Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Midweek Madness: Save 67% on From Dust on Steam

Συμπαθητικό godgame που μάλλον αξίζει τα 5€. Metascore 79/100.

Ειναι Ubisoft.

Μακρια.

Εγώ σκέφτομαι να το τσιμπήσω μιας και έχω ένα κουπόνι -25% που προστίθεται στην έκπτωση. Θα το σκεφτώ τις επόμενες μέρες που θα ψάξω περι DRM και τέτοια και θα δω...

Βγήκε και demo για το Darkness II

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Ubisoft.

Μακρια.

Κανονικά θα συμφωνούσα μαζί σου. Όμως είναι από τα λίγα της Ubisoft που δεν έχει καθόλου DRM πλέον (στο Steam το dialin αφαιρέθηκε μετά από την αρχική κατακραυγή). Ίσως είναι καλύτερο μήνυμα το 'αυτό δεν έχει DRM - το αγοράζω, κάντε και με τα υπόλοιπα το ίδιο'. Εξακολουθώ να νομίζω ότι €4.99 είναι τίμιο, ειδικά για όσους νοσταλγούν ακόμη το Populous :p

Link to comment
Share on other sites

... θα ψάξω περι DRM και τέτοια και θα δω...

From Dust DRM removed | PC Gamer

Υπάρχουν και μπόλικες αναφορές στα forum του Steam, αλλά εκεί πέφτει και πολύ βρισίδι, οπότε ρίξε μια ματιά στην σύντομη εκδοχή παραπάνω.

tldr: Ubisoft DRM broke Steam TOS, Valve offered full refunds, Ubi patched it out in Sep 2011.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με τα του Steam...απεγκατάσταση ενός παιχνιδιού (χώρο στον σκληρό ψάχνω) πως γίνεται;;; ένα απλό delete από steamapp; Eπίσης backup σε άλλον σκληρό; μεταφέρω αυτούσιο το steamapp;

Link to comment
Share on other sites

έχει...εκεί θα βάλω το μέγεθος του παιχνιδιού που μου λέει πρίν? και επειδή υπάρχει ο περιορισμός πόσες φορές μπορώ να εγκαταστήσω ξανα το παιχνίδι πως παίρνω πίσω την μια εγκατάσταση που του έκανα?

Link to comment
Share on other sites

Q: I get the error message: 'Too many activations on different PCs or too many reactivations on the same PC have been performed.'

A: Please run the revoke tool, http://download.securom.com/support/batmanaa/revokebatmanaa.zip, on the PC where you have originally activated 'Batman: Arkham Asylum'. After revoking this activation, you will be able to activate your application on a different PC.

https://support.securom.com/pop_batmanaa.html

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά νέα κύριοι!

Steam for Mobile Devices

Το steam σε android και iOS!!

edit: είναι ακόμα σε beta και μάλιστα με invites. Υποθέτω για να πάρετε invite πρέπει να γυρίσετε το Steam σας σε participation της Beta. Δεν έχω πάρει ακόμα, θα ενημερώσω όταν και αν πάρω :)

edit2: επίσημο thread. Για να πάρετε invite:

Those who wish to join the beta just need to download the Steam app (free of charge) and log in to their Steam account via the mobile app to express interest in the beta. Gamers will be added to the Closed Beta as the service ramps up.
Έγινε επεξεργασία από tragikos
δεν χρειάζεται να γυρίσεις σε beta τον client
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.