Jump to content



Recommended Posts

Τίποτα σε κανα 50-70άρι ευρώ δεν παίζει?! Το black window το απλό κάπου τόσο έχει και φαίνεται πολύ ωραίο (αν και όλοι το κράζουν για πλαστικούρα...)

Εγώ θα σου πρότεινα το SteelSeries - Gaming Keyboards - SteelSeries 6Gv2.

Το πήρα πρόσφατα ως 1ο mechanical keyboard και έχω μείνει κατευχαριστημένος !

Σε αυτά τα λεφτά είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω.

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν είσαι εντάξει με τα black switches...

Link to comment
Share on other sites

Διστυχώς θέλω σίγουρα καφέ, ή μπλε (μπλε μονο αφού τα δοκιμάσω και δω οτι δεν με ενοχλεί ο θόρυβος) γιατί θέλω να είναι tactile, αυτός είναι ο λόγος που θα το αγοράσω! Πιο πολύ για typing το θέλω, και περιστασιακό gaming...

Ως τώρα το καλύτερο πληκτρολόγιο που είχα απο θέμα αίσθησης ήταν ένα mitsumi από τον πρώτο μου υπολογιστή (που είχε και μεγάλο Enter σε US layout που το λατρεύω!)

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MITSUMI-DIN-PS-2-KEYBOARD-GUARANTEED-286-386-486-ERA-KPQ-E99ZC-13-/290751878284?pt=US_Vintage_Computers_Mainframes&hash=item43b229948c&ssPageName=RSS:B:SHOP:US:101

Έγινε επεξεργασία από errik
Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει να έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

Filco, leopold, ducky, torpe realforce

το ψυχολογικό όριο που θέτω είναι 100Ευρώ. 100 λίρες είναι περίπου 130 ευρώ που δεν τα δίνω για πληκτρολόγιο με τίποτα... Τιποτα σε λίγο πιο φθηνό?

cm rapid fire pro

Τίποτα σε κανα 50-70άρι ευρώ δεν παίζει?! Το black window το απλό κάπου τόσο έχει και φαίνεται πολύ ωραίο (αν και όλοι το κράζουν για πλαστικούρα...)

Δυστηχώς δεν γίνεται και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτατος.

50Ε + ποιοτικό + οχι πλαστικούρα.

Link to comment
Share on other sites

tumblr_m8s2a3XCDA1r06u14.jpg

You made your point! ;-) Λογικό...

Υπαρχει τίποτα με περίπου 70Ε, να έχω ένα μέτρο σύγκρισης αν αξίζουν τα παραπάνω λεφτά (που μάλλον θα δώσω! :) ) Το blackwindow είναι τόσο χάλια πια?!

NAI :)

Το steelseries 6gv2 ειναι σε αυτα τα λεφτα

αλλά βγαίνει μόνο με cherry mx black.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11727]errik[/MENTION]

νομίζω το ΠΛΑΙΣΙΟ το φέρνει ακόμα το blackwidow. Μπορείς να πας από κοντά να το δείς. Το πρόβλημα με το blackwidow είναι ότι έχει glossy πλαστικά και γεμίζει εύκολα δαχτυλιές και σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω γραψει και σε παλαιοτερο post, αγορασα απο το site του qtan το ducky shine και πληρωσα ΜΟΝΟ τα μεταφορικα. Μου ηρθε σε ακριβως 7 μερες και δεν πληρωσα τιποτα σε τελωνειο. Οταν εκανα την παραγγελεια ουτε καν σκεφτηκα κατι τετοιο, lol. Δεν ξερω πως καποιοι εχουν τετοιο θεμα.

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να παραγγειλω κι εγω το απογευμα και επειδη ειδα οτι στελνει με κουριερ (αρα σιγουρο τελωνειο) του εστειλα μηνυμα αν στελνει με ΕΜΣ (ταχυδρομειο) και ειπε πως μπορει αμα θελω αλλα πανε 38 τα μεταφορικα απο 22.

Θυμαστε με ποιον τροπο τα πηρατε εσεις?

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

KBT PURE 60%, KBT RACE 75% και NOPPOO CHOC MINI @ amazon.co.uk

[ame=http://www.amazon.co.uk/KBTalking-backlight-Mx-Black-International-Mechanical/dp/B0080YGMM8/ref=?ie=UTF8&m=A35N9T5Y3WBHX9]KBTalking: KBT Pure 60 % (Orange backlight) - Mx-Black (QWERTY - Ansi - US International) Mechanical Keyboard: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

[ame=http://www.amazon.co.uk/KBTalking-Mx-Red-International-Mechanical-Keyboard/dp/B007LLL2V2/ref=?ie=UTF8&m=A35N9T5Y3WBHX9]KBTalking: KBT Race 75% - White back light - Mx-Red (QWERTY - Ansi - US International) Mechanical Keyboard: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

[ame=http://www.amazon.co.uk/Mechanical-Keyboard-Noppoo-Keycaps-International/dp/B007OK9OOM/ref=?ie=UTF8&m=A35N9T5Y3WBHX9]Mechanical Keyboard - Noppoo Choc Mini Mx-Red Pom Keycaps [ANSI - US International] NKRO: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να παραγγειλω κι εγω το απογευμα και επειδη ειδα οτι στελνει με κουριερ (αρα σιγουρο τελωνειο) του εστειλα μηνυμα αν στελνει με ΕΜΣ (ταχυδρομειο) και ειπε πως μπορει αμα θελω αλλα πανε 38 τα μεταφορικα απο 22.

Θυμαστε με ποιον τροπο τα πηρατε εσεις?

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Το δικο μου το εστειλε με EMS χωρις επιπλεον χρεωση. (25$ μεταφορικα αν θυμαμαι καλα)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να παραγγειλω κι εγω το απογευμα και επειδη ειδα οτι στελνει με κουριερ (αρα σιγουρο τελωνειο) του εστειλα μηνυμα αν στελνει με ΕΜΣ (ταχυδρομειο) και ειπε πως μπορει αμα θελω αλλα πανε 38 τα μεταφορικα απο 22.

Θυμαστε με ποιον τροπο τα πηρατε εσεις?

Δε θυμαμαι με τι ηρθε, απλα εκανα την παραγγελεια, οποτε ηρθε με τον τροπο που λεει στο site του.

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0041KJKAG/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1M9CQ89QRF6RE1DWY3M9&pf_rd_t=101&pf_rd_p=317828027&pf_rd_i=468294]Το cherry G80 το έχει δοκιμάσει κανείς;[/ame] Φαίνεται καλή περίπτωση για ένα σχετικά οικονομικό mechanical με cherry blue switches... Ακόμα δεν έχω μπει στο τρυπάκι να σκάσω ~150 ευρώ σε πληκτρολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

Απλως παλια εστελνε με ΕΜΣ συνηθως ευρωπη. Τωρα πλεον στελνει με κουριερ που τρως τελωνειο. Εγω του ζητησα ΕΜΣ και λεει οκ αλλα ισως επειδη δεν εχει καποια συνεργασια εκει πλεον να του κοστιζουν πιο πολυ οι μεμονωμενες παραγγελιες.

Pcboard με ΕΜΣ στελνει πχ.

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο.

Μολις εδωσα κι εγω την παραγγελια μου για το HPE Keyboard-HPE 87 keys (TKL) Mechanical Keyboard with MX Red Cherry switches W/ White body στον qtan.

Και μαλιστα ημουν 0.09 cents short για την πληρωμη και των ρωτησα αν μπορει να κοψει 10 cents (τρελά παζαρια) για να μην τρεχω τραπεζα και ξηγηθηκε κοβοντας 1 dollar. :p

88.5 μου βγηκε συνολο χωρις να υπολογιζω τα πιθανα +3 ευρω για εκτελωνισμο. Καθολου λιγα για αγνωστη μαρκα αλλα τι να κανεις...

Νωριτερα ειδα οτι με 99 ευρω θα μπορουσα να ειχα φερει το cm storm quickfire rapid cherry mx red με κινεζικους χαρακτηρες ομως κατω απο τους αγγλικους (δεν με πολυπειραζει) αλλα πραγματικα βαριομουν να ξαναπαω τραπεζα.

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Με γειες! Απο που το πηρες ειπαμε ; Νομιζα οτι το εχει ο σκρουτζ αλλα τελικΑ οχι :/

Η αγορά πραγματοποιήθηκε από την ίδια την steelseries μαζί με το πληκτρολόγιο του [MENTION=3765]HellhammeR[/MENTION] .Τον οποίο και ευχαριστώ δημόσια για την υπομονή του μέχρι να επιστρέψω από τις διακοπές μου και την γρήγορη αποστολή *deep bow*

EDIT:

Και μετά τα κουνέλια του [MENTION=334]knight_77[/MENTION] (μα καλά πόσα έχεις πια?) το "αντίπαλο δέος" ζυγίζοντας 10 κιλά και 50 db θόρυβο στην πληκτρολόγηση :p το 6gv2 μου

attachment.php?attachmentid=51843&stc=1&d=1345570273

post-1215-1416076512,7103_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.