπορειτε σβηστε το

Έγινε επεξεργασία από syma
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιχνιδάρα οτι και να λέμε και θα συνεχίζει να πουλάει γιατί η υποστήριξη που έχει το παιχνίδι απο την modding κοινότητα είναι απίστευτη. Άσε που πολλοί που το είχαν αγοράσει στις κονσόλες μόλις είδαν την έκδοση για pc με mods τους έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα και τρέξανε να το ξανά αγοράσουν.

Skyrim έκδοση για pc με πάνω απο 100 mods....

11409348205_c7e78ee342_b.jpg

185tuphzfcweejpg.jpg

185tuqvbbwfe2jpg.jpg

185tusek927h3jpg.jpg

185tussdja8vsjpg.jpg

185tuufka7846jpg.jpg

185tuvwu2flocjpg.jpg

11865078236_52c70446c0_o.jpg

9074464376_0b9a59e0eb_o.png

8401535971_ef3155a58f_o.png

8106977584_4a28b10c1b_o.png

8067070027_f848bebd58_o.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.