Jump to content



Recommended Posts

Μολις το cmstorm trigger μου απο κωτσοβολο παρέδωσε πνεύμα....

Πόσο έζησε;;;;; 2 μήνες;;;

Είχα δει κριτικες στο Internet οτι εχει χαλάσει και σε άλλους στο εξωτερικο...αλλά λέω....τόσο γκαντεμια δεν νομιζω...

Εχει χαλάσει σε κανεναν άλλο εδώ;

Υπαρχει περιπτωση να το φτιαξω;

Έγινε επεξεργασία από pmakr
Link to comment
Share on other sites

Μολις το cmstorm trigger μου απο κωτσοβολο παρέδωσε πνεύμα....

Πόσο έζησε;;;;; 2 μήνες;;;

Είχα δει κριτικες στο Internet οτι εχει χαλάσει και σε άλλους στο εξωτερικο...αλλά λέω....τόσο γκαντεμια δεν νομιζω...

Εχει χαλάσει σε κανεναν άλλο εδώ;

Υπαρχει περιπτωση να το φτιαξω;

Αν εχει εγγυηση γιατι να μην στο φτιαξουν?

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, ύστερα από 10 μέρες χρήση το Κ90 με βόλεψε αφάνταστα. Αν και όλως περιέργως δεν είχε τα παρελκόμενα που περιγράφει ο reviewer για το Κ70.

Πρόβλημα; ΝΑΙ . Το όμικρον δεν φωτίζει. Έβγαλα το διακόπτη και το LED είναι σβηστό. Το χτύπησα και το κούνησα λίγο αλλά τίποτε.

Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, ύστερα από 10 μέρες χρήση το Κ90 με βόλεψε αφάνταστα. Αν και όλως περιέργως δεν είχε τα παρελκόμενα που περιγράφει ο reviewer για το Κ70.

Πως να τα έχει μάνα μου; Αφού το k90 πήρες :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Απλώς εννοώ ότι αφού τα βάζουν στο Κ70 , μου κάνει εντύπωση που δεν τα είχε και το Κ90.:hmm:

Καμιά λύση για το σβηστό LED?

καμία σχέση το ένα με το άλλο :)

Για το LED ναι RMA :)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς εννοώ ότι αφού τα βάζουν στο Κ70 , μου κάνει εντύπωση που δεν τα είχε και το Κ90.:hmm:

Καμιά λύση για το σβηστό LED?

Ο αντικαταστάτης του K90 είναι το K95 οπου έχει τα ίδια παρελκόμενα με το K70.

Για το LED πας για rma.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
link removed
Link to comment
Share on other sites

O-Ring Switch Dampeners For Filco Keyboards : KBC-OR-40-001 : The Keyboard Company

Δεν διευκρινίζουν τα 5mm που αναφέρουν αν είναι εσωτερική ή εξωτερική διάμετρος.

Αν είναι η εσωτερική τότε είναι ίδια με τα κόκκινα από wasd αλλά έχουν διαφορετικό πάχος.

keyboardco 2mm , wasd 1.5mm

Link to comment
Share on other sites

Τα red έτσι ώστε να μην χάσεις τελείως και την αίσθηση.

Αν θες να δοκιμάσεις πάντως θα σου πρότεινα να πάρεις ενα sampler kit απο wasd.

PS: Άν ενοχλεί τους άλλους ο θόρυβος δεν χρειάζεσαι o-rings, χρειάζεσαι >> 1852.jpg για τους άλλους :p

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Μπα για μένα είναι :p

Σε κόκκινα έχω καταλήξει, απλά επειδή έλεγα να πάρω το palm rest από Αγγλία, να δοκίμαζα τα κόκκινα orings από εκεί και να μην περιμένω από Αμερική αν δεν έχουν διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν ρίξω οινόπνευμα στο πληκτρολόγιο και το αφήσω να στεγνώσει καλά πριν το χρησιμοποιήσω, θα έχω πρόβλημα; πριν κάνα δυο εβδομάδες μου έπεσε μπύρα και κάποια πλήκτρα μου κολλάνε ακόμα:dots:

https://www.skroutz.gr/s/2929473/CoolerMaster-Storm-Trigger.html?from=autocomplete&keyphrase=cm+storm+trigger

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν ρίξω οινόπνευμα στο πληκτρολόγιο και το αφήσω να στεγνώσει καλά πριν το χρησιμοποιήσω, θα έχω πρόβλημα; πριν κάνα δυο εβδομάδες μου έπεσε μπύρα και κάποια πλήκτρα μου κολλάνε ακόμα:dots:

https://www.skroutz.gr/s/2929473/CoolerMaster-Storm-Trigger.html?from=autocomplete&keyphrase=cm+storm+trigger

Καλύτερα όχι οινόπνευμα, δεν θεωρείται ιδιαίτερα ήπιο καθαριστικό και ίσως φθείρει τα keycaps.

Σε αυτή την περίπτωση έχεις δύο επιλογές. Είτε να βγάλεις όλα τα keycaps με ένα keycap puller και να τα καθαρίσεις ένα-ένα με κάποιο ήπιο καθαριστικό, είτε στην περίπτωση που δεν έχεις keycap puller, αφού αποσυνδέσεις το keyboard από το pc ή έστω το pc είναι σβηστό, πάρε ένα πανάκι τύπου ajax ή detol(ήπιο καθαριστικό πάντα έτσι ώστε να μη φθαρούν τα keycaps) και καθάρισε το επιφανειακά. Φρόντισε το πανάκι να μην είναι ιδιαίτερα υγρό, δηλαδή να μην υπάρχει περίπτωση να στάξουν υγρά και πάνε προς τα switches, έτσι ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος να πάθει κάτι το keyboard.

Έγινε επεξεργασία από DwS
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βρω έναν τρόπο να τα αφαιρέσω και να τα πλύνω λοιπόν. thx !!

Κατά πως μου έδειξαν και μένα:

https://www.google.gr/search?q=Keycap+puller&client=firefox-a&hs=Fc6&rls=org.mozilla:el:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=EtxaUpTHEeWJ4AS6_IG4DQ&ved=0CDsQsAQ&biw=1464&bih=671&dpr=1

Πάρε ιδέες!

Καλή διασκέδαση! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.