Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

Για να πετύχεις τέτοιο αποτέλεσμα και να το κάνεις να δουλεύει σωστά θέλει πολύ χρόνο και πειραματισμό, ξεκινάς με ...

1) TES Skyrim

2) RealVision ENB at Skyrim Nexus - mods and community ακολουθείς τις οδηγίες κατεβάζεις τα recomended mods και τα περνάς με την σειρά που τα λέει.

Αν έχεις κάρτα γραφικών με 1gb ή λιγότερο κατέβασε τα 1k textures και όχι 2k&4k.

Η δική μου κάρτα με τα 1gb Vram αγκομαχάει! Θα ανεβάσω φώτος και απο το δικό μου σύστημα με ρυθμίσεις που είναι playable.

Δες και αυτό.

Skyrim Mods |

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα καμια ρυθμιση ειτε σε μοντ ειτε σε ινι, ή κανα ψαγμενο mod :p

τα 3/4 απ αυτα τα εχω και γω :)

Στα link πιο πάνω είναι όλα αυτά και mods και ini tweaks. :tongue:

εγώ με r9 290 θα τα καταφέρω? :p

Σε ζηλευω man! θέλω κάρτα γραφικών τουλάχιστο με 3gb vram για να τρέξει το παιχνίδι με Full HD textures.

Αυτές οι φώτος είναι απο το δικό μου σύστημα με καμιά 80 mods, με τις μισες ρυθμίσεις σε γραφικά ENB μιας και δεν την παλέυει η 560ti και με 1K textures. Το αποτέλεσμα και πάλι είναι φοβερό. Εξωτερικά έχω απο 20-40 fps και εσωτερικά απο 30-50.

ri01.jpg

ab0k.jpg

yy1y.jpg

xnfr.jpg

ytm8.jpg

1ohy.jpg

wpoz.jpg

8mti.jpg

iq5q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα link πιο πάνω είναι όλα αυτά και mods και ini tweaks. :tongue:

...δε ζηταω generic tweaks/guides/mods, ρωτησα αμα εχεις να προτεινεις κατι εσυ. Αμα μου λες οτι κατεβαζεις realvision και το πετας default μεσα ,μαζι με τη λιστα των mods που εχει, ευχαριστω πολυ, ετσι το χω και εγω...

[MENTION=14904]filthy_dwarf[/MENTION]

αμα το μπουκωσεις η 290 αρχιζει να ζοριζεται παντως, παντως για skyrim ειναι οτι πρεπει, τα 3gb της 780 απλα δεν φτανουν...

Link to comment
Share on other sites

...δε ζηταω generic tweaks/guides/mods, ρωτησα αμα εχεις να προτεινεις κατι εσυ. Αμα μου λες οτι κατεβαζεις realvision και το πετας default μεσα ,μαζι με τη λιστα των mods που εχει, ευχαριστω πολυ, ετσι το χω και εγω...

[MENTION=14904]filthy_dwarf[/MENTION]

αμα το μπουκωσεις η 290 αρχιζει να ζοριζεται παντως, παντως για skyrim ειναι οτι πρεπει, τα 3gb της 780 απλα δεν φτανουν...

μα γιαυτό το είπα. γιατί τα ss που είδαμε ποιο πάνω εγώ δεν τα βγάζω :p

Link to comment
Share on other sites

...δε ζηταω generic tweaks/guides/mods, ρωτησα αμα εχεις να προτεινεις κατι εσυ. Αμα μου λες οτι κατεβαζεις realvision και το πετας default μεσα ,μαζι με τη λιστα των mods που εχει, ευχαριστω πολυ, ετσι το χω και εγω...

Να προτείνω κάτι περαιτέρω απο την pure έκδοση του realvision enb που στο σύστημά μου εγω βγάζω 15fps και τα γραφικά που βλέπω μαζεύω σαγόνια απο το πάτωμα δεν έχω. :hehe:

Τώρα κατα πόσο generic είναι δεν ξέρω, όταν μέσα περιέχει 6 διαφορετικά setups και tweaks βασισμένα στο ENB για κάθε βαλάντιο, pure&performance συν το γεγονός οτι περιγράφει όλες τις ρυθμίσεις που χρειάζεται να πειράξεις στα ini files για να έχεις το αποτέλεσμα που θες. :hmm:

Εγώ χρησιμοποιώ το performance b, με λιγo περισσότερες ρυθμίσεις ανοιγμένες στο enb.ini όπως depth of field, weather eg, πάντα για να έχω playable αποτέλεσμα και με καλύπτει.

εσύ πόσα fps βγάζεις με την pure έκδοση και θες να ζορίσεις κι άλλο το σύστημά σου?:nerd:

Link to comment
Share on other sites

Για να πετύχεις τέτοιο αποτέλεσμα και να το κάνεις να δουλεύει σωστά θέλει πολύ χρόνο και πειραματισμό, ξεκινάς με ...

1) TES Skyrim

2) RealVision ENB at Skyrim Nexus - mods and community ακολουθείς τις οδηγίες κατεβάζεις τα recomended mods και τα περνάς με την σειρά που τα λέει.

Αν έχεις κάρτα γραφικών με 1gb ή λιγότερο κατέβασε τα 1k textures και όχι 2k&4k.

Η δική μου κάρτα με τα 1gb Vram αγκομαχάει! Θα ανεβάσω φώτος και απο το δικό μου σύστημα με ρυθμίσεις που είναι playable.

Δες και αυτό.

Skyrim Mods |

εκατσα σημερα και περασα ΟΛΑ :p τα mods του RealVision,

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ!

απενεργοποιησα μονο το depthoffield μεσα απο τα ingame options του RealVision γιατι αφενος δε μου αρεσε το θολωμα του background οταν κοιτας καπου κοντα και εφετερου σε εξωτερικους χωρους απο 30-40fps ανεβηκε στα 55+

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και καμιά φώτο να γουστάρουμε.

Πολλοί modders πάντως δίνουν συγκεκριμένες εντολές στην κονσόλα ''force weather'' για να ρίξουν τους φωτισμούς στην σκηνή που θέλουν και να τραβήξουν φωτογραφία, άρα μην απορείτε άμα πάτε σε μια σκηνή και δεν φαίνεται το ίδιο, και κάτι εξωπραγματικές φώτος που βλέπουμε είναι τουμπανιασμένες με 4κ textures και όλα τα γραφικά που μπορεί να βγάλει η μηχανή με ΕΝΒ χωρίς να είναι playable το παιχνίδι, το κάνουν μονο και μόνο για το screenshot.

Link to comment
Share on other sites

εαν τα περασεις ΟΛΑ με ΑΚΡΙΒΩΣ τη σειρα που λεει ειναι παντου, για dungeons και caves ειναι αυτα aMidianBorn Caves and Mines at Skyrim Nexus - mods and community + Vivid Landscapes - Dungeons and Ruins at Skyrim Nexus - mods and community

γενικα ειναι αλλο παιχνιδι, σημερα θα κατσω να το ξαναφτιαξω γιατι θελω να περασω αλλο ενα HD texture pack Skyrim Ultra HD Texture Pack at Skyrim Nexus - mods and community

Link to comment
Share on other sites

γενικά όλα τα elderscrolls μεταμορφώνονται με τον χρόνο...δεν είναι να τα παίζεις day1...τα αφήνεις να ωριμάσουν σαν το καλό κρασί...Βέβαια θέλει απίστευτη ωρα να διαθέσεις για να κατεβάζεις, ψάχνεις, αλλάζεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη δουλεία για μένα και το αγαπημένο μου πακέτο απο textures είναι το amidianborn book of silence. Ο γείτονας modder cabal120 ξεκίνησε να φτιάχνει HD textures για τις vanilla armors και έχει φθάσει σε σημείο να φτιάξει για όλο το παιχνίδι.:worship:

Γενικά ότι mod βγάλει το παλικάρι κατεβαίνει και περνιέται αμέσως.:p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορειτε εσεις με τα realistic lighting mods να παιξετε αληθεια? που μπαινεις σε μπουντρουμι (ακομα και σε μερικα σπιτια) και ειναι ολα κατραμι εκτος απο 2 τετραγωνικα που ειναι αναμμενη καμια φωτια? η μηπως εξω τη νυχτα??? πως με πυρσο? δε το μπορεσα καθολου... too real 4 me.

(κατα τα αλλα τα γραφικα ναι εσπερναν)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομα στην αρχη, και ειπα να κανω οσα side quests μπορω μεχρι να βαρεθω, οταν αλλαξει το τοπιο θα ανεβασω και αλλα.

το παιχνιδι απο 5,5GB (χωρις dlc) εφτασε με τα mods τα 16.5! :p

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

Bάλε οπωσδήποτε το perfect whiterun να φτιάξει λίγο ατμόσφαιρα το whiterun.

και προτείνω για land textures του Cabal120(amidianborn). Eγώ έχω περάσει το Skyrim HD 1k και απο πάνω ότι textures έχει βγάλει ο cabal, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια. :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.