Jump to content



Recommended Posts

Δυστυχως εγω οχι ακομα. Δεν ειναι ακομα ετοιμο για παραγγελια το συγκεκριμενο ουτε τιμολογηση εχει παρει!! Αλλα θα μπω στο κλαμπ με δαυτο!! ;)

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15582]fantomas[/MENTION] , [MENTION=4091]angel_f[/MENTION] welcome to klik klak club :)

Δώστε παραπάνω info για συνολικό κόστος και απο που έγινε η αγορά για τους επόμενους ενδιαφερόμενους.

Μόλις μπεις στο Club δεν βγαίνεις :D

Μαζί με τα μεταφορικά βγήκε 170 ευρώ το UK Filco Majestouch-2, Tenkeyless, NKR, Tactile Action, Keyboard απο amazon.co.uk

[ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004HYCW56/ref=oh_details_o05_s00_i00]UK Filco Majestouch-2, Tenkeyless, NKR, Tactile Action: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

Έγινε επεξεργασία από angel_f
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για Filco απο Ευρωπη υπαρχει και το The Keyboard Company με μεγαλη ποικιλια σε μοντελα και διακοπτες,

αν και παρολο που γλιτωνεις τελωνειο οι τιμες μαζι με τα ταχυδρομικα ειναι αρκετα τσουχτερες σε ευρω.

Εγω το πρωτο μηχανικο, ενα Leopold Tenkeyless με red switches το πηρα απο EliteKeyboards και μου βγηκε γυρω στο 120 ευρω συνολο.

Τωρα ειμαι σε αναμονη για τα Tenkeyless μοντελα που θα βγουν τελος του χρονου απο WASDkeyboards

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και ο Αγγελος άσχετα αν άγορασε μέσω άμαζον απο thekeyboardcompany αγόρασε. (Dispatched from and sold by The Keyboard Company)

170Ε πολύ τσουχτερή τιμή πάντως.

169$ το ducky year of the dragon αλλα δεν ξέρουμε πόσο το τελωνείο.

ducky year of the dragon

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και ο Αγγελος άσχετα αν άγορασε μέσω άμαζον απο thekeyboardcompany αγόρασε. (Dispatched from and sold by The Keyboard Company)

170Ε πολύ τσουχτερή τιμή πάντως.

169$ το ducky year of the dragon αλλα δεν ξέρουμε πόσο το τελωνείο.

ducky year of the dragon

Σωστος εισαι, τα Filco του αμαζον απο keyboardcompany ειναι.

Τα λεφτα κ μενα μου φαινονται πολλα. Η καλυτερη περιπτωση για Filco πιστευω ειναι Ασια

και αν βρεις και καμια ακρη να γλυτωσεις και τελωνειο εισαι σουπερ!

Ομορφια το Ducky :T:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις που μπορούμε να βρούμε braided mini USB cable. Κατα προτίμηση Ελλάδα και χρώμα μαύρο.

Το Ducky Shine είναι φοβερό αλλά το καλώδιο που το συνοδεύει είναι μαύρο χάλι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω ενδιαφερομαι για αυτο QPAD Products - Corporate-Shop - QPAD MK-85 Pro Gaming Mechanical backlit keyboard - News στο κατω μερος λεει 149,90 ευρω +20 μεταφορικα. θα πληρωσω μονο αυτα η παιζει και κανα τελωνειο, γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια στο "about us" λεει σουηδια στοκχωλμη, λεω να στειλω και ενα mail για να ρωτησω τι και πως, η να αναπαυθω σε αυτο?

Ή περιμένεις να κάνει ενα post o @env0y μιας και έχει παρει το ίδιο πριν κανά μήνα για να σου πει ακριβως κόστος κτλ

http://www.thelab.gr/1063299781-post193.html

http://www.thelab.gr/1063303193-post208.html

Για αυτό καλό θα ήταν να αναφέρουμε απο που έγινε η αγορά και το κόστος έτσι ώστε να βοηθούνται υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ή περιμένεις να κάνει ενα post o @env0y μιας και έχει παρει το ίδιο πριν κανά μήνα για να σου πει ακριβως κόστος κτλ

http://www.thelab.gr/1063299781-post193.html

http://www.thelab.gr/1063303193-post208.html

Για αυτό καλό θα ήταν να αναφέρουμε απο που έγινε η αγορά και το κόστος έτσι ώστε να βοηθούνται υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι ;)

Και εγω αυτο θα ελεγα:T: στον envoy εχω στειλει πμ απο χτες αλλα απο οτι φενεται δεν εχει μπει online καθολου
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο θα ελεγα:T: στον envoy εχω στειλει πμ απο χτες αλλα απο οτι φενεται δεν εχει μπει online καθολου

Απο την στιγμή που λεει τιμή σε Ευρώ πάντος πιστεύω πως στελνει απο ευρώπη.

Διάλεγεις τι διακόπτες θέλεις και τι layout και είσαι κομπλέ.

Αλμυρή η τιμή πάντως και για το 85 Pro :/

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που λεει τιμή σε Ευρώ πάντος πιστεύω πως στελνει απο ευρώπη.

Διάλεγεις τι διακόπτες θέλεις και τι layout και είσαι κομπλέ.

Αλμυρή η τιμή πάντως και για το 85 Pro :/

Δεν εχω θεμα με την τιμη, το προβλημα μου ειναι μη βγει πατατα το μπορντ και βαλω τα κλαματα και με τα ιδια λεφτα θα μπορουσα να παρω κατι κορυφαιο. Αλλα αποτι βλεπω στο ιντερνετ ολοι λενε οτι ειναι απο τα καλυτερα. Βασικο για μενα ειναι το numpad και η βαση που εχει για τους καρπους γτ τα αλλα που βλεπω να εχετε ειναι tenkeyless και χωρις προεκταση απο κατω
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω θεμα με την τιμη, το προβλημα μου ειναι μη βγει πατατα το μπορντ και βαλω τα κλαματα και με τα ιδια λεφτα θα μπορουσα να παρω κατι κορυφαιο. Αλλα αποτι βλεπω στο ιντερνετ ολοι λενε οτι ειναι απο τα καλυτερα. Βασικο για μενα ειναι το numpad και η βαση που εχει για τους καρπους γτ τα αλλα που βλεπω να εχετε ειναι tenkeyless και χωρις προεκταση απο κατω

Αν δεν έχες θέμα με την τιμή θα έλεγα καλύτερα filco=ποιότητα.

απο the keyboard company (πήρε πρόσφατα απο εκεί ο άγγελος [MENTION=4091]angel_f[/MENTION] ) βγαίνει περίπου στα λεφτα του qpad και υπάρχει σε mx black, brown, blue (104 keys).

Τωρα για wrist rest υπάρχουν και φθηνές λύσεις και ακριβες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγω τελικά είμαι ανάμεσα σε δυο επιλογές SteelSeries - Gaming Keyboards - SteelSeries 7G και QPAD Products - Corporate-QPAD MK-85 Pro Gaming Mechanical backlit keyboard - Shop - News στα 130 και 170 ευρώ αντίστοιχα. Και τα δυο θα τα βάλω με mx black (νομίζω στο 7g είναι ήδη mx black) και η μονη διαφορα που έχουν είναι το backlight που έχει μόνο το qpad. Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το QPAD δεν αξιζει τα 170 ευρω. Απο διαφορα σχολια που εχω διαβασει κατα καιρους σε geekhack και ocn και απο φωτο που εχω δει το QPAD δεν με πειθει απο αποψη ποιοτητας.. :hm:

edit: Το συγκεκριμενο κυκλοφορει στην αγορα και σαν:

Xarmor U9BL

iOne Scorpius-U9BL

με blue backlit και cherry mx blue αποκλειστικα.

Έγινε επεξεργασία από SAHGRiND
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.