Jump to content



Recommended Posts

Το δικο μου εχει black στο spacebar και σε μερικα keys οπως στο enter, shift. Απο οτι ακουσα στις καινουργιες versions θα ειναι ολα red.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Χμμμ μάλιστα thanks for the info knight.

Επίσημα δεν έχει αναφερθεί τίποτα αν θα αλλάξει αυτό και πολύ φοβάμαι οτι θα μείνει ως εχει :/

Blue -> Green switch spacebar

Brown -> Clear/white switch spacebar

Black -> Gray switch spacebar

Red -> Black switch spacebar

Το δικό μου έχει red σε όλα. Το μόνο που δεν έχω ελέγξει είναι το spacebar αλλά έχει περίεργη αίσθηση λόγω του stabilizer που έχει από κάτω.

Δεν ρώτησα για το keyboard τι έχει, ρώτησα ειδικά για το spacebar. ;)

Μπορεί κάποιος να δώσει info για τα switch που έχει το ducky (mxred) σας στο spacebar?

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι ώρα να ξεφορτωθώ το G19 και να πάω σε κάτι πιο ποιοτικό :)

Ποιες είναι οι επιλογές μου στα 100-120€; Η χρήση θα είναι κατά κύριο λόγο για Gaming οπότε από όσα διάβασα κατευθύνομαι σε MX-Red και MX-Black, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι θα αφησω τα Led και τις αρκουδιες και θα παω σε WASD custom να του δωσω προσωπικο χαρακτηρα και να γουσταρω. Και ισως αμα βολευτω τα μηχανικα να παω και σε tenkeyless με led ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι θα αφησω τα Led και τις αρκουδιες και θα παω σε WASD custom να του δωσω προσωπικο χαρακτηρα και να γουσταρω. Και ισως αμα βολευτω τα μηχανικα να παω και σε tenkeyless με led ;)

θα σου πρότεινα τότε να ξεκινήσεις με ένα από την CM Storm και αργότερα πας πιό βαθειά με Qpad MK-80 85 Proffesional,

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα τότε να ξεκινήσεις με ένα από την CM Storm και αργότερα πας πιό βαθειά με Qpad MK-80 85 Proffesional,

Mε πριζωνεις και πριν λιγο εσκασε και Mail με 20% εκπτωση σε οτι παρω απο το CM Shop.eu στη σειρα Storm!!

Απ'οτι βλεπω οπως κανω το customization στη WASD μαζι με τα μεταφορικα ειμαι >200USD και δεν εχω τελειωσει ακομα :/

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κακία ρε παιδια τι σας έφταιξε ο Harry?? :p

Πάντως είναι αλήθεια πως με το μηχανικό σου έρχεται η ορέξη να γράφεις συνέχεια.. :hang3:

Πληκτρολόγηση μέχρι τις 11 το βράδυ με cherry mx blue, αλλιώς μου βαράει τη πόρτα ο γείτονας... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ήρθε το 6gv2!

Ντάξει ότι και να πει κανείς είναι λίγο! Πραγματικά είναι τελείως διαφορετική η αίσθηση πληκτρολόγησης σε σχέση με τα απλά keyboards. Απλά απίθανο!

Έγινε επεξεργασία από DwS
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο έχει και η Razer Razer Nostromo - Gaming Keypad | Razer Online Store

Ναι το έχω δει, αλλά δε μου κάνει... Θέλω κάτι που να είναι σα να έχεις κόψει το μισό πληκτρολόγιο και ότι κάτι διαφορετικής διάταξης.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο με αυτό; Όχι απαραίτητα μηχανικό, αν και καλό θα ήταν.

Oχι δεν υπάρχει κατι παρόμοιο σε μηχανικό (thank god που δεν υπάρχει τετοιου είδους μαρκετιστικο προιον "gaming").

Μπορείς να κοιτάξεις σε tenkeyless ωστε να εξοικονομήσεις χώρο.

Ανοιξε ενα νέο θέμα για gaming keypads για να μη χαλάμε το υπάρχον που αφορά καθαρά mech.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εδώ έχετε ducky shine 9008 ξέρετε γιατί δεν φωτίζουν τα πλήκτρα 2x,3x,4x;;

Ορισμένα πλήκτρα φωτίζουν μόνο όταν είναι ενεργοποιημένα π.χ. caps lock, num lock, scroll Lock και ανάμεσα σε αυτά είναι και το 1x ... 4x που έχουν να κάνουν με το input rate

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.