Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Απλά, αν πάρετε Borderlands GOTY (και δε λέω να μην το πάρετε - είναι εξαιρετικό) έχετε υπόψη ότι τα DLC 1 & 2 έχουν μείνει ακόμη με Securom 5 machine activation limit. Ακόμη χειρότερα, δε δουλεύει το license revocation tool, οπότε όπου το εγκαταστήσετε, αυτό ήταν :/

Από την Gearbox έλεγαν οτι μπορεί να πατσάρουν και αυτά (τα επόμενα βγήκαν 'καθαρά'), αλλα σταμάτησα να κρατάω την ανάσα μου. Μάλλον τώρα που βγαίνει το 2...:whistle2:

Πάντως, τα αγορασμένα παίζουν κανονικά coop με τα 'άλλα'. fyi.

Link to comment
Share on other sites

Save 75% on Orcs Must Die! on Steam

Μόνο single player (δεν έχει co-op σαν το Dungeon Defenders), αλλά καλύτερη εκτέλεση και πιο διασκεδαστικό χιούμορ.

€2.74 σκέτο, €4.49 με τα DLC*, που προσθέτουν λίγα πράγματα (3 παγίδες & 1 όπλο / 5 πίστες).

*Αν τα αγοράσετε χωριστά πάει €4.23, παρόλο που το GOTY κάνει παραπάνω.

Έγινε επεξεργασία από acct
Steam pricing fail
Link to comment
Share on other sites

News - New Steam Workshop Feature: Collections

Announcing Workshop Collections, a new way to discover, organize, and share content in the Steam Workshop. With Collections, anyone can create a customized list of Workshop items for others to discover, rate, and subscribe.

Portal 2 Puzzle Creator in internal beta testing now, will use Steam Workshop | PC Gamer

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3623]EraserheadX[/MENTION] υπάρχει το /us « SteamPrices.com όπου αν κάνεις login με το steam account σου, μπορείς να ζητήσεις να σε ενημερώσει μέσω email για τα αντικείμενα της wishlist σου όταν βρεθούν σε κάποια τιμή που θες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος mod να προσθέσει το εξής στο αρχικό post (πριν τα tips and tricks):

>Παιχνίδια που ενεργοποιούνται στο Steam αγορασμένα εκτός Steam

- List of Green Man Gaming games you can activate on Steam

- List of GamersGate games you can activate on Steam

- List of Amazon games you can activate on Steam

- Retail games you can activate on Steam

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος mod να προσθέσει το εξής στο αρχικό post (πριν τα tips and tricks):

>Παιχνίδια που ενεργοποιούνται στο Steam αγορασμένα εκτός Steam

- List of Green Man Gaming games you can activate on Steam

- List of GamersGate games you can activate on Steam

- List of Amazon games you can activate on Steam

- Retail games you can activate on Steam

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] [MENTION=4171]deninho[/MENTION];

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION]

Προσφατα μετα απο καιρο (θα αναφερω τον λογο παρακατω) ξανααρχισα το

Torchlight.Χθες με πεταξε ξανα το μυνημα οτι τα αρχεια που εχω ειναι ποιο παλια?καινουργια? (δεν θυμαμαι ακριβως) απο αυτα του cloud και με ρωτησε αν θελω

να τα αντικαταστησω.Παλια οταν πατησα ΟΚ και μπηκα στο παιχνιδι ειχε χασει ολα

τα αντικειμενα που ειχα στο vault.Επειδη το θυμηθηκα πατησα cancel και μπηκα παιχνιδι

χωρις να γινει τπτ.Any ideas γιατι το πεταει αυτο? (δεν εχω κανει φορματ ουτε εχω αλλαξει/πειραξει αρχεια απο τον Steam).

Link to comment
Share on other sites

@2cpu Το ίδιο μου έχει κάνει και εμένα κάποιες φορές στο skyrim (όταν ενεργοποιούσα ή απενεργοποιούσα κάποια mods) και επειδή ήμουν σίγουρος για τα local savegames, κρατούσα αυτά.

Συνήθως αυτό που μπορεί να γίνει είναι να κλείσεις το Steam πριν τελειώσει τον συγχρονισμό και άρα να μην έχουν ανέβει στο cloud τα πιο πρόσφατα. Το ανάποδο μπορεί να συμβεί αν παίζεις από δύο υπολογιστές και άρα στον ένα έχεις πιο παλιά local savegames απ' ότι στο cloud. Υποθέτω ότι ανήκεις στην πρώτη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον γιατι με αλλο pc δεν δοκιμασα καν να μπω Steam.

Τωρα που το σκεφτομαι καναδυο φορες το εκλεισα βιαστικα ισως ειναι αυτο.

Καλα οταν εχασα τα items..με ηρθε να πεταξω το γραφειο...:fist:

Link to comment
Share on other sites

Από τις εκπτώσεις του Amazon *repost από http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/prosfores-katastimatwn-diavaste-prota-to-arxiko-post-74391.html#post1063231811*, όσα έχουν σημείωση Activated on Steam, μαζί με την κανονική τιμή τους, για σύγκριση.

The Darkness II - $12.49 - [€49.99]

Serious Sam 2 - $2.99 - [€6.99]

Serious Sam 3: BFE - $11.99 - [€27.99]

Serious Sam Double D - $2.39 - [€7.99]

Serious Sam HD: The First Encounter - $4.49 - [€14.99]

Serious Sam HD: The Second Encounter - $5.99 - [€19.99]

Serious Sam: The Random Encounter - $1.49 - [€3.99]

Call of Duty: Black Ops - $29.99 - [€59.99]

Crusader Kings II (Only good 4/5-4/8) - $17.99 - [€39.99]

Defenders of Ardania (Only good 4/5-4/8) - $6.74 - [€14.99]

Magicka Collection - $5.99 - [€24.99]

Stronghold 3 - $9.99 - [€49.99]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.