Jump to content



Recommended Posts

Μετά από 2-3 μέρες έρευνας εγώ κατά 90% έχω καταλήξει σε wasd keyboard. WASD Keyboards: Custom Mechanical Keyboards https://www.facebook.com/wasdkeyboards

Προσφέρει επιλογή για mx black, brown και blue, καθώς και custom key colors. Κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο με τα filco οπότε έχουν παρόμοια ποιότητα.

Το μόνο στο οποίο κολλάω λιγάκι είναι οτι το κατάστημα είναι Αμερική και δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να πληρώσω τελωνείο (αποστολή με USPS Priority Mail International).

Λογικά θα το επιχειρήσω....

Έγινε επεξεργασία από alGaLoRd-VK
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2-3 μέρες έρευνας εγώ κατά 90% έχω καταλήξει σε wasd keyboard. WASD Keyboards: Custom Mechanical Keyboards https://www.facebook.com/wasdkeyboards

Προσφέρει επιλογή για mx black, brown και blue, καθώς και custom key colors. Κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο με τα filco οπότε έχουν παρόμοια ποιότητα.

Το μόνο στο οποίο κολλάω λιγάκι είναι οτι το κατάστημα είναι Αμερική και δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να πληρώσω τελωνείο (αποστολή με USPS Priority Mail International).

Λογικά θα το επιχειρήσω....

Άντε καλορίζικο..να μας πείς εντυπώσεις..Ψήνομαι και εγώ!:T:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο στο οποίο κολλάω λιγάκι είναι οτι το κατάστημα είναι Αμερική και δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να πληρώσω τελωνείο (αποστολή με USPS Priority Mail International).

Λογικά θα το επιχειρήσω....

+1 go for it!

κανε ένα account στο wasd keyboards αν δεν έχεις κάνει ήδη και στείλε ένα μηνυματακι στο weyman τον παλικαράδες που τα φτιάχνει και ρωτά τον αν μπορεί να το προωθήσει σαν gift.

Γενικά ξέρω πως βοηθάει πολυ τις ΄παραγγελιεσ΄ του!

Καλοριζικο και πάλι!!! Ποτέ παραλαμβάνεις και ποιους διακόπτες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και πάλι!!! Ποτέ παραλαμβάνεις και ποιους διακόπτες ?

Μόλις έστειλα παραγγελία για Cherry mx Brown και το παρακάτω σχέδιο.....

update: μολις φάγαμε και το άκυρο μας για gift :)

post-2179-1416075651,713_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από alGaLoRd-VK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τι λέτε για το καινούργιο της Razer "Razer BlackWidow Ultimate Stealth Edition".....? και εδώ ένα review

Εχω το απλο BlackWidow που διαφερει απο την ultimate εκδοση στο οτι δεν εχει φωτιζομενα πληκτρα και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος με βαση και το ποσο που ζηταει για μηχανικο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις έστειλα παραγγελία για Cherry mx Brown και το παρακάτω σχέδιο.....

update: μολις φάγαμε και το άκυρο μας για gift :)

κανένα νέο..!!! σου ήρθε? εντυπώσεις-foto θελουμε!!:magic:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μεσημέρι παρέλαβα το steel series 6gv2. Έχω μείνει χαζός με την ποιότητα. Και ο ήχος είναι πορωτικός!!! Με κάνει να θέλω να πληκτρολογώ. Και είναι και βαρύ!!! Καμία σχέση με το προηγούμενο microsoft που είχα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οπως είχε αναφέρει ο [MENTION=4730]Ivris[/MENTION] εδώ σχετικά με τα KForce keycaps είδικα τα blue ήταν love at first sight :inlove:.

Ψάχνοντας στο aliexpress είχε μόνο kbc απο τα οποια το μπλε δεν μου άρεσε καθόλου.

Η λύση ήρθε απο ebay με μόλις 10,99$ (μεσα περιέχει και keycap puller) και αυτο που με αφήσε άφωνο ήταν ο χρόνος που έκαναν για να έρθουν.

1 φεβρουαριου έφυγαν απο hong kong (στειλανε κατευθειαν tracking number) και 5 φεβρουαρίου έσκασαν μύτη στο ελ.βενιζέλος. Σήμερα περασα απο ελτα και τα παρέλαβα.

some pictures :D

dsc04912l.jpg

dsc04922ky.jpg

dsc04924j.jpg

dsc04929wa.jpg

dsc04932o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βολεύουν, δεν ξέρω αν έχουν την αίσθηση που θέλω, αλλά για να τα προτιμούν οι gamers, μάλλον έτσι θα είναι.

Από την άλλη όμως, εδώ και χρόνια έχω συνηθίσει στην πληκτρολόγηση τα Natural της Μ$ και όποτε κάθομαι σε άλλο πληκτρολόγιο να δουλέψω, πέραν από τα άπειρα λάθη που κάνω, μετά από λίγη ώρα με κουράζει.

Όσο κοίταξα, δε βρήκα κάποιο μηχανικό που να είναι στο στυλ των Natural. Υπάρχει κάποιο;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περασα απο ελτα και τα παρέλαβα.

some pictures :D

...

+1000++

Πωπω με γειες με γειες!!!

Ειναι πολύ όμορφο χρώμα ρε συ , λεβαντα-μπλε και τα μυαλά στα κάγκελα!

Τι λέει το steel με τα μαυράκια?

Απο σκόνη πως πάς? κανα "πλυσιματακι" στο main board εκανες?

Καλό-χτύπητα ,χαχα , keep clicking!!!!

Link to comment
Share on other sites

+1000++

Πωπω με γειες με γειες!!!

Ειναι πολύ όμορφο χρώμα ρε συ , λεβαντα-μπλε και τα μυαλά στα κάγκελα!

Τι λέει το steel με τα μαυράκια?

Απο σκόνη πως πάς? κανα "πλυσιματακι" στο main board εκανες?

Καλό-χτύπητα ,χαχα , keep clicking!!!!

το χρώμα ειναι πραγματικα ολα τα λεφτα!!! :inlove:

Μια χαρά τα black και με βολεψαν παρα πολύ. Αν και είναι μικρόβιο το ατιμο

περιμένω να ερθει το cm storm quick fire rapid με brown στο eu store και λέω να το τιμήσω και αυτο :p

Απο σκόνη-σταχτες να ναι καλα το καπνισμα :hehe: προς το παρών μόνο blower, "πλυσιματακι" ακόμα οχι.

Link to comment
Share on other sites

το χρώμα ειναι πραγματικα ολα τα λεφτα!!! :inlove:

Μια χαρά τα black και με βολεψαν παρα πολύ. Αν και είναι μικρόβιο το ατιμο

...

Σε βλέπω ρε συ , σε "τρωνε" τα δαχτυλα σου στο BF3 :p με την μόνη διαφορά οτι κατι φορες που έχουμε ερθει τετ α τετ, με μενα καπουτ και εσένα στο φλου , με κανεις να θέλω να σπασω το δικό μου, χαχα!!!

Καλο-χτύπητα και πάλι! Mechs all the way.

Και να φανταστεις οτι σε μεγάλη αλυσιδα του χώρου που προσφέρουν και εκμάθηση πριν την πώληση τους λένε οτι τα μηχανικά πέθαναν την εποχη του Ibm...ou lala και 3 lolens.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...απλά να υπάρχει??? μας έσκισες!!:dance3: Παρήγγειλα μετά από καιρό και πολύ ψάξιμο το Filco Majestouch-2, NKR..ελπίζω να βγεί καλή επιλογή..αν και ακριβή!!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.