Jump to content




deninho

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Μιας και είναι γενικό το thread και υπάρχε( /υπήρχε; ) ενδιαφέρον για MIUI: Με MIUIscotland έχει δοκιμάσει κανείς να δει h.264 με native hardware acceleration; Εμένα απλά δε γουστάρει, ενώ mpeg4 part2 όλα καλά.

Κάπου είχε αναφερθεί ότι έχουν σημασία τα χαρακτηριστικά του encoding (βλ. handbrake) ως προς το αν μπορεί να κάνει acceleration, αν και προσπαθώ να αποφύγω το re-encode ολοκληρωτικά γιατί είναι .mkv με ASS τους οποίους το handbrake.. σφάζει.

[MENTION=79]apotsi[/MENTION]: Ψάξε αν κρατάει τα links από το market (τη δυνατότητα της εφαρμογής να κάνει update αφού την κάνεις recover μετά από flash) όπως κάνει το Titanium.

Link to comment
Share on other sites

το mybackup root κραταει επαφες και ημερολογια και κλησεις κτλ,και τις ρυθμισεις απο τις εφαρμογες που εχεις!!:p:p

σας εχω!!:hehe::hehe:

το κερασακι στην τουρτα ειναι οτι ειναι free!!(κανω και για πλασιε!!:p:tomato:)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και ειδικά όταν ένα ολόιδιο κινητό σε Hardware aka Nexus θα πάρει επίσημα παγωτάκι.:wall:

Προσωπικά σκασίλα μου, δεν ήμουν ποτέ με official, αλλά στην samsung νομίζω θα κάνει κακό όταν αφήνει έτσι την πάλαι ποτέ ναυαρχίδα της.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλοί MOS

Εμείς στα φόρουμ δεν είμαστε η πλειοψηφία. Πάρα πολύ περιμένουν το ριμαδοKies να τους κάνει το update. Προσωπικά όπως είπα σκασίλα μου αλλά όχι να πάρει ICS το NEXUS και όχι το SGS. Μου κάθεται στο λαιμό

Link to comment
Share on other sites

To nexus ειναι google phone by samsung ομως.Τα updates τα παιρνει απο την google και οχι απο την samsung.

Με την ιδια λογικη η google αποφασισε το nexus one που εχει παρεμφερη specs με nexus/galaxy s να μην παρει την ice cream.

Περαν αυτου, ειναι οντως κριμα που το galaxy s δεν θα παρει την αναβαθμιση.

Απλα ηθελα να τονισω οτι το nexus s με το galaxy s δεν ειναι συγκρισιμα στην λογικη των updates παρολο που και τα δυο γραφουν samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Galaxy Nexus είναι το κινητό με το οποίο έγινε το promote του ICS, το ότι το I9000 έχει την ίδια GPU και τίποτα άλλο παρόμοιο hardware δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε να το πάρει σαν επίσημη αναβάθμιση. Αντίθετα το I9100, έχει την δύναμη για να το πάρει το ICS, όλα αυτά μπορεί να είναι στο μυαλό της SAM μαζί με το Marketing.

Το καλύτερο είναι ότι υπάρχουν cookers και εξωτερικοί developers με μεράκι για να μας δώσουν και εμάς το ICS. Τώρα το πως θα πάει είναι άλλο θέμα !

Link to comment
Share on other sites

MOS δεν έχουν μόνο την gpu κοινή στο τομέα hardware

πουχου

Processors

Samsung Galaxy S – 1GHz Cortex A8 (Hummingbird) processor + 512MB

Google Nexus S – 1GHz Cortex A8 (Hummingbird) processor + 512MB

Τεσπα πιο πολύ για να σπρώξει τους καταναλωτές σε νέες συσκευές μου κάνει αυτό.

Θα σας χαιρετήσω μια και μου κάνατε την καρδιά περιβόλι. Θα σας ευχηθώ καλές γιορτές, καλά Χριστούγεννα, μια και η αρχοντιά μου αφήνει το λεκανοπέδιο σε λιγάκι.

Φιλιά σε όλους:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.