Jump to content




DJD

Recommended Posts

"Οι ηλίθιοι" έχουν νοίκι, μεταφορικά, όλα τα παρελκόμενα έξοδα ενός φυσικού καταστήματος που το αμαζον δεν έχει. Εντάξει καλό το άμαζον, αλλά πρέπει να διατηρούμε ισορροπίες γιατί αν κλείσουν όλα τα εγχώρια καταστήματα κάποιοι από εμάς μπορεί να χάσουν και τη δουλειά τους.

Δεν είναι μόνο τα βιβλία που γίνεται το πάρτυ. Ένα τρανό παράδειγμα είναι τα καλώδια HDMI. Οι εγχώριοι έξυπνοι τα πουλούσαν σε τιμές "κόστους", δηλαδή 25+ €, ενώ την ίδια ώρα καταστήματα του εξωτερικού (όχι μόνο το Amazon) είχαν τιμές της τάξεως των 10+ €.

Επίσης 30 και 40 € διαφορές σε βιβλία ΔΕΝ δικαιολογούνται. Ακόμα και λιανική από το Amazon να τα αγόραζαν πιο φθηνά θα τους έβγαινε.

Τέλος ένα δικό μου παράδειγμα. Ήθελα να πάρω δύο στικάκια Wi-Fi. Οι τιμές από Amazon ήταν σχεδόν οι μισές από τα περισσότερα ελληνικά καταστήματα. Για μένα παραμένουν οι περισσότεροι από αυτούς ηλίθιοι και δε θα τους ξαναπροτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδιααα.

Τι κρύο είναι αυτό σήμερα ?

Είτε κάνει αρκετό κρύο εδώ τώρα, ή κάτι έχω πάθει πλέον και είμαι κριουλιάρης από εκεί που κυκλοφορούσα Δεκέβρηδες και Ιανουάριους με κοντομάνικα πουκάμισα δίχως μπουφάν κλπ κλπ.

Ευτυχώς αύριο την κάνω πάλι για πιο θερμό κλίμα :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να βγάλω λάδι τους εγχώριους, αλλά αυτοί είναι απλά ο τελευταίος τροχός της αμάξης. Αν ο εισαγωγέας (που στα μεγάλα καταστήματα μπορεί να είναι οι ίδιοι) βαράει τις τιμές στον θεό, τι θα κάνουν αυτοί; επί 1,23 (το ΦΠΑ) επί 1,15 (το κέρδος τους) της τιμής που του δίνει ο προμηθευτής.

proper

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιζουν συνεχεια τωρα τελευταια μια μπουρδα το mens-x, φυσικο συμπληρωμα διατροφης λεει, τους ξεσηκωνει ..... φυσικα λεει , κλπ κλπ.

Κανα χαπακι για να ΜΗΝ σου σηκωνεται τοσο συχνα υπαρχει ???? :p

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιζουν συνεχεια τωρα τελευταια μια μπουρδα το mens-x, φυσικο συμπληρωμα διατροφης λεει, τους ξεσηκωνει ..... φυσικα λεει , κλπ κλπ.

Κανα χαπακι για να ΜΗΝ σου σηκωνεται τοσο συχνα υπαρχει ???? :p

Ναι

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και αγορές, όπως υπολογιστές και ποδήλατα που έξυπνα μαγαζιά με φυσική παρουσία εντός Ελλάδος δουλεύουν με τιμές εξωτερικού. Αυτό [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] πως γίνεται?

νομίζω πως το θέμα είναι καθαρά στο χέρι του καταναλωτή.

Αν απέχεις από μια αγορά,κλάδο, συνειδητά, τότε και μόνο τότε ο κλάδος θα αναρωτηθεί

τι κάνει λάθος και γιατί δεν πουλάει.

Στον αντίποδα σωστό και το να μην ενισχύσουμε τους μεγάλους ή τους εξωτερικούς,

Απολύτως σωστό, αλλά δεν βγαίνει πλέον ο κόσμος και έπεσε ή στα πολύ φτηνά ή στα "έξυπνα" ψωνια, πλέον ΚΑΙ από ανάγκη όχι μόνο απο άποψη.

Link to comment
Share on other sites

ναι. λέγεται χρέος-άγχος

Εχω και απτα 2 σε αρκετο βαθμο μαλιστα , αμα δεν ητανε τοσο χαλια η καμερα στο IDEOS θα ποσταρα κι εγω τους λογαριασμους μου, οι ορμονες δεν πτοουνται τοσο ευκολα φαινεται :p

Yeap, "Play BF3" λέγεται αυτό που ψάχνεις Grunt :D

εχω βγαλει σχεδον ολα τα παλια παρτς στο σφυρι και ειμαι χωρις gaming pc εδω και καμποσες μερες, υπολογιζω να ειμαι back on duty την επομενη βδομαδα, το προβλημα ειναι πως εχω σηκωμαρες ακομα και τις πιο ακυρες ωρες, ( και συνηθως φοραω φορμα :p ) πχ το πρωι πρωι - πιο μετα μεσα στην ημερα οταν ανταλασσω sms με το λουκουμακι μου κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει σχεδον ολα τα παλια παρτς στο σφυρι και ειμαι χωρις gaming pc εδω και καμποσες μερες, υπολογιζω να ειμαι back on duty την επομενη βδομαδα, το προβλημα ειναι πως εχω σηκωμαρες ακομα και τις πιο ακυρες ωρες, ( και συνηθως φοραω φορμα :p ) πχ το πρωι πρωι - πιο μετα μεσα στην ημερα οταν ανταλασσω sms με το λουκουμακι μου κ.ο.κ

Σιγά το πρόβλημα.

Λες στο λουκουμάκι να έρθει σπίτι σου.

Ξεκινάτε μαραθώνιο, μέχρι να μην δουλεύει πλέον το εργαλείο.

Ησυχάζεις για μερικές μέρες :p

Link to comment
Share on other sites

Τα συμπληρώματα που παίρνεις φταίνε. Τα είδα στο δίπλα θέμα :p

Δεν μας τα έδειξες όλα.

Δεν χωρανε ολα σε μια φωτογραφια :hehe:

Σιγά το πρόβλημα.

Λες στο λουκουμάκι να έρθει σπίτι σου.

Ξεκινάτε μαραθώνιο, μέχρι να μην δουλεύει πλέον το εργαλείο.

Ησυχάζεις για μερικές μέρες :p

Σπιτι μου ειναι μια φορα δυσκολο, σπιτι της 10 :p

Ποτε δεν μπορω εγω για ξενοδοχειο ποτε δεν μπορει αυτη, και παλι οταν καθεται φαση δεν βγαινει τιποτα, η παθηση μου περιγραφεται με πολυ κοσμιο τροπο απτον mikeus στο παρακατω βιντεο :phttp://www.youtube.com/watch?v=xgl2nEPod4M#t=4m42s

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

θες να είσαι ΤΟΥΡΜΠΟ; Β12. είχα έλλειψη βιταμίνης β12 και μαι το που έκανα τις ανάλογες ενέσεις.. ΒΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ αντίσκηνο

Ποιες ενεσεις ? εχεις ιδεα ποσο κρεας/γαλακτοκομικα καταναλωνω τουλαχιστον 5 φορες την ημερα ?

Κοψε ταυρινη και αργινινη και θα πεσει που θα παει.

Δεν παιρνω καποια σημπληρωμα που να περιεχει κατι απο αυτα τα 2, αντε ισως λιγη αργινινη απτα 6 δισκια σπιρουλινας που κατεβαζω καθε μερα + την whey.

Περιεργαζομουνα μια λυση που προτεινε ενας φιλος αλλα μου φανηκε καπως αποτομη και ..... μονιμη :p

fibrox-victorinox-5400318-cleaver.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.