Jump to content



Recommended Posts

Απο εκει πηρα το Race.

Aψογη εξυπηρετηση και επικοινωνια :T:

μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο καλύτερα γιατί και που τα πατάω δεν φωτίζουν, μήπως έχει να κάνει με την ps2 θύρα και το Fn key;

Σε συνδυασμο με το FN αναβουν οταν θελεις να αλλαξεις το polling rate.

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο καλύτερα γιατί και που τα πατάω δεν φωτίζουν, μήπως έχει να κάνει με την ps2 θύρα και το Fn key;

Αλλάζουν με το συνδυασμό Fn + [1x] ή Fn + [2x] κτλ

Δοκίμασε και θα δεις ότι θα ανάψει. Αν το πατήσεις απλά τότε έχουν δευτερεύουσες λειτουργίες όπως άνοιγμα του calculator, άνοιγμα του internet browser κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ducky Shine II is Coming

The second edition of the Ducky Shining keyboards is slated to arrive in late August to early September 2012! Here's the latest spec sheet from the company who creates some of the best backlit mechanical keyboards you can buy...

Details

Cherry MX Series Switches. (Blue, Brown, Black, Red)

Laser Printed Keycaps, UV Coating at twice

USB N-key Rollover

Dual Layer PCB

Lighting Effects: Pulsing, Reactive & Marquee

5 Levels Of Brightness

4 Multimedia Keys

108 keys with repeat rate

LED Color: Blue/ Red/ Green/Yellow

Features

Four types of Cherry MX switches (Blue, Brown, Black and Red) are available and everyone will be able to find the switch to suit their own unique needs. From the most of hardcore of gamers to the most demanding touch-typist, there is something for everyone.

UV treated keycaps that improves durability of the keys

Dual layered PCB improves durability, stability of mounting axis, reduction of interference between traces and is an overall superior design to traditional PCBs.

A removable mini USB connector allows for ease of carry as well as 3 possible configurations for positioning of the cable.

Lighting Modes

Standard Lighting Modes: Full Backlit, 80% Backlit & Selected Keys Backlit (with 2 Configurable Profiles)

Pulsing Mode - Keys get brighter progressively and gradually fades away

Reactive Mode - Keys light up when depressed

Special mode: Marquee Mode

4 DIP Switch Functions

Windows Key Locking

CapsLock & CTRL Swapping

ALT & Windows Key Swapping

6KRO & NKRO Switching

shine2_1.jpg

source: mechanicalkeyboards.com
Link to comment
Share on other sites

Σε συνδυασμο με το FN αναβουν οταν θελεις να αλλαξεις το polling rate.

μήπως μπορείς να μου πεις και τι είναι το polling rate; (αν είναι κάτι πολύ δύσκολο να το εξηγήσεις μην κάνεις τον κόπο θα το ψάξω μόνος μου απλά αν είναι κάτι απλό θα με διευκόλυνες να μου το εξηγούσες)

Link to comment
Share on other sites

πολύ χονδρικά είναι ο ρυθμός με τον οποίο στέλνει το πληκτρολόγιο την πληροφορία στο PC. Όσο μεγαλύτερο είναι σε Hz τότε λιγότερο το διάστημα που μεσολαβεί από το πάτημα του πλήκτρου μέχρι την αποστολή σε CPU.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: έχω συνηθίσει τα blue switches του blackwidow άμα πάω σε black θα δυσκολευτώ να τα συνηθίσω αυτά? κουράζονται περισσότερο τα δάχτυλα σου σε αυτά?

Τα black θα έλεγα είναι το άλλο άκρο θα σου πρότεινα τα Red Cherry MX που είναι και για gaming και για typing.

Link to comment
Share on other sites

Τα red είναι ακριβώς όπως τα black αλλά χρειάζονται λιγότερη πίεση.

Αν θες κάτι διαφορετικό από blue πήγαινε στα brown που είναι η μέση λύση. Θυμίζει τα blue χωρίς να κάνει έντονο θόρυβο και είναι αρκετά απολαυστικά και για gaming. Από blue σε red θα είσαι έξω από τα νερά σου.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 60-70 ευρω βρηκα το Razer BlackWidow ,τι λετε?Εχετε να προτινεται καποιο αλλο σε αυτα τα λεφτα.Σημειωση δεν με νοιαζουν να εχει macro keys αλλα απαραιτητα να εχει το pad με τα νουμερα δεξια και οχι να ειναι για λιψο

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 60-70 ευρω βρηκα το Razer BlackWidow ,τι λετε?Εχετε να προτινεται καποιο αλλο σε αυτα τα λεφτα.Σημειωση δεν με νοιαζουν να εχει macro keys αλλα απαραιτητα να εχει το pad με τα νουμερα δεξια και οχι να ειναι για λιψο

DONT.

6GV2.

Link to comment
Share on other sites

DONT.

6GV2.

Το έχεις δουλέψει το black widow; Εγώ έχω το bw ultimate και είναι φοβερό keyboard, δε μπορώ να καταλάβω το hate. Υπάρχουν και καλύτερα βέβαια, και ναι είναι overpriced, αλλά δεν παύει να είναι ένα πολυ καλό μηχανικό keyboard με blue switches.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω οτι το "δουλεψα"

Επαιξα κανα μισαωρο στου Μητσου.

Τα πλαστικα του ειναι λες και κραταγα τις κουδουνιστρες της ανηψιας μου.

Τα μακρο με "μπερδευουν" εκει που ειναι και ενω ειχε σχετικα καλη ποιοτητα στην πληκτρολογηση,

Λιγο το space που βαραει σαν townmate που φαγε σαβουρα με τελικη 40 χιλιομετρων στον Κολωνο,

λιγο οτι λιγο καιρο πριν "εκλεψα" για 2 ολοκληρες μερες ενα 6GV2 και απλα εψαχνα λογο να γραφω/πορωνομαι....Ε τι να λεμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο Bluetooth mechanical Kb απο Rabbit.

Ερχεται τον Οκτωβρη.

Wireless <3:red:

r u sure?

[ame=http://www.amazon.com/XArmor-U9W-wireless-mechanical-keyboard/dp/B004S862FW]XArmor U9W[/ame]

Με 2KRO απλά καλή τύχη ^^

Επίσης,

e_FKBT104MEB_02.jpg

Filco Majestouch Wireless

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.