Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

https://twitter.com/#!/Steam_Support/status/154650575466799106

Δεν ξέρω αν όντως έχει διορθωθεί πάντως...

edit: πολύς κόσμος έχει το πρόβλημα, αν είναι single το παιχνίδι που θέλετε δοκιμάστε σε offline mode

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήρα ssd υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να έχω τις εγκαταστάσεις παιχνδιών σε άλλο δίσκο; Ακόμα καλύτερα θα ήταν να μπορώ να έχω τις εγκαταστάσεις χωριστά. Μερικά παιχνίδια στον ssd που τα χρησιμοποιώ συχνά και τα υπόλοιπα στον HDD.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήρα ssd υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να έχω τις εγκαταστάσεις παιχνδιών σε άλλο δίσκο; Ακόμα καλύτερα θα ήταν να μπορώ να έχω τις εγκαταστάσεις χωριστά. Μερικά παιχνίδια στον ssd που τα χρησιμοποιώ συχνά και τα υπόλοιπα στον HDD.

όταν σου λέει Installation dir διαλέγεις τον σκληρό που θέλεις... δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα :wassat: (κι εγώ ssd+hdd έχω)

edit: ωπ, τώρα είδα ότι προφανώς αναφέρεσαι στο steam... no clue για αυτό, sry :(. Το steam το έχω σε ένα μικρό intel ssd 40αρη, τα καλά (πιο χρησιμοποιούμενα) παιχνίδια στον samsung ssd 128gb και τον hdd για storage.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήρα ssd υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να έχω τις εγκαταστάσεις παιχνδιών σε άλλο δίσκο; Ακόμα καλύτερα θα ήταν να μπορώ να έχω τις εγκαταστάσεις χωριστά. Μερικά παιχνίδια στον ssd που τα χρησιμοποιώ συχνά και τα υπόλοιπα στον HDD.

- Πως να βάλετε συγκεκριμένα παιχνίδια σε άλλον δίσκο (πχ SSD) για καλύτερα loading times: εδώ

Είσαι πάντα το ίδιο παρατηρητικός; :p

υγ: στο χρωστούσα! :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION]

Για να έχω ως default θέση για τα παιχνίδια τον HDD και να μεταφέρω όποια θέλω στον SSD, θα πρέπει το Steam να είναι στον HDD; Για να μην κάνω το ανάποδο, δηλαδή να γράφονται στον SSD και μετά να τα μεταφέρω στον HDD.

Link to comment
Share on other sites

@victor, το Steam κατεβάζει τα παιχνίδια by default εκεί που είναι το ίδιο εγκατεστημένο. Εγώ πάντα το έχω στο D:\Games\Steam (HDD) πχ. Με το πρόγραμμα αυτό, αφού έχει κατέβει το παιχνίδι, μεταφέρεις την εγκατάσταση του στον SSD. Όταν τελειώσεις με το παιχνίδι, είτε το σβήνεις είτε το πας πίσω στον HDD.

@venom7 δες δύο posts πιο πάνω. Μπορείς να μεταφέρεις εγκαταστάσεις παιχνιδιών σε άλλο δίσκο, αλλά όχι μέσω του ίδιου του Steam. :)

Link to comment
Share on other sites

@victor, το Steam κατεβάζει τα παιχνίδια by default εκεί που είναι το ίδιο εγκατεστημένο. Εγώ πάντα το έχω στο D:\Games\Steam (HDD) πχ. Με το πρόγραμμα αυτό, αφού έχει κατέβει το παιχνίδι, μεταφέρεις την εγκατάσταση του στον SSD. Όταν τελειώσεις με το παιχνίδι, είτε το σβήνεις είτε το πας πίσω στον HDD.

@venom7 δες δύο posts πιο πάνω. Μπορείς να μεταφέρεις εγκαταστάσεις παιχνιδιών σε άλλο δίσκο, αλλά όχι μέσω του ίδιου του Steam. :)

Ποιος ο λόγος να τα πας στον ssd?? Τρέχουν καλύτερα?

Εγώ έχω κάνει εγκατάσταση του steam στο D κ έχω τα παιχνίδια εκεί...

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάποιος έχει κουπόνι απο τον χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό που να μην το χρειάζεται? Ψάχνω για LIMBO, bunch of heroes, killing floor. Έχω να του δώσω κουπόνι 50% off steam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.