Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

MV5BZjI1MTM3MWQtOWMyZi00NTg1LWFkN2MtZmYz
WWW.IMDB.COM

From: Created by John Griffin. With Harold Perrineau, Catalina Sandino Moreno, Eion Bailey, David Alpay. Unravel the mystery of a city in middle U.S.A. that imprisons everyone who enters. As the...

 

 

Και μόνο ότι είναι από τους παραγωγούς του Lost έπρεπε να με είχε βάλει σε υποψίες για το τι θα είναι η σειρά.

Πολλά σεναριακά κλισέ και αναπάντητα ερωτήματα που τα έχουμε ξαναδεί, που αλλού; Μα στο Lost φυσικά.

Όταν με το καλό προβληθεί η επόμενη σεζόν δεν θα έχω κάψα να τρέξω να τη δω, άμα τη πρώτη προβολή και δεν θα σκάσω αν κοπεί και τώρα.

 

Ένα εξαράκι (6) από εμένα και αυτό γιατί είμαι καλό και πονόψυχο παιδί.

 

Ένα Οκτώ (8) παίρνει άνετα η πολύ καλή διασκευή των Pixies στο Que Sera, Sera. 👍

 

 

:cool:

Έγινε επεξεργασία από p55
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/8/2022 at 12:33 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Οσοι εχετε εγγραφεί στο Disney+ σας έρχονται email για νέες/ταινίες σειρές όπως κάνει το netflix?

Αγάπη, ήρθε σήμερα ενημερωτικό email. Άρα, βαδίζουν στα χνάρια του Netflix.

Spoiler

Πες μου έξι νούμερα στο Τζόκερ να δω κάτι 😛...

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

MV5BZjI3NjcyN2UtMGNhZC00YTYxLWJmOTQtNWI1
WWW.IMDB.COM

Black Bird: Created by Dennis Lehane. With Taron Egerton, Paul Walter Hauser, Sepideh Moafi, Greg Kinnear. Jimmy Keene is sentenced to 10 years in a minimum security prison but he cuts a...

 

Δείτε το, το αξίζει με το σπαθί του το οχταράκι και δεν κουράζει μιας και είναι μόνο έξι επεισόδια.

Αξίζει επίσης η πολύ ωραία ερμηνεία από τον ηθοποιό που ενσαρκώνει τον κατά συρροή δολοφόνο (αυτούς που στα χωριά τους λένε serial killer).

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

the-sandman-2-new-posters_p5c4.1200.jpg

 

Αρκετά συμπαθητικό.

 

Ξεκινά αργά και λίγο ανούσια κατ'εμέ καθώς αναλώνεται σε μικρής σημασίας πράγματα για τη συνέχεια του.
Τονίζω οτι δεν έχω διαβάσει καθόλου τα κόμικ  , ο ρυθμός του με οδήγεί στο συμπέρασμα οτι μετά το 2ο επεισόδιο παίρνει μπρος.

Καλές ερμηνείες , προσεγμένος ήχος και αρκετά καλό φίλινγκ στο επεισόδιο με το ραντεβού ανα 100 χρόνια. 

Ο πρωταγωνιστής χρειάζεται λίγο χρόνο για να προσπεράσεις το emo στοιχείο και να δεις την ουσία της ύπαρξης του.

 

Είναι σφόδρα LGBTQ+^2 friendly  , diversity κλπα αλλά δεν αναλώνεται εκεί. Τα visuals και η αναπαράσταση ιδεών είναι που με κέρδισε. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι όμως...

 

Δεν μου άρεσε σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ.

Τουλαχιστον στην αρχή που το είδα στην TV. Έχανα παρά πολύ σε ήχο. Μετά, στο κινητό με ακουστικά κάτι έγινε.

 

1. Τα CGI κτήρια φαινόταν εντελώς ψεύτικα και ξεθωριασμένα. Κακό lighting.

2. Κάτι γωνίες λήψης τραγικές.

3. Με το ζόρι να δείξουμε αίμα από τον πρώτο επεισόδιο λες και αλλιώς δεν θα αρέσει.

4. Ηθοποιία gtp. 

5. Μου έδωσε αυτήν την αίσθηση ότι όλα ήταν "καθαρά". "Ατσαλάκωτα". Δεν υπήρχε πουθενά λίγη σκιά, λίγο σκοτάδι, λίγη "βρωμιά".

 

Σεναριακά δεν έχω τίποτα να πω καθώς θυμάμαι ότι έκανα το ίδιο λάθος και στο GoT και όταν έπεσε ο Bran από τον πύργο το εκλεισα και είπα "Τι μαλακίες είναι αυτές. Θα βλεπουμε παιδάκια να πεθαίνουν;" Και το συνέχισα μετά από ένα χρόνο!

 

Αλλά υποτίθεται ότι τώρα υπάρχει μια προϊστορία και δεν βαδίζουμε στο άγνωστο.  Ο κόσμος δεν περιμένει να δει κάτι καινούργιο, αλλά διαλόγους τουλαχιστον επιπέδου GoT.

 

Επειδή βαριέμαι να συνεχίσω

Spoiler

και έχοντας στο μυαλό μου τη σκηνή με τον αναμαλιασμενο, στο council, Daemon μετά την σφαγή της προηγούμενης νύχτας, λες και είχε ρεπό ο κομμωτής εκείνη τη μέρα

, θα συμφωνήσω με ένα σχόλιο που είδα κάπου.

"HBO αλλά made by Netflix." 

 

Μου έδωσε την εικόνα ότι βλέπω ένα παραμυθακι αλλά Narnya

 

Ελπίζω να ξανακάνω λάθος για την πρώτη εντύπωση μου.

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, το μέλος Snips έγραψε:

Δεν μου άρεσε σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ.

 

 

Ο Προφήτης τα είχε πει αλλά δεν τον ακούσατε.

 

Λουστείτε τα τώρα.

 

4 ώρες πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

No Way Smh GIF by Amazon Prime Video

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, το μέλος Snips έγραψε:

Κι όμως...

 

Δεν μου άρεσε σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ.

Τουλαχιστον στην αρχή που το είδα στην TV. Έχανα παρά πολύ σε ήχο. Μετά, στο κινητό με ακουστικά κάτι έγινε.

 

1. Τα CGI κτήρια φαινόταν εντελώς ψεύτικα και ξεθωριασμένα. Κακό lighting.

2. Κάτι γωνίες λήψης τραγικές.

3. Με το ζόρι να δείξουμε αίμα από τον πρώτο επεισόδιο λες και αλλιώς δεν θα αρέσει.

4. Ηθοποιία gtp. 

5. Μου έδωσε αυτήν την αίσθηση ότι όλα ήταν "καθαρά". "Ατσαλάκωτα". Δεν υπήρχε πουθενά λίγη σκιά, λίγο σκοτάδι, λίγη "βρωμιά".

 

Σεναριακά δεν έχω τίποτα να πω καθώς θυμάμαι ότι έκανα το ίδιο λάθος και στο GoT και όταν έπεσε ο Bran από τον πύργο το εκλεισα και είπα "Τι μαλακίες είναι αυτές. Θα βλεπουμε παιδάκια να πεθαίνουν;" Και το συνέχισα μετά από ένα χρόνο!

 

Αλλά υποτίθεται ότι τώρα υπάρχει μια προϊστορία και δεν βαδίζουμε στο άγνωστο.  Ο κόσμος δεν περιμένει να δει κάτι καινούργιο, αλλά διαλόγους τουλαχιστον επιπέδου GoT.

 

Επειδή βαριέμαι να συνεχίσω

  Reveal hidden contents

, θα συμφωνήσω με ένα σχόλιο που είδα κάπου.

"HBO αλλά made by Netflix." 

 

Μου έδωσε την εικόνα ότι βλέπω ένα παραμυθακι αλλά Narnya

 

Ελπίζω να ξανακάνω λάθος για την πρώτη εντύπωση μου.

 

Θα συμφωνήσω με τα περισσότερα, ειδικά τα cgi βγάζουν μάτια. Από εκεί και πέρα λίγες φορές sequel/prequel έχει σταθεί ισάξια στην πρώτη είτε αυτή είναι ταινία, είτε σειρά. Ας ελπίσουμε να είναι η εξαίρεση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

Από εκεί και πέρα λίγες φορές sequel/prequel έχει σταθεί ισάξια στην πρώτη είτε αυτή είναι ταινία, είτε σειρά.

 

 

Μάλλον δεν έχεις δει το Better Call Saul που είναι prequel του Breaking Bad.

 

 

MV5BMTMxOGM0NzItM2E0OS00YWYzLWEzNzUtODUz
WWW.IMDB.COM

Πάρε τον Σολ: Created by Vince Gilligan, Peter Gould. With Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian. The trials and tribulations of criminal lawyer Jimmy McGill before his fateful...

 

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος p55 έγραψε:

 

 

Μάλλον δεν έχεις δει το Better Call Saul που είναι prequel του Breaking Bad.

 

 

MV5BMTMxOGM0NzItM2E0OS00YWYzLWEzNzUtODUz
WWW.IMDB.COM

Πάρε τον Σολ: Created by Vince Gilligan, Peter Gould. With Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian. The trials and tribulations of criminal lawyer Jimmy McGill before his fateful...

 

Είπε λίγες φορές, δεν είπε ποτέ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.