Jump to content



Recommended Posts

Αν δεν εχεις προβει ακομα σε αγορα...

και εχεις αποφασισει τoυς διακοπτες ...

και σε τρωνε τα χερια σου ...

...ρωτα τα ματια σου , χαχα!!! , θελεις backlit η οχι ?

Αποψη.

Εγω θα προτεινα cm storm rapid fire , ετσι για αρχη και αν δεν ηταν η αρχη στην μεση , ειναι ενα πληκτρολογιο που παρατριχα δεν ειναι φιλκο με media keys και οσο θαυμασμο του αξιζει.

Προσωπικη Αποψη και εμπειρια:

Στα 3 μηχανικα + storm red switch που εχω(ολα tenkeyless χωρις backlit , filco majestouch 2 με blue και brown switch , filco ninja black switch ) και ενα μηχανικο που μου το καναν δωρο και το εξαργυρωσα σε πιστωτικο ,που ακουει στο ονομα razer black widow και 3 τρομαρες ,το cm στορμ ειναι εκεινο που παντα γυριζω το βραδυ να γραψω , να παιξω , να θαυμασω και παλι να ποροθω να χαζευω, να καθαριζω και να αλλαζω πληκτρα και στυλ.

Αφου λοιπον παρεις αυτο , μετα θα χρειαστεις να παρεις και ενα με φωτακια για την γκλαμουρια και την λαμψη που θες να εκπεμπει στον χωρο.

Εκει τωρα , απο το να δωσεις 140 γκιουρια στο Kbt race (που ειναι τουμπανακι ποιοτικα) , περιμενεις λιγο καιρο ακομα,γραφοντας στο storm ενα μηνυμα @knight_77 και αφου του εξηγησεις ποσο πολυ τον ζηλευεις που εχει το πανεμορφο kbt!!! αγοραζεις το Shine 2, μετα χαρας και λατρειας !!!

@knight_77 με γειες το κοριτσι knight!!!πως την βλεπεις την μπεμπα?ζεστενεται καθολου μετα απο ωρα σε full baklit?

@Alexopus6 να δεις πως το ελεγαν το τραγουδακι οι locomondo?... , α ναι !!! me wanna dance !!! shine 2 wooohooo!

Το cm storm λέω και εγώ γιατί θα είναι το πρώτο μοντέρνο mechanical που θα πάρω και δεν ξέρω αν θα με βολέψουν τα switches

Θεωρώ το white πληκτρολόγιο με white led από KBT μακράν glamourotero του Shine II που είναι σαν χριστουγεννιάτικο.

To cm storm που είναι πιο βαρύ δεν βολεύει καλύτερα για να μην γλιστράει?

Έγινε επεξεργασία από qpak
Link to comment
Share on other sites

να στο κλεψω για μια βραδια? :p . και θα σου δώσω δώρο επιστροφης ένα στήριγμα για τον καρπό!!! χαχα!

Κοίτα γενικά από οτι έχω διαβασει μόνο σε 2-3 ατομα ξεθωριασαν κοντα στο 7 μηνο χρησης αλλα από οτι παραδεχτηκαν τα Fingertips τους ιδρώνουν αλλά μην σκιάζεσαι τα ξεβαφεις όλα και έχεις SteelSeries Special Own Edition xaxa!

Πόσο το πήρες και αν επιτρεπεται απο που?

αστα να πανε...Θέλω μηχανικό λεμε και τα μυαλα στα καγκελα...

περιμενω να βγει το mionix zibal 60 να δω τι σόι είναι και βλέπουμε.

To mindfactory.de το έχει για προπαραγγελία αλλά δεν στελνουν ελλάδα και το έχει βγαλει και η αμαζον σήμερα το πρωί.εχουν καθυστερησει οι παραλαβες σε στοκ και αλλο τοσο λογικα θα αργησει ενα ρεβιου απο χρήστη , όχι απο sample.

ta deck θα εχουν στοκ απο πρωτη Ιουλίου...Καλα κρασιά.

ιδωμεν...

Αυτό το Mionix Zibal 60 πιστεύω είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ Mechanical Keyboard :jester: Ελλάδα υπάρχει πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Mionix Zibal 60 πιστεύω είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ Mechanical Keyboard :jester: Ελλάδα υπάρχει πουθενά?

Ελλάδα όχι.

Αμαζόνα ναι :p

180euros

[ame=http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00577W5H2/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new]Amazon.co.uk: Used and New: Mionix Zibal 60 Mechanical Gaming Keyboard[/ame]

ποιός είναι ο ποιό ασφαλές τρόπος να αφαιρέσεις πλήκτρα απο μηχανικό χωρίς κάποιο key puller αλλά με οτιδήποτε μπορείς να βρείς στο σπίτι? :nothing:

Steelseries 6GV2 Review, First Impressions and more.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=U8GG1iWavqc]How to make keycap puller out of paperclip. - YouTube[/ame]

keycap puller

Link to comment
Share on other sites

Δωσε τα 20€ για να παρεις κανα mousepad και οχι μεταφορικα.

Κριμα ειναι.

Έχω mousepad ήδη, το QcK+. :p

Τα μεταφορικά είναι πολλά; Γιατί είχα την εντύπωση ότι είναι γύρω στο 10άρικο...

Link to comment
Share on other sites

20 ευρώ είναι.Και εγώ το σκέφτομαι για το steel series 6gv2.Δυστυχώς έχω και εγώ mousepad ήδη

Subtotal €79.99

Shipping & Handling (Best Way) €26.88

Grand Total €106.87

Αν το πάρεις από την ίδια :S

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

26.88E για τη ακριβεια είναι :)

steelseriesshop-7547.png

Αντε να βγεί το shine ii να πάμε για reds (καπου πήρε το μάτι μου οτι έχει ΕΤΑ 12/07/2012) γιατι μεχρι στιγμής το μόνο tenkeyless + mxred + backlit είναι το vortex , αλλά αυτο είναι μόνο για τα χέρια του [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες παρτε ενα mousepad να υπαρχει ή δωστε το σε κανα φιλο.

Δηλαδη προτιματε να τα δωσετε για μεταφορικα?

Σωστός! :p

Τώρα είδα πόσο ακριβώς είναι τα μεταφορικά και μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι!

Γενικά πάντως σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω τι τριπάκι είναι αυτό με τα μηχανικά πληκτρολόγια.:jump1:

Χθες όλη μέρα δεν σήκωσα κεφάλι από το PC διαβάζωντας review και τα πλεονεκτήματα ενός τέτοιου πληκτρολογίου και κατέληξα στο QPAD MK-85 Pro Gaming Mechanical backlit keyboard το παράγγειλα με Cherry MX Red Switches και US International keyboard.

Πιστεύω να σταθεί άξιος διάδοχος του Logitech G19 που είχα το οποίο με άφησε με τις πιό καλές εμπειρίες.:happy: Να σημειώσω ότι τα έξοδα αποστολής αν παραγγείλετε από την επίσημη σελίδα είναι 20 ευρώ worldwide. :neo:

Αν είδη έχει κανείς το υπάρχον ή το προηγούμενο μοντέλο QPAD MK-80 θέλω να μου πει εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτο μονο με κοκκινα led βγαινει?

edit: νομιζω βρηκα αυτο που με καλυπτει σε ολα :Dhttp://www.maxkeyboard.com/max-keyboard-nighthawk-full-customize-backlit-mechanical-keyboard.html

αποψεις για τα ΜΑΧ?

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

αυτο μονο με κοκκινα led βγαινει?

edit: νομιζω βρηκα αυτο που με καλυπτει σε ολα :DCustomize Keyboard :: Max Keyboard Nighthawk Full Customize Backlit Mechanical Keyboard - Max keyboard Nighthawk X8 and X9 Backlit Programmable Mechanical Keyboard

αποψεις για τα ΜΑΧ?

Όμορφο κομμάτι αυτό φίλε μου και μοιάζει αρκετά με το Qpad-85 Pro. Είναι φθηνότερο λόγο ποιότητας πλαστικών. Δες και ένα κατατοπιστικό unboxing video:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=H_srjKys2UE]Max Keyboard Nighthawk X8 & X9 Backlit Mechanical Keyboard Unboxing + Written Review - YouTube[/ame]

Στέλουν όμως στο Ελλάντα?

Έγινε επεξεργασία από env0y
Link to comment
Share on other sites

Εγω Πολωνια ειμαι! Μολις συμπληρωσα contact form και περιμενω απαντηση τους! Το ειδα αυτο το βιντεο, και ηταν το μονο που με "χαλασε" οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης, αλλο οκ, ποσο ασχημα μπορει να ειναι τα πραγματα σκεφτηκα..

Ολα θα εξαρτηθουν απο την απαντηση τους!

Link to comment
Share on other sites

Εγω Πολωνια ειμαι! Μολις συμπληρωσα contact form και περιμενω απαντηση τους! Το ειδα αυτο το βιντεο, και ηταν το μονο που με "χαλασε" οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης, αλλο οκ, ποσο ασχημα μπορει να ειναι τα πραγματα σκεφτηκα..

Ολα θα εξαρτηθουν απο την απαντηση τους!

Κοίτα σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσεις τέτοιο keyboard στα χέρια και να πεις cholera jasna :fist:. Εγώ επέλεξα το άλλο που σου έδειξα γιατί θα το μετακινώ συχνά σε Lan parties και πάντα εκεί μέσα υπάρχει ένας "Ανίκητος" που θα κάνει την μακακία του.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το 6gv2 μάγκες χθες από το site της steelseries, μαζί με ένα mousepad έτσι ώστε να ξεπεράσω τα 100€ και να μην πληρώσω μεταφορικά! Mousepad καλό έχω ήδη βέβαια, οπότε αυτό είτε θα το έχω να κάθεται ως "ρεζέρβα" είτε θα το δώσω σε κανένα φίλο δώρο.

Οπότε τώρα τα περιμένω να έρθουν Τρίτη-Τετάρτη.

Επειδή είναι η πρώτη αγορά από e-shop του εξωτερικού που κάνω μόνος μου και δεν ξέρω... να σας ρωτήσω... υπάρχει περίπτωση να πληρώσω επιπλέον χρήματα για τελωνείο ή κάτι τέτοιο; το ποσό είναι στα 106€.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη αγορά από e-shop του εξωτερικού που κάνω μόνος μου και δεν ξέρω... να σας ρωτήσω... υπάρχει περίπτωση να πληρώσω επιπλέον χρήματα για τελωνείο ή κάτι τέτοιο; το ποσό είναι στα 106€.

Δεν πληρώνεις τελωνείο αφου είναι αγορά εντός ΕΕ. Φυσιολογικά απο Δανία θα ερθει το δέμα σου με fedex.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.