Jump to content



Recommended Posts

Παιδακια μια και το θεμα mechanical ¨"καιει¨ το τελευταιο καιρο δε ξεκιναει κανεις κανενα poll με ολα τα γνωστα διαθεσιμα να δουμε για προς που "κλεινει" ο κοσμος.Θα το εκανα εγω αλλα η αληθεια ειναι δε εχω ψαχτει για ολες τι μικρες εταιριες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη και εχουν και αξιολογες προτασεις .

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το Ducky με red switches/blue backlit από PC Home Global. μου τηλεφώνησαν σήμερα από ΕΛΤΑ courier και μου είπαν ότι έχει ένα 45€ εκτελωνισμό :weep:

Αύριο θα ποστάρω φωτό και από το Ducky και από το Razer Blackwidow με brown switches.

Αν δεν μου έκοβε τα φτερά ο εκτελωνισμός σκεφτόμουνα και σε τρίτο keyboard χωρίς backlit με blue switches

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι πριν παραγγειλετε να ζητατε να σας τα δηλωνουν με χαμηλοτερη τιμη ;)

( ~50$ ειναι μια χαρα....δυστυχως ομως δεν το κανουν ολοι)

Αναμενω και εγω ενα KBT Race με green leds και Brown MX switches.

(μαζι με καποια custom red key caps και o-rings απο WASD Keyboards)

Λογικα μεχρι την επομενη εβδομαδα θα το εχω.

Εντυπωσεις και photos οταν με το καλο το λαβω :)

Σκεφτομαι να παραγγειλω και ενα ΚBT Race me blue switches μιας και ειναι πολυ μαζεμενο και θα με διευκολυνει πολυ στη μεταφορα οταν πηγαινω στη κοπελα.

Το τι ξενερωμα τρωω οταν πληκτρολογω στο συμβατικο της Logitech δεν λεγεται.

Ειναι απιστευτο κολλημα τα μηχανικα παντως. Αξιζουν τα λεφτα τους και με το παραπανω.

[MENTION=6060]vas[/MENTION]gk Εχω το ιδιο πληκτρολογιο και ειναι απιστευτο. Γνωμη μου πολυ ανωτερο απο το Razer. Kαλοδουλευτο :)

Link to comment
Share on other sites

Φθηνοτερο απο το Razer Blackwidow δυσκολα θα βρεις.

Απο τι στιγμη που σου αρεσε και δεν σε ενοχλει ο ηχος απο τους μπλε

διακοπτες παρτο απο Ελλαδα να μη μπλεκεις με μεταφορικα και τελωνεια.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6060]vasgk[/MENTION] Εχω το ιδιο πληκτρολογιο και ειναι απιστευτο. Γνωμη μου πολυ ανωτερο απο το Razer. Kαλοδουλευτο :)

Έχω μια αδυναμία στην razer αλλά και το Ducky φαίνεται πολύ πρώτο. Για να αποφύγω την σύγκριση έχουν διαφορετικούς διακόπτες. Μάλλον με βλέπω με razer το πρωί για δαχτυλογράφηση και Ducky το βράδυ για μεταμεσονύχτιο gaming.

EDIT: Το συγκεκριμένο razer που χρησιμοποιώ είναι με brown switches αντί των blue που κυκλοφορούν στην Ελληνική αγορά και ΔΕΝ είναι glossy. Χρειάστηκε να παραγγείλω απευθείας από razer.

Το τελωνείο πάντως με σκότωσε και στις 2 περιπτώσεις. ΕΛΕΟΣ :p

Έγινε επεξεργασία από vagsk
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το Race.

Πανεμορφο και αρκετα compact (tenkeyless)

Τα brown switches με βολεψανε απο τη 1η στιγμη.

Μερικες φωτος μαζι με το Ducky :)

Kαλορίζικα! Πολύ όμορφα και τα 2. Ο φωτισμός τους όμως φαίνεται πολύ δυνατός, χαμηλώνει με κάποιο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 2 εχουν 5 σκαλες φωτισμου και 3 διαφορετικα modes

(σβυστο/αναμμενα WASD,και αναμμενα ολα τα πληκτρα)

Επιτηδες επελεξα το πιο εντονο φωτισμο για να φανει στις φωτος :)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί θα ποστάρω και εγώ photo από το ducky και το razer. Τα cherry mx red είναι απλά φανταστικά.

Αυτό που με "χάλασε" στο Ducky είναι ότι χάνει τις ρυθμίσεις για τον φωτισμό. Αν μπει σε κατάσταση αναμονής ή κάνεις restart τον υπολογιστή ή για οποιοδήποτε λόγω σταματήσει η τροφοδοσία ρεύματος από τον υπολογιστή το backlit σβήνει. Αρκετά εκνευριστικό θα έλεγα αλλά το συγχωρώ γιατί έχει φοβερή λιθογραφία και ωραίο σκούρο μπλε χρώμα στα led διαφορετικό από ποντίκια και led fans.

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις τα keycaps με άλλα ΟΚ. Υπάρχουν αρκετές εταιρείες αν και για backlit keycaps δεν κατάφερα να βρω καμία.

Να αλλάξεις τα switches είναι κάπως extreme. Μπορείς να αγοράσεις από την cherry MX νομίζω αλλά εφόσον δεν θα είναι χονδρική θα σε σφάξουν. Μετά υπάρχει το πρόβλημα της αντικατάστασης. Θα πρέπει να επέμβεις πάνω στην πλακέτα φαντάζομαι με κολλητήρι να ξεκολλήσεις τα παλιά και να κολλήσεις τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 2 εχουν 5 σκαλες φωτισμου και 3 διαφορετικα modes

(σβυστο/αναμμενα WASD,και αναμμενα ολα τα πληκτρα)

Επιτηδες επελεξα το πιο εντονο φωτισμο για να φανει στις φωτος :)

ποιο ακριβως ειναι αυτο το race? καποιο λινκ? πανεμορφο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.