Jump to content



Recommended Posts

δηλαδη το παναρχαιο πληκτρολογιο με το <<στρογγυλο>> βισμα ειναι το ιδιο με αυτα που εχουν 100 ευρω?Αμα ειναι να το συμμαζεψω λιγο,να παρω και ενα ανταπτορακι και να ειμαι jet

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το παναρχαιο πληκτρολογιο με το <<στρογγυλο>> βισμα ειναι το ιδιο με αυτα που εχουν 100 ευρω?Αμα ειναι να το συμμαζεψω λιγο,να παρω και ενα ανταπτορακι και να ειμαι jet

lulz

Έχω και εγώ ένα ξεχασμένο πληκτρολόγιο με μηχανικά πλήκτρα από την εποχή των 80286. Η βασική ιδέα είναι η ίδια απλά ... τα switches που χρησιμοποιεί είναι από τα πλέον χειρότερα αλλά και πάλι είναι πιο βολικό από τα πληκτρολόγια μεμβράνης.

Αν σου αρέσει το παλιό αυτό πληκτρολόγιο τότε καλύτερα να επενδύσεις σε ένα καλό μηχανικό πληκτρολόγιο, ίσως χωρίς backlit ώστε να σου βγει πιο οικονομικό. Σίγουρα τα νέα πληκτρολόγια είναι κατά ΠΟΛΥ καλύτερα από τα πανάρχαια πληκτρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

ποιο ακριβως ειναι αυτο το race? καποιο λινκ? πανεμορφο ειναι!

οκ το βρηκα μονος μου, ψηνομαι και γω για Vortex λοιπον! Μπλε led γιατι δεν εχουν ρε γμτ.. Μαλλον θα παω στο λευκο!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στα KBT race και CM Storm Rapid, με MX blue switch γιατί θέλω ήχο στο πάτημα.

KBT race: (140€)Φωτισμός!!

CM Storm Rapid: (80€)Ποιοτικότερη κατασκευή και πιο βαρύ.

[ame=http://www.amazon.de/KBTalking-KBT-race-75%25-International/dp/B00880CMYG/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1341172754&sr=8-5]KBTalking KBT race 75% - Mx-Blue - NKRO - mechanische: Amazon.de: Computer & Zubeh[/ame]

[ame]http://www.amazon.de/Cooler-CM-Storm-Machnical-Keyboard/dp/B007VDFSG0/[/ame]

Ποιο προτείνετε?

Έγινε επεξεργασία από qpak
Link to comment
Share on other sites

Το Race το πηρα απο εδω:

http://rabbitwebfactory.com/

Μου ηρθε στα 159$ μαζι με τα μεταφορικα και δεν πληρωσα τελωνειο μιας και ζητησα να μου το δηλωσουν με χαμηλη τιμη.

Αψογη εξυπηρετηση και φθηνοτεροι απο το να το παρεις απο Amazon.

Το εχω ερωτευτει αυτο το keyboard, με εχει βολεψει απιστευτα!

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Race το πηρα απο εδω:

Rabbit Web Factory - Singapore IT consulting and software development agency

Μου ηρθε στα 159$ μαζι με τα μεταφορικα και δεν πληρωσα τελωνειο μιας και ζητησα να μου το δηλωσουν με χαμηλη τιμη.

Αψογη εξυπηρετηση και φθηνοτεροι απο το να το παρεις απο Amazon.

Το εχω ερωτευτει αυτο το keyboard, με εχει βολεψει απιστευτα!

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Α ειναι το ΚΒΤ, οχι το VORTEX? ποιες οι διαφορες??

Στις φωτο φαινεται το σασι του λιγο κυρτο-καμπυλωτο! Ισχυει και στην πραγματικοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Mηχανικο(backlit) με βασικα media buttons εχωμεν? (με ή χωρις numpad) -switched black preferred-

Και οχι οι συνδιασμοι λες και κανω Hadouken δεν μου κανουν.

Ducky DK9008S << με black.

Είπαμε δες και με red.

Mionix Zibal 60

QPAD MK-80

Link to comment
Share on other sites

Το ducky shine δεν εχει dedicated media keys. Λειτουργουν σε συνδυασμο με το Fn key.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Τα κλασικά full size mech keyboard είναι 108 keys και όσα έχουν media keys δουλευουν με τον ίδιο τρόπο.

Π.χ το corsair vengeance k60 έχει extra media keys για αυτο που θέλει ο λεωνίδας αλλά επίσης έχει και rubber dome switches :S και ζητάει και 109E.

corsair_k60_07_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στα KBT race και CM Storm Rapid, με MX blue switch γιατί θέλω ήχο στο πάτημα.

KBT race: (140€)Φωτισμός!!

CM Storm Rapid: (80€)Ποιοτικότερη κατασκευή και πιο βαρύ.

Ποιο προτείνετε?

Αν δεν εχεις προβει ακομα σε αγορα...

και εχεις αποφασισει τoυς διακοπτες ...

και σε τρωνε τα χερια σου ...

...ρωτα τα ματια σου , χαχα!!! , θελεις backlit η οχι ?

Αποψη.

Εγω θα προτεινα cm storm rapid fire , ετσι για αρχη και αν δεν ηταν η αρχη στην μεση , ειναι ενα πληκτρολογιο που παρατριχα δεν ειναι φιλκο με media keys και οσο θαυμασμο του αξιζει.

Προσωπικη Αποψη και εμπειρια:

Στα 3 μηχανικα + storm red switch που εχω(ολα tenkeyless χωρις backlit , filco majestouch 2 με blue και brown switch , filco ninja black switch ) και ενα μηχανικο που μου το καναν δωρο και το εξαργυρωσα σε πιστωτικο ,που ακουει στο ονομα razer black widow και 3 τρομαρες ,το cm στορμ ειναι εκεινο που παντα γυριζω το βραδυ να γραψω , να παιξω , να θαυμασω και παλι να ποροθω να χαζευω, να καθαριζω και να αλλαζω πληκτρα και στυλ.

Αφου λοιπον παρεις αυτο , μετα θα χρειαστεις να παρεις και ενα με φωτακια για την γκλαμουρια και την λαμψη που θες να εκπεμπει στον χωρο.

Εκει τωρα , απο το να δωσεις 140 γκιουρια στο Kbt race (που ειναι τουμπανακι ποιοτικα) , περιμενεις λιγο καιρο ακομα,γραφοντας στο storm ενα μηνυμα [MENTION=334]knight_77[/MENTION] και αφου του εξηγησεις ποσο πολυ τον ζηλευεις που εχει το πανεμορφο kbt!!! αγοραζεις το Shine 2, μετα χαρας και λατρειας !!!

[MENTION=334]knight_77[/MENTION] με γειες το κοριτσι knight!!!πως την βλεπεις την μπεμπα?ζεστενεται καθολου μετα απο ωρα σε full baklit?

[MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] να δεις πως το ελεγαν το τραγουδακι οι locomondo?... , α ναι !!! me wanna dance !!! shine 2 wooohooo!

Link to comment
Share on other sites

Hmm μάγκες αύριο-μεθαύριο σκέφτομαι να παραγγείλω το Steelseries 6gv2.

Οι λόγοι που το επέλεξα είναι κυρίως το ότι έχει πολύ θετικές κριτικές και πολύ καλή τιμή, γεγονός που το καθιστά ένα αρκετά 'value money' προϊόν.

Και σας ρωτώ λοιπόν, στα ίδια λεφτά(max 100€ μαζί με τα μεταφορικά) υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.