Jump to content



ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟ PC ΜΟΥ


greekfragma

Recommended Posts

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ-Λ-ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣ

ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ?????

ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ?????

ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΧΑΚΕΡΑΣ ΠΟΥ Μ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟΧΟ?????

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

ρε παιδια εκει που εβλεπα ειδησεις στην τηλεοραση και ετρωγα μια σπεσιαλ πιτσα ακουω ξαφνικα να χτυπαει το κουδουνακι του AEROGATE και να ανοιγει το πισι μου.πηρε κανονικα μπρος και μπηκε παραθυρα.........εκει σταματησε.......λεω δεν μπορει.............παραισθησεις εχω.κλεινω το πισι και συνεχιζω να βλεπω τηλεοραση....μετα απο καμια ωρα παλι τα ιδια.ανοιξε το πισι χωρις να κουνησω το δαχτυλακι μου ουτε και να πειραχτει τιποτα γυρω του.αλλαγη στο ρευμα δεν εγινε γιατι θα καταλαβαινα απο τα φωτα.....τι γινετεεεεεεεεεεεεεεε?

μια υποθεση μπορω να κανω μονο....υπαρχει περιπτωση να με χακαρε κανενας και να εδωσε εντολη στο πισι να ανοιξει καμια συγκεκριμενη στιγμη?γιατι το κοβω αδυνατο να περασε καποιο σημα απο το μοντεμ οντας κλειστο το πισι και να ανοιξε το πισι μου.υποψιν δεν εχω ενεργο το χαρακτηριστικο του wake on modem ring/lan κλπ κλπ.........ρε θα τρελαθουμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:upside::boxed::tomato: :nuke: :blink: :...: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πρόσφατα reset στο bios? Μπες και επενεργοποίησε τα wake up events.

#%@#%, τώρα το διάβασα καλύτερα... Κοίτα τα πάντως για καλό και για κακό.

Κοιτα επίσης και το recover after power failure (ή κάτι τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Γιώργο!! Δεν είναι μπαμπούλες οι hackers και για να στο κάνει αυτό θα πρέπει να είσαι online πρώτα... Μετά το party παρουσιάστηκε το πρόβλημα? ’λαξες τίποτα στο pc? Δεν μπορεί στα καλά καθούμενα να το κάνει αυτό το pc. Κοίτα μήπως το καλώδιο της μητρικής σεν πατάει καλά. Τι μητρική έχεις? Μήπως το τροφοδοτικό πάει για φούντο? Έχεις interactive ups? Κάνε και μια αναβαθμισούλα στο bios.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα καραφλιασα προινιατικα!!:blink:

Τι γκαντεμια κ αυτη ρε Γιωργη...ολα σε σενα ποια?!!?

Δεν εχω καμια ιδεα προς το παρον αλλα αν μου ερθει κατι θα στο πω

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα , αλλά bad condition:

Δοκίμασε το σύστημα εκτός κουτιού ( χύμα όπως συνηθίζουμε να λέμε )

[ αυτό θα το έκανα αφού έχω κάνει ότι είναι δυνατόν... ]

Checkαρε καλά τα:

State after power failure

Wake up from PME

Wake on LAN

Wake on Ring

Alarm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

ρε παιδια εκει που εβλεπα ειδησεις στην τηλεοραση και ετρωγα μια σπεσιαλ πιτσα ακουω ξαφνικα να χτυπαει το κουδουνακι του AEROGATE και να ανοιγει το πισι μου.πηρε κανονικα μπρος και μπηκε παραθυρα......

Μαμακία θα πω, αλλά δεν κρατήθηκα.... παράγγειλε "Μαργαρίτα" σήμερα, και δες άμα το πρόβλημα παραμένει,

:tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και πολλοί άλλοι.. κι εγώ είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα όταν είχα gigabyte..

’λλαξες modem?? Αν ναι τότε μπορεί αυτό να μη συνεργάζεται σωστά με τη μητρική και να ξεκινά το σύστημα κάθε φορά που χτυπά το τηλέφωνο Ρίξε μια ματιά πάντως αν το Wake up on phone Ring είναι ενεργοποιημένο αν και εμένα εκκινούσε ο υπολογιστής και με αυτή τη ρύθμιση απενεργοποιημένη τελικά άλλαξα modem...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Μαμακία θα πω, αλλά δεν κρατήθηκα.... παράγγειλε "Μαργαρίτα" σήμερα, και δες άμα το πρόβλημα παραμένει,

:tomato: :tomato: :tomato:

ΕΕΕ Μαργαρίτα ? Γουατ ντου γιου μιν ?

:jump:

Link to comment
Share on other sites

ρε Γιωργο σορρυ αλλα και εγω πιεζομαι να μην το πω......

δεν του κανεις κανενα εξορκισμο ???

με τοσα "οριζοντιως και καθετως"...

αλλα και "περι γειτονισας"....

κολαστηκε το ρημαδι το πιτσι....

τροποι αντιμετωπισης:

-στρεφεις το κουτι να κοιτα προς το παραθυρο με θεα την γειτονισα!

-το φερνεις σε επαφη με κανενα πιτσιρικι palm!

-σταματας να τρως πιτσα μπροστα του.....

-του υποσχεσαι πρισσοτερες ακολασιες σε εβδομαδιαια βαση (κοινως LanParty every Π.Σ.Κ...)

-το αφηνεις εκτος ρευματος, χωρις φαι για καμια εβδομαδα , μπας και στρωσει χαρακτηρα και κοψει τα ναζακια...

το ξερω, ειμαι αθλιος.....:tomato: ...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τα έχω χαμένα δεν μου έχει τύχη ποτέ!!!!!! Και εγώ giga έχω αλλά ποτέ δεν έτυχε. Ρε μπας και είναι ο βενζεβουλας μες στο σπίτι και σου κάνει πλάκα????????????????????? Έχω εδώ στο χωριό έναν παπα τον παπαμιτσο θες να του πω να σου κάνει ένα ευχέλαιο έναν εξορκισμό κατι ρε παιδι μου στον υπολογιστή να φύγουν τα κακά πνεύματα από το σπίτι???????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd [Σήμερα, στις 18:40]

Όπως είπαν και πολλοί άλλοι.. κι εγώ είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα όταν είχα gigabyte..

’λλαξες modem?? Αν ναι τότε μπορεί αυτό να μη συνεργάζεται σωστά με τη μητρική και να ξεκινά το σύστημα κάθε φορά που χτυπά το τηλέφωνο Ρίξε μια ματιά πάντως αν το Wake up on phone Ring είναι ενεργοποιημένο αν και εμένα εκκινούσε ο υπολογιστής και με αυτή τη ρύθμιση απενεργοποιημένη τελικά άλλαξα modem...

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΛΥΣΗ ΒΡΕΘΗΚΕ.ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΜΟΝΤΕΜ.ΔΑΝΕΙΣΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΙΣΙ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΦΟΥΝΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟΜΟΝΤΕΜΑΚΙ.

@KAYND:ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ βιοσ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΕΡΓΕΣ.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ.

ευχαριστω ολα τα παιζακιααααααααααααα:worship: :worship: :worship: :T:

Link to comment
Share on other sites

>> κάποτε σε παρόμοια περίπτωση έφταιγε το modem ή η τηλεφωνική γραμμή !

>> Για δες μήπως έχεις το ίδιο πρόβλημα.

greekfragma σαν παιζάκι πρώτος εγώ είχα (50%) σωστή απάντηση. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.