Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Εγω ειμαι καπως παραδοσιακος σε αυτα, δηλαδη ακομα παω σε ενα καταστημα και αγοραζω το παιχνιδι που θελω αλλά μπηκα στο steam και ενθουσιαστηκα μιας και εχει προσφορες και απ'οτι διαβασα δυνατοτητα ανταλλαγης παιχνιδιων. Να υποθεσω οτι ειναι μια απο αυτες τις περιπτωσεις που λες "μλκια κανω που εχω κολλησει στο παρελθον" ε? Επισης, αν εχω αγορασει ενα παιχνιδι απο καταστημα και το εχει και το steam θα μου το δειχνει σαν αγορασμενο? (εφοσον το εχω στο pc μου)

Ρίξε μια ματιά εδώ:

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7480-wusf-3601

Επίσης δεν μπορείς να ανταλλάσσεις παιχνίδια που έχεις ήδη παίξει. Ανταλλάσσεις έξτρα κόπιες από παιχνίδια. Πχ αν είχες κάποιο παιχνίδι της Valve ήδη και αγοράσεις το Valve Complete Pack, θα σου δώσουν έξτρα κόπια για το παιχνίδι που ήδη είχες, το οποίο μπορείς να ανταλλάξεις ή να χαρίσεις ;)

Και τέλος, απλά να θυμίσω αυτό που λέω και στο πρώτο post, ότι ΠΟΤΕ δεν αγοράζουμε παιχνίδια full price, αλλά μόνο σε περιόδους εκπτώσεων (Χριστούγεννα, Καλοκαίρι, daily-weekend deals).

Link to comment
Share on other sites

Ριγμένους μας έχουν εμάς με Ati.

Εμ, όχι ιδιαίτερα. Tα 'επιπλέον' (Peggle Extreme, Portal: First Slice) είναι δωρεάν ούτως ή άλλως. Η προσφορά για ATI είναι 'καλύτερη', γιατί έχει και -50% το HL2 και HL2:Ep1. Αν και σ' αυτά έχουν πέσει πολύ από τότε οι τιμές, οπότε μια από τα ίδια.

tldr: both offers are HL2: Lost Coast, HL2: Deathmatch free

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η μέρα που λήγουν τα χριστουγεννιάτικα κουπόνια, και μου έχουν μείνει:

50% Frozen Synapse

50% Delve Deeper

50% any Valve

33% any Valve

66% Prototype

25% any Bethesda

Εάν κάποιος θέλει να τα χρησιμοποιήσει ο ίδιος (όχι trade/gift κλπ) ας μου στείλει pm

Έγινε επεξεργασία από minast
πρόσθεσα και αυτά ενός ακόμα λαμπίτη
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχουμε thread ας το αναφερω εδω.

Προχθες ειπα να εγκαταστησω το Steam παλι μετα απο καιρο.

Παω να κανω log in και με βγαζει μυνημα οτι ειτε ειχα λαθος password ειτε ο λογαριασμος

ειχε προβλημα.Ανοιγω ενα ticket στο support section και αναφερω το προβλημα μου το οποιο ειχε καποιες περιπλοκες.Αυτες ηταν οτι οταν διεγραψα το gmail account ξεχασα να το δηλωσω στο Steam οπωτε δεν μπορουσα να λαβω το verification code.Η δευτερη επιπλοκη ηταν οτι ειχα κοψει την πιστωτικη και δεν μπορουσα να δωσω τα στοιχεια της ωστε να δουν οτι ειμαι εγω.Την λυση την εδωσε το support team καθως με ζητησαν το αριθμο του ticket number που ανοιξα να τον αναγραψω σε ενα παιχνιδι retail διπλα στο

cdkey που ειχα , να το τραβηξω φωτογραφια και να το επισυναψω στην απαντηση μου.

Ετσι και εγινε και σημερα ελαβα email στην καινουργια μου διευθυνση με το νεο κωδικο

προσβασης που επρεπε να τον αλλαξω αφοτου εκανα log in και να επιβεβαισωσω αυτη την κινηση.Ετσι και εγινε και αυτη την στιγμη ηδη κατεβαζω το Serious Sam 3 BFE :dance3:

Πολλα μπραβο για την γρηγορο και σωστο support τους :T::T:

Link to comment
Share on other sites

ναι έχουν πολύ καλό support. εγώ είχα κάνει κάποτε ένα account με το ίδιο username αλλά είναι άδειο. Μια μέρα αγόρασα ένα game κατά λάθος εκεί. μου το μετάφεραν και έσβησαν το αχρείαστο account

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω και εγώ κουπόνια που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω, ούτε έχω να τα δώσω κάπου.

Όποιος τα θέλει και έχει σκοπό να τα χρησιμοποιήσει με κάποιο τρόπο, ας στείλει ένα pm. Ισχύουν μέχρι 1 Μαρτίου.:T:

-33% Valve

-50% Valve

-50% Nordic Games

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.