Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Εμείς κάνουμε σαμποτάζ στην Cyta. Μας κάναν τους καμπόσους και εμείς για αντίποινα τους κόψαμε την πρόσβαση στο λάμπη. Έτσι οι υπεράριθμοι αναγνώστες μας, κάλεσαν όλοι μαζί την τεχνική υποστήριξη και τους ρίξαν το τηλεφωνικό κέντρο (DoS) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία πρόταση να κάνω.

Την δημιουργία εδώ Cases, PSU and mods ενός forum κάτω από του [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] με τίτλο πχ.

''Modding - How to''.

Σκεφτόμουνα κάποιες ενότητες όπως:

-Λύσιμο κουτιού.

-Εργαλεία.

-Υλικά.

-Τρυπήματα.

-Άνοιγμα σπειρωμάτων.

-Κόψιμο-γυάλισμα.

-Βαφή.

-Ρεύματα-κολλήσεις καλωδίων.

-Sleeving.

Φυσικά η λίστα είναι ατελείωτη, αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλό να υπάρχει για το Lab μία τέτοια ενότητα ως βασικός μπούσουλας.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν το παίζω αρχιμάστορας που τα ξέρει όλα...απλά να γράψω πέντε πραγματάκια από την λιγοστή εμπειρία που έχω πάνω στο θέμα.

Όποιος θέλει ακόμα να ασχοληθεί με κάποια ενότητα είναι φυσικά ευπρόσδεκτος....θα χρειαστεί πολύ ψάξιμο, βοήθεια και ώρα για την υλοποίηση των παραπάνω.

Υπολογίζω φυσικά και τον Κοπρίτη μέσα, αν και ξέρω ότι ο διαθέσιμος χρόνος του είναι λιγοστός εως ανύπαρκτος.

Τουλάχιστον Γιώργο αν γίνεται πριν δημοσιευτεί κάτι, να σου το στέλνω για check ή για συμπληρωματικές πληροφορίες.

Όσοι έχετε κάτι πείτε όσον αφορά την ιδέα, ας το συζητήσουμε.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμείς κάνουμε σαμποτάζ στην Cyta. Μας κάναν τους καμπόσους και εμείς για αντίποινα τους κόψαμε την πρόσβαση στο λάμπη. Έτσι οι υπεράριθμοι αναγνώστες μας, κάλεσαν όλοι μαζί την τεχνική υποστήριξη και τους ρίξαν το τηλεφωνικό κέντρο (DoS) :hehe:

Για να γίνει καλύτερο το εργαστήρι θα ήθελα να μην υπάρχουν αυτές οι αυθαίρετες και εκδικητικές ενέργειες αλόγιστων αποκλεισμών

που δημιουργούν προβλήματα σε ανυποψιας τους χρήστες.

Όποιες διάφορες και να υπάρχουν σίγουρα υπάρχουν κάποιο κανόνες που πρέπει να σεβόμαστε και να ακολουθούμε για να επιλύονται οι διάφορες

Οποιαδήποτε άλλη ενέργεια είναι απολυταρχική και άκυρη.

Έτσι πιστεύω εγώ ότι θα γίνει καλύτερο το εργαστήρι μας.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει καλύτερο το εργαστήρι θα ήθελα να μην υπάρχουν αυτές οι αυθαίρετες και εκδικητικές ενέργειες αλόγιστων αποκλεισμών

που δημιουργούν προβλήματα σε ανυποψιας τους χρήστες.

Όποιες διάφορες και να υπάρχουν σίγουρα υπάρχουν κάποιο κανόνες που πρέπει να σεβόμαστε και να ακολουθούμε για να επιλύονται οι διάφορες

Οποιαδήποτε άλλη ενέργεια είναι απολυταρχική και άκυρη.

Έτσι πιστεύω εγώ ότι θα γίνει καλύτερο το εργαστήρι μας.

Ορίστε;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης λόγο των τελευταίων αντιδράσεων σχετικά με την "εξουσία" που έχουν Admins και mods προτείνω τους εξής κανόνες:

1.Αν ένας mod σκέφτεται να κλειδώσει ένα θέμα να ζητάει και τη γνώμη τουλάχιστον ενός ακόμα Admin/mod πριν προβεί στο κλείδωμα.

2.Να στέλνεται προειδοποιητικό pm σε κάθε έναν που μέσα από post προσβάλει κάποιον άλλο και αν δεν το τροποποιήσει μέσα σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να διαγράφεται (το Post) μπας και συμορφωθούνε μερικοί. Δεν αναφέρομαι απαραίτητα στους Zarras/Paddy αλλά στον οποιονδήποτε.

3.Οι mods να εκλέγονται από όλους τους χρήστες.

Έτσι πιστεύω δεν θα νιώθει κανείς αδηκημένος εδώ μέσα και θα πάψουν οι διαμάχες.

:T::clap::clap::T:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρόταση. (πιστεύω με λίγη javascript-ιά βγαίνει)

Πολλές φορές θέλω να σβήσω pm τα οποία δεν δείχνουν ακριβώς το περιεχόμενο όπως στο screenshot

R6a8p.jpg

και αναγκάζομαι να τα ανοίγω όλα, για να δω ποια θέλω να κρατήσω και ποια όχι. Τι θα λέγατε OnMouseOver να πετάει ένα label με το περιεχόμενο του μηνύματος η ένα μέρος αυτού;

Θα μου πείτε τα pm είναι για να πεις ένα δύο πράγματα και όχι για chat, αλλά να που ο r9H6k.jpg δεν έχει skype :p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε το twitter θα ήταν καλό στα tweets με τα reviews να μπαίνει κι ένα mention με το επίσημο λογαριασμό της εταιρίας ή υπαλλήλων (πχ catalystmaker) στο twitter, έτσι ώστε να αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει retweet και να δουν το link περισσότεροι (ακόμη κι απο έξωτερικό - τα γραφήματα μιλάνε μόνα τους, δε χρειάζεται μετάφραση).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.