Jump to content



PALIT GTX 295, από Πλαίσιο πόση εγγύηση?


N3M3SYS

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply
Εχεις pm εισαι τυχερος γιατι ειχα κρατησει τα στοιχεια του αγοραστη...αν την εχει ακομα ισως να μπορει να σε βοηθησει.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε Μιλτο για τα στοιχεια του παιδιου που μου εδωσες. Επικοινωνησα μαζι του και θυμαται οτι και σε αυτον η αποδειξη που του εδωσες της καρτας δεν εγραφε πουθενα 3 χρονια. Του ειπα βεβαια να ξανακοιταξει...Οποτε συνεστησα να παρει ενα τηλ. σε καποιο καταστημα Π και να ρωτησει την εγγυηση για την συγκεκριμενη καρτα βαση κωδικου, να δουμε τι θα του πουν. Ειπε θα ποσταρει εδω.

Σε νεα συνομιλια μου με τον τεχνικο μου ειπε οτι θα με παρει τηλ. αφου μιλησει με καποιον υπευθυνο απο Αθηνα, και οτι το συστημα τους την εμφανιζει με 2ετη εγγυηση. Εν τω μεταξυ σε αλλες αποδειξεις αναγραφονται τα ετη εγγυησης και σε αλλα οχι, και πιστεψτε με εχω παρα πολλες. Αλλα εδω περα απο μενα βρηκα αλλους 2 που υποστηριζουν το ιδιο, αρα πολυ απλα το Π μας εκοψε εναν χρονο εγγυησης με το ετσι θελω. Τα προιοντα της palit τωρα εχουν 2ετη εγγυηση το 2009 ομως στην GTX295 εδινε 3. Απλα απατη. Περιμενω τηλ. λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

μηλησα με πλαισιο και μου ειπε (πηρα και γω gtx 295 paliT) και μου ειπε οτι απο ανεκαθεν το πλαισιο τις παλιτ τις εδινε με 2 χρονια και οτι τις asus ηταν μονο με 3 χρονια. τωρα αντε βγαλε ακρη....

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα μια Palit και μια Evga θυμαμαι παρα πολυ καλα οτι η αποδειξη της Evga εγαφε για 3 χρονια εγγυηση Πλαισιου ενω για την Palit δεν εγραφε τιποτα.

Δεν ξερω αν βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραδεχτηκαν οτι εχει 3ετη εγγυηση, και μου επεβαλαν 2 εναλακτικες. Η μου δινουν μια MSI VGA PCI-X R6790-PM2D1GD5/OC 1GB

MSI VGA PCI-X R6790-PM2D1GD5/OC 1GB - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Η να στειλουν την παλιτ για επισκευη, ξερω γω στην Ταιβαν με αγνωστο χρονο επιστροφης.

ΑΤΙ δεν μπορω γιατι εχω 3D vision οθονη κλπ, αλλα και παλι η συγκεκριμενη τι να κανει μπροστα στην 295!

Με τη 2η επιλογη μαλλον θα περιμενω κανα 2-3μηνες...κανεις δε ξερει. Για αντικαταστση με nvidia ουτε λογος

Μα παμε καλα? Τι προτεινετε ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

LOL!

Πως και τους επιασε ξαφνικα και σε εβαλαν εντος εγγυησης?

Καλα οσο για την 6790, απλα απαραδεκτοι...

Επισης δεν θα σου προτεινα να τη στειλουν για επισκευη, γιατι 2 πραγματα θα γινουν. Δεν θα φτιαχτει και ισως δεν την δεις ποτε ξανα.

Αρχισε τις απειλες, τι αλλο να πω...

Link to comment
Share on other sites

LOL!

Πως και τους επιασε ξαφνικα και σε εβαλαν εντος εγγυησης?

Καλα οσο για την 6790, απλα απαραδεκτοι...

Επισης δεν θα σου προτεινα να τη στειλουν για επισκευη, γιατι 2 πραγματα θα γινουν. Δεν θα φτιαχτει και ισως δεν την δεις ποτε ξανα.

Αρχισε τις απειλες, τι αλλο να πω...

Έλα ντε πως? Ειπαν και καλα οτι η πρωτη παρτιδα παλιτ GTX295 ειχε οντος 3 χρονια!

Για την 6790 ΛΟΛ, αλλα τι να τους πω, πως να απειλησω...

Ελεος πια!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραδεχτηκαν οτι εχει 3ετη εγγυηση, και μου επεβαλαν 2 εναλακτικες. Η μου δινουν μια MSI VGA PCI-X R6790-PM2D1GD5/OC 1GB

MSI VGA PCI-X R6790-PM2D1GD5/OC 1GB - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Η να στειλουν την παλιτ για επισκευη, ξερω γω στην Ταιβαν με αγνωστο χρονο επιστροφης.

ΑΤΙ δεν μπορω γιατι εχω 3D vision οθονη κλπ, αλλα και παλι η συγκεκριμενη τι να κανει μπροστα στην 295!

Με τη 2η επιλογη μαλλον θα περιμενω κανα 2-3μηνες...κανεις δε ξερει. Για αντικαταστση με nvidia ουτε λογος

Μα παμε καλα? Τι προτεινετε ρε παιδια?

6790 δεν σου κάνει, πέραν του ότι είναι σαν κοροϊδία, οπότε μάλλον πας για αγορά καινούριας ή μεταχειρισμένης αν δεν βγάλεις άκρη, για προσωρινά, αν δεν πιάσουν οι όποιες απειλές, αν αν αν....

Στην θέση σου θα φωτογράφιζα από όλες τις μεριές την κάρτα με έμφαση σε S/N και το P/N και θα τους ζήταγα να την στείλουν στην Palit. Αν μου λέγανε ότι δεν επισκευάστηκε θα τους ζήταγα την κάρτα πίσω και αν διαπίστωνα ότι η κάρτα που μου επέστρεψαν έχει διαφορετικό S/N ή P/N δεν θα ξέρανε που να κρυφτούν.

Ίσως πάλι θα ήταν καλό να στείλεις ένα email στην Palit και να ρωτήσεις πόσο καιρό παίρνει ένα RMA από Ελλάδα και τι θα σου έστελναν πίσω αν η κάρτα διαπιστωθεί ότι έχει πρόβλημα. Παίξε το "Θέλω την 295 μου αλλά αν δεν έχετε με τι θα μου την αντικαταστήσετε?". Διότι μπορεί οι άνθρωποι να σου στείλουν καμιά 570 και από το κατάστημα να σου πουν ότι η αντικατάσταση έγινε με 460...

Υ.Γ. Παλιότερα απλά θα σου έλεγα να την στείλουν στην Palit χωρίς την σάλτσα, αλλά πλέον η εμπιστοσύνη προς το κατάστημα δεν είναι απόλυτη. Μάλλον το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

σόρρυ να ρωτήσω κάτι??? 57 ευρώ σου είπανε ότι ήτανε η τελευταία τιμή που το τιμολογήσανε......?

ΟΧι φιλε μου τιποτα επ αυτου!

6790 δεν σου κάνει, πέραν του ότι είναι σαν κοροϊδία, οπότε μάλλον πας για αγορά καινούριας ή μεταχειρισμένης αν δεν βγάλεις άκρη, για προσωρινά, αν δεν πιάσουν οι όποιες απειλές, αν αν αν....

Στην θέση σου θα φωτογράφιζα από όλες τις μεριές την κάρτα με έμφαση σε S/N και το P/N και θα τους ζήταγα να την στείλουν στην Palit. Αν μου λέγανε ότι δεν επισκευάστηκε θα τους ζήταγα την κάρτα πίσω και αν διαπίστωνα ότι η κάρτα που μου επέστρεψαν έχει διαφορετικό S/N ή P/N δεν θα ξέρανε που να κρυφτούν.

Ίσως πάλι θα ήταν καλό να στείλεις ένα email στην Palit και να ρωτήσεις πόσο καιρό παίρνει ένα RMA από Ελλάδα και τι θα σου έστελναν πίσω αν η κάρτα διαπιστωθεί ότι έχει πρόβλημα. Παίξε το "Θέλω την 295 μου αλλά αν δεν έχετε με τι θα μου την αντικαταστήσετε?". Διότι μπορεί οι άνθρωποι να σου στείλουν καμιά 570 και από το κατάστημα να σου πουν ότι η αντικατάσταση έγινε με 460...

Υ.Γ. Παλιότερα απλά θα σου έλεγα να την στείλουν στην Palit χωρίς την σάλτσα, αλλά πλέον η εμπιστοσύνη προς το κατάστημα δεν είναι απόλυτη. Μάλλον το αντίθετο.

Φιλε yanni, πολυ χρησιμα ολα αυτα σε ευχαριστω, αλλα δεν καταλαβα, αν μου την επεστρεφαν και ειχε διαφορετικα S/N κλπ η καρτα, τι θα σημαινε οτι εκαναν?

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μου παει καλα στην ολη υποθεση.

Μου θυμιζει τα τροφοδοτικα enermax αλλα αντιστροφα...μεχρι καποιο καιρο διναν 3 χρονια και απο καποια μοντελα και μετα 5.

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειχε 3 χρονια εγγυηση αλλωστε δεν θα την διαφημιζα ετσι. Τωρα να εχω μπερδευτει τοσο πολυ...μου εχεις βαλει ψιλους στα αυτια.

edit: τωρα ειδα οτι παραδεχτηκαν για 3 ετη εγγυηση...ειπα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3125]N3M3SYS[/MENTION] ...... πόσο ήτανε η τελευταία τιμολόγηση της κάρτας? δικαιούσαι πιστωτικό αυτής της αξίας αν δεν μπορούν να στην αντικαταστήσουν με ΙΔΙΑ......

Ηταν 389,99Ε, επισεις για το RMA το Π πρεπει να στειλει την καρτα στο HONG KONG, οπου σιγουρα θα ειναι εκτος εγγυησης μιας και τα 3ετη ηταν οπως παραδεχτηκαν του πλαισιου και οχι της Παλιτ. Οποτε, τι θα τους δωσουν και τι να επισκευασουν? Αρα με δουλευουν στο θεμα επισκευης-αντικαταστασης απο την παλιτ.

::Palit-RMA::

Link to comment
Share on other sites

:@ :@ :@ ή σου φέρνουν ίδια..... ή σου δίνουν πιστωτικό .-

Ναι, αλλα ιδια χλομο το βλεπω να φερνουν (απο που, πως και ποτε) και αντε να τους πεισω για πιστωτικο σε αυτην την τιμη...:slap:

Link to comment
Share on other sites

τι άντε δεν κατάλαβα.... ΙΝΚΑ :D αυτοί δεν έχουν επιλογές..... όχι εσύ.... :D

Εχεις δικιο, δεν διαφωνω, απλα προσπαθω μπας και γλιτωσω τη μανουρα, αν οχι ναι εννοειται θα κανω οτι με παιρνει και με οτι μεσα διαθετω και σε ευχαριστς για το input σου!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.