Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

βλέπει κανείς Cosmos: A Space-Time Odyssey ?

Σε γενικές γραμμές είναι καλό, ο αφηγητής δεν με εκνευρίζει, τα cgi είναι καλά και τα animation που χρησιμοποιούν για να απεικονίσουν κάποια ιστορικά πρόσωπα προσωπικά μου αρέσουν.

Ένα "spoiler" από το 7 επεισόδιο και λίγο offtopic.

Σε όσους αρέσει να κατηγορούν για φανταστικά σενάρια και θεωρίες συνομωσίας αυτούς που δεν πιστεύουν ότι τους σερβίρουν και ίσως, λέω ίσως μερικές φορές είναι λίγο υπερβολικοί (:p), έχει ένα ωραίο παράδειγμα στο 7 επεισόδιο, αναφέρετε στον πληρωμένο επιστήμονα (robert kehoe) από τις πετρελαιοβιομηχανίες που σύμφωνα με τις “έγκυρες” μελέτες του ο μόλυβδος που περιεχόταν στα καύσιμα δεν προκαλεί κανένα απολύτος κακό στον άνθρωπο ή κάποια επιβάρυνση στο περιβάλλον, μέχρι βέβαια που αποδείχτηκε το αντίθετο από ένα ανεξάρτητο επιστήμονα (Clair Patterson).

Μήπως θυμίζει λίγο τις εταιρίες που χρηματοδοτούν τις δικές τους έρευνες για να “αποδείξουν” κάτι που θέλουν?

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Είδα τα πρώτα 2 ή 3 από το Cosmos.

Δεν ξέρω, μου φάνηκαν βαρετά.

Πολύ πιο ωραία κατ' εμέ τα 2 του discovery science ( αυτό με τον "Walter Bishop" του Fringe, και το Through the wormhole με τον Freeman )

p.s. Hank Moody... the legend continues :D

Link to comment
Share on other sites

Είδα όλα τα επισόδεια του Cosmos σε δύο ημέρες. Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ από όλες τις απόψεις και ιδιαίτερα το γεγονός ότι δεν το παρουσιάζει κάποιος ηθοποιός, αλλά ένας πραγματικός επιστήμονας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισα εχτές το Revenge, και είδα 3 επεισόδια. Είδα πως έχει και κάμποσες σεζόν + 22 επεισόδια / σεζόν (γιει).

Μια χαρά ξεκινάει, δείχνει καλό και χαλαρό στο να το μην κουράζει κλπ.

Απόψεις γενικά?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.