Jump to content



.:: Ας πιάσουμε... κανά δορυφόρο... a newbie guide ::.


Recommended Posts

Το μαγαζί είναι σούπερ πάντως 2-3 φορές που έχω πάει με έχει καθοδηγήσει το παλικάρι που το έχει μάλλον και έχει πολύ καλές τιμές. Το έγραψα μιας και το θυμήθηκα :-P

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αυτα... Σαν τους ΙΟΥΣ ενα πραγμα... Απλα ειναι να μην εχεις κακο ανανοσοποιητικο συστημα στα θεματα τεχνολογιας που απο οτι φαινεται εχουμε μεγαλο προβλημα σε αυτον τον τομεα! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
τι παιχτηκε με al jazeera sports ? εφυγαν ολα απο hotbird?

μερικα πηγαν badr, άλλα nilesat 7|, τι κανουμε τωρα που εχουμε συνδρομη αλλα δεν βλεπουμε? που να στριψω το τηγανι?

Πλέον στον Hotbird λόγω διώξεων από Sky UK ( EPL ) μένουνε μόνο τα +1 +2 +3 +4

Το Αγγλικό πρωτάθλημα θα το δείχνουνε στα +5 +6 +7 +8, τα οποία μεταδίδονται από άλλους δορυφόρους.

http://en.kingofsat.net για τις αλλαγές συχνοτήτων, κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε παιδια, εχει γινει κατι με Hotbird? εχουν φυγει καναλια απο κει?

παλιοτερα επιανα CNN, BBC, RTL, RT, TV5 και αλλα πολλα ευρωπαικα καναλια, αλλα τωρα πιανω περισσοτερα αραβικης καταγωγης. εχω ελεγξει το πιατο, εχω ξανασκαναρει 2-3 φορες, αλλα τζιφος..!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχει γινει κατι με Hotbird? εχουν φυγει καναλια απο κει?

παλιοτερα επιανα CNN, BBC, RTL, RT, TV5 και αλλα πολλα ευρωπαικα καναλια, αλλα τωρα πιανω περισσοτερα αραβικης καταγωγης. εχω ελεγξει το πιατο, εχω ξανασκαναρει 2-3 φορες, αλλα τζιφος..!!!

KingOfSat - European Satellite Zapping & Directory

μπες satellite directory, άνοιξε όλους τους hotbird και κοίτα για τα κανάλια που σου λείπουνε.

Link to comment
Share on other sites

σου ειπα ηδη..., δεν πιανω ολα τα ευρωπαικα και ειδησεογραφικα. εχω πηξει στα αραβικα, μαροκινα, αιγυπτιακα, και δεν ξερω τι αλλα μουσουλμανικα καναλια.......!!!

Link to comment
Share on other sites

σου ειπα ηδη..., δεν πιανω ολα τα ευρωπαικα και ειδησεογραφικα. εχω πηξει στα αραβικα, μαροκινα, αιγυπτιακα, και δεν ξερω τι αλλα μουσουλμανικα καναλια.......!!!
μάλλον έχει κουνηθεί το πιάτο (ή το lnb) και έχει γυρίσει και κατεβάζει άλλον δορυφόρο. Ανέβα και τσέκαρέ το.
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] συγχαρητήρια και για τον αρχικό οδηγό και για τις πληροφορίες μετέπειτα. Παρομοίως σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν με τη συμμετοχή και τις γνώσεις/απορίες τους.

Η περίπτωση για αμερικάνικα κανάλια στην αμερικάνικη εκδοχή τους -όχι ευρωπαϊκές εκδόσεις- δεν παίζει να υποθέσω;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] συγχαρητήρια και για τον αρχικό οδηγό και για τις πληροφορίες μετέπειτα. Παρομοίως σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν με τη συμμετοχή και τις γνώσεις/απορίες τους.

Η περίπτωση για αμερικάνικα κανάλια στην αμερικάνικη εκδοχή τους -όχι ευρωπαϊκές εκδόσεις- δεν παίζει να υποθέσω;

Δυστυχώς μέσω δορυφορικής όχι, λόγο κάποιων ηλίθιων νόμων για τα δικαιώματα εκπομπής δεν μπορούνε και να θέλανε να εκπέμψουν απείραχτα εδώ, και το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.