Jump to content



Recommended Posts

knight_77 οκ αρα περνω αυτο Ducky DK9008S απο ποιο σαιτ να το παρω απο αυτο που ποσταρες ( E-sports-Gaming-equipments : Ducky 9008 Shine Mechanical Keyboard Blue LED Version with Cherry MX Switches ) εχει και τελωνειο + μεταφορικα ? η απο αυτο να το παρω Ducky DK9008S Green LED Backlit Mechanical Gaming Keyboard (Red Cherry MX) ? εχω μια giftcard της attika bank πες μου ποσα λεφτα να βαλω να κανω την αγορα :happy:

με 159 $ εχουν 126.771 κ με 150$ εχουν 119.476 EUR

159$ + 26$ απο τον qtan

150$ + 50,40$ απο mechanicalkeyboards

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το πηρα απο τον Qtan (ο πωλητης του 1ου link)

To εστειλε με ems και δεν πληρωσα τελωνειο.

Ζητα του να το δηλωσει με τιμη κατω απο 100$ και να στο στειλει με EMS

μιας και με courier ειναι σχεδον σιγουρο πως θα πληρωσεις τελωνειο.

Το Mechanical Keyboards.com ειναι Αμερικη και σε επικοινωνια μαζι τους δεν

δεχοντουσαν να δηλωσουν μειωμενη τιμη στο τελωνειο οποτε απεφυγε τους.

Καλη αγορα! :)

Link to comment
Share on other sites

Άμα αγοράσεις από qtan απλά φρόντισε να του επισημάνεις οτι θες EMS. Γιατί στέλνει με courier αλλιώς.

Εμένα μου χρέωσε 38 dollars μεταφορικά για ΕΜΣ.

1 Week πριν παράγγειλα. Τώρα αναμένω και δεν έχω και tracking να δω που βρίσκεται.

Όσο για το πόσα λεφτά να βάλεις στην κάρτα: πάντα πρέπει να βάλεις παραπάνω απ' όσα σου βγαίνει στο google η μετατροπή.

Υπολόγισε το κλέψιμο του paypal στα δικά του conversion. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις νομίζω αλλά όπως και να χει μην τα βάλεις ακριβώς αν δεν θες να ξανατρέχεις τράπεζες για 1-2 ευρώ.

Την έχω πατήσει πολλές φορές έτσι.

Link to comment
Share on other sites

knight_77 οκ απο εδω οπως το εχεις αυτο Qtan Ducky 9008 Shine Mechanical Keyboard Blue LED Version with Cherry MX Switches αν δεν μπορεσω στα βαζω στην καρτα σου και μου κανεις εσυ την αγορα και απλως βαζουμε την διευθυνση την δικια μου ?

freestyler7 ευχαριστω φιλε

Alexopus6 ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερων σας:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Άμα αγοράσεις από qtan απλά φρόντισε να του επισημάνεις οτι θες EMS. Γιατί στέλνει με courier αλλιώς.

Εμένα μου χρέωσε 38 dollars μεταφορικά για ΕΜΣ.

1 Week πριν παράγγειλα. Τώρα αναμένω και δεν έχω και tracking να δω που βρίσκεται...

Ουτε εμενα μου ειχε στειλει tracking number και του το ζητησα και μου το εδωσε. ;)

Σε 10 μερες το ειχα στα χερια μου.

knight_77 οκ απο εδω οπως το εχεις αυτο Qtan Ducky 9008 Shine Mechanical Keyboard Blue LED Version with Cherry MX Switches αν δεν μπορεσω στα βαζω στην καρτα σου και μου κανεις εσυ την αγορα και απλως βαζουμε την διευθυνση την δικια μου ?

freestyler7 ευχαριστω φιλε

Alexopus6 ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερων σας:thank_you2:

Απο οσο ξερω η διευθυνση του παραληπτη χρειαζεται να ειναι η ιδια με αυτη του paypal.

Μην ανησυχεις δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το ειδατε αλλα ας το αφησω αυτο εδω: Qpad MK-85 LED Pro Backlit Mechanical Gaming Keyboard - UK Layout [QPAD-3202 ]

κριμα που πηρα πληκτρολογιο..!:/

Το overclockers.co.uk δεν στέλνει ελλάδα εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Το overclockers.co.uk δεν στέλνει ελλάδα εδώ και πάρα πολύ καιρό.

το ξερω εχει και αυτη την πολυ καλη προσφορα σε ssd: OCZ Vertex 2E 120GB 2.5" SATA-II Solid State Hard Drive (OCZSSD2-2VTXE120G) [OCZSSD2-2VTXE120G]

εχω παραγγειλει ηδη 2.. ειναι η κοπελα μου εκει και γιαυτο δεν με απασχολει!για καποιον που εχει γνωστο στην αγγλια ειναι καλη προσφροα θεωρω..αλλα ειναι πληρης πληκτρολογιο εχει και το num και φωτισμο που πολλα μηχανικα δεν εχουν.επισης εχει και τον βραχιονα η οπως λεγεται μπροστα που ακουμπανε οι καρποι. μονο ενα cm ειχε ολα αυτα..!:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι η κοπελα μου εκει και γιαυτο δεν με απασχολει!για καποιον που εχει γνωστο στην αγγλια ειναι καλη προσφροα θεωρω..αλλα ειναι πληρης πληκτρολογιο εχει και το num και φωτισμο που πολλα μηχανικα δεν εχουν.επισης εχει και τον βραχιονα η οπως λεγεται μπροστα που ακουμπανε οι καρποι. μονο ενα cm ειχε ολα αυτα..!:)

Χμμμ ποιο πολύ προσφορά υπο προυποθέσεις θα την έλεγα παρά πολύ καλή προσφορά.

Σχέδον τα περισσοτερα μηχανικά είναι full 104keys αντιθέτως τα TKL είναι αυτη τη στιγμή που υστερούν στην αγορά.

Backlit πλέον έχουν τα περισσότερα , για τον βραχίονα η αλλιώς wrist rest

ειναι καθαρά μαρκετιστικο και μερικες εταιρίες βάζουν πλαστικό wrist rest πανω στο keyboard :S 1000 φορές να πάρει κανείς ενα gel 3M wrist rest με 20Ε.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμιά εκτιμόμενη ημερομηνία για κυκλοφορία του ducky 2?

Ήταν να πάρω το ducky 9008 blue led αλλά μετά κάπου διάβασα ότι θα βγει το 2...

Ducky Shine II υπάρχουν 2 μοντέλα και TKL και full 104 keys.

Το TKL ducky shine II είναι το dk-9087 year of the dragon το οποίο υπάρχει εδώ

Το άλλο μοντέλο full 104 keys είναι το dk-9008 shine II το οποίο ακόμα δεν υπάρχει

στην αγορά. (Κάπου είχα διαβάσει για μέσα σεπτεμβρίου).

Link to comment
Share on other sites

Ducky Shine II υπάρχουν 2 μοντέλα και TKL και full 104 keys.

Το TKL ducky shine II είναι το dk-9087 year of the dragon το οποίο υπάρχει εδώ

Το άλλο μοντέλο full 104 keys είναι το dk-9008 shine II το οποίο ακόμα δεν υπάρχει

στην αγορά. (Κάπου είχα διαβάσει για μέσα σεπτεμβρίου).

Ναι για το Full λέω. Το σκεφτόμουν και για το TLK αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα χώρου. Προβληματίζομαι λίγο για το Full σε τι τιμή θα βγει, γιατί αν είναι ακριβότερο κάηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το Full λέω. Το σκεφτόμουν και για το TLK αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα χώρου. Προβληματίζομαι λίγο για το Full σε τι τιμή θα βγει, γιατί αν είναι ακριβότερο κάηκα.

Σαφώς και θα είναι ακριβότερο απο το tkl :)

~200$ (χωρίς μεταφορικά)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει η μονη διαφορα του ΙΙ με το 1ο ειναι τα διαφορα εφε φωτισμου.

Εμφανησιακα και κατασκευαστικα ειναι τα ιδια.

Αν δεν σε νοιαζουν τα λαμπακια να χορευουν τσαμικο πηγαινε για το 1ο :p

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει η μονη διαφορα του ΙΙ με το 1ο ειναι τα διαφορα εφε φωτισμου.

Εμφανησιακα και κατασκευαστικα ειναι τα ιδια.

Αν δεν σε νοιαζουν τα λαμπακια να χορευουν τσαμικο πηγαινε για το 1ο :p

Almost same :p

Προσωπικά το θεωρώ αρκετά σημαντικό

USB N-key Rollover

Αν δεν κάνω λάθος μεχρι στιγμής απο ducky μόνο τα 9008g2 και 9000g2 έχουν usn nkro.

Link to comment
Share on other sites

Βρε και το 1ο φαίνεται πάρα πολύ καλό keyboard, αλλά μου είναι κάπως τώρα να πάω να αγοράσω το 1ο ξέροντας ότι σε 1 μήνα το πολύ θα βγεί το 2ο.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=360976543977446&set=a.117548801653556.22498.117547488320354&type=1&theater

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.