Jump to content




DJD

Recommended Posts

ναι αλλα εδώ είναι απο τις περιπτώσεις που αρνητική διαφήμιση =/= διαφήμιση.. τουλάχιστον έτσι πως το βλέπω εγώ

Δηλαδή αν η cyta έχει ένα πολύ καλύτερο, συνολικά, πακέτο τηλεφωνίας από πχ οτε,

θα το απορρίψεις επειδή ζητάει € για να δει μια αίτηση για πρόσληψη?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν η cyta έχει ένα πολύ καλύτερο, συνολικά, πακέτο τηλεφωνίας από πχ οτε,

θα το απορρίψεις επειδή ζητάει € για να δει μια αίτηση για πρόσληψη?

Εγώ ναι. Γιατί πρέπει να μάθουμε να "μιλάμε" σαν καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

Το παίζουνε μούρη; ή απλά δεν προλαβαίνουν να παραλαμβάνουν αιτήσεις από τον Χ με τα 3 μεταπτυχιακά μέχρι τον Υ με το απολυτήριο δημοτικού;

Πάντως και ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ δεν είναι δωρεάν. Πληρώνεις παράβολο. 40 ευρουλάκια για το τεστ δεξιοτήτων από ότι είδα με ένα γρήγορο googling (υποθέτω το αν έδωσες τα 40 ευρώ ήταν το IQ test κομμάτι).

Τα ζώα στο mega ... " ...η κριση δυσκολευει τους ζωοφιλους."

Και μαλιστα το ειχανε σε 2-3 επικεφαλιδες... Τι τραγικοι xD

Fixed και τώρα καταλαβαίνεις και τον λόγο που τους καίει τόσο πολύ το θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το παίζουνε μούρη; ή απλά δεν προλαβαίνουν να παραλαμβάνουν αιτήσεις από τον Χ με τα 3 μεταπτυχιακά μέχρι τον Υ με το απολυτήριο δημοτικού;

Πάντως και ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ δεν είναι δωρεάν. Πληρώνεις παράβολο. 40 ευρουλάκια για το τεστ δεξιοτήτων από ότι είδα με ένα γρήγορο googling (υποθέτω το αν έδωσες τα 40 ευρώ ήταν το IQ test κομμάτι).

Fixed και τώρα καταλαβαίνεις και τον λόγο που τους καίει τόσο πολύ το θέμα. :)

Τα 40 € τα δίνεις για να χρηματοδοτήσεις το στήσιμο των εξετάσεων το οποίο περιλαμβάνει αμοιβή επιτηρητών, επιτροπής θεμάτων, κτλ.

Το να ζητάς 25 € από κάποιον που ψάχνει για δουλειά, με τις συνθήκες που επικρατούν σήμερα, είναι τουλάχιστον ανάλγητο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 40 € τα δίνεις για να χρηματοδοτήσεις το στήσιμο των εξετάσεων το οποίο περιλαμβάνει αμοιβή επιτηρητών, επιτροπής θεμάτων, κτλ.

Το να ζητάς 25 € από κάποιον που ψάχνει για δουλειά, με τις συνθήκες που επικρατούν σήμερα, είναι τουλάχιστον ανάλγητο.

Εντάξει και η Cyta ίσως να έχει δικαιολογίες για τα 25€. Μπορεί να λαμβάνει 100 αιτήσεις την ημέρα (λέμε τώρα) και με αυτό το τρόπο να θέλει να τις περιορίσει στις 3-4, να λαμβάνει αιτήσεις μόνο από αυτούς που θεωρούν ότι έχουν πραγματικά τα προσόντα και την θέληση να δουλέψουν εκεί.

Προσωπικά ούτε τα 40€ δικαιολογώ. Άμα είναι έτσι βρε astro να βάλουμε ταρίφα και στις εξετάσεις για τα Πανεπιστήμια. Πλήρωνε γονιέ. Χρεώνεις ανέργους για έναν διαγωνισμό που ΙΣΩΣ τους δώσει μόρια για πρόσληψη ή σε άλλες περιπτώσεις διαγωνισμών, μπορεί να πετύχουν αλλά να μην προσληφθούν ποτέ. Είναι από αυτά τα εκατομμύρια που θεωρώ ότι μπορεί να τα χρεωθεί το κράτος. Οι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ άλλωστε γίνονται για το κράτος, δεν γίνονται για αυτούς που ψάχνουν για δουλειά. Το κράτος είναι αυτό που ψάχνει τους ικανούς.

Link to comment
Share on other sites

Πω τα νευρα μου!!! Αγορασα τον πρωτο μου ssd και με φρεσκια εγκατάσταση εχω τρελαθει στις bsod... Οποιος μπορει ας ριξει μια ματια μηπως βγαλουμε ακρη

http://www.thelab.gr/windows-platform/fresh-installed-windows-7-64bit-bsod-110785.html

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όλα τα ΚΤΕΛ wifi;

(Αθήνα - Βόλος συγκεκριμένα)

Υ.Γ: Μια ερώτηση έκανα κι εγώ. :p

Οχι δεν εχουν ολα. Συγκεκριμενα στα ΚΤΕΛ της Λαρισας, μονο τα διωροφα "express" εχουν (δωρεαν) WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.