Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

9 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:
MV5BMmM3N2IwMDAtMGM4Ny00ODNjLWJkMWEtNTQw
WWW.IMDB.COM

Slow Horses: With Chris Reilly, Gary Oldman, Rosalind Eleazar, Jack Lowden. Follows a team of British intelligence agents who serve as...

Εξαιρετικη μινι κατασκοπικη σειρα, οι σαρκαστικες και προσβλητικες

ατακες του Jackson Lamb (Gary Oldman) ειναι ολα τα λεφτα.. 8.0.

 

Νταξ το έχουν ξεφτιλίσει με τον χαρακτήρα, κλάσιμο χέσιμο βρωμιάρης, ούτε άστεγος να ήταν

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έπιασα χθες αυτό

 

MV5BOThjMjc4NDUtNmIyOC00MzhmLWIxNjQtMDlk
M.IMDB.COM

Διαχωρισμός: Created by Dan Erickson. With Adam Scott, Zach Cherry, Britt Lower, Tramell Tillman. Mark leads a team of...

 

 

Είμαι στο 2ο και δεν έχω αποφασίσει ακόμη εάν μου αρέσει ή όχι.

Πάντως αξίζει μια θέαση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με το συμπαθείο αλλά τι π@π@ρι@ είναι το Moon Knight? Από τους χειρότερες σειρές που έχω δει ποτέ. Τρομερά βαρετό, τίποτα από αυτά που έλεγαν (δράση, πλοκή και γενικά πιο "dark") και τα CGI...κλαφτα Χαράλαμπε. 

 

Με το ζόρι 3/10. Είμαι κουβαρντας, το ξέρω 😛

  • Like 2
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Με το συμπαθείο αλλά τι π@π@ρι@ είναι το Moon Knight? Από τους χειρότερες σειρές που έχω δει ποτέ. Τρομερά βαρετό, τίποτα από αυτά που έλεγαν (δράση, πλοκή και γενικά πιο "dark") και τα CGI...κλαφτα Χαράλαμπε. 

 

Με το ζόρι 3/10. Είμαι κουβαρντας, το ξέρω 😛

 

Εμένα με ενοχλεί ο χαρακτήρας "Αννούλα" που έχει. Δέξου τη κατάσταση και embrace the darkness ΓΤΣΣ και προχώρα παρακάτω

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Με το συμπαθείο αλλά τι π@π@ρι@ είναι το Moon Knight? Από τους χειρότερες σειρές που έχω δει ποτέ. Τρομερά βαρετό, τίποτα από αυτά που έλεγαν (δράση, πλοκή και γενικά πιο "dark") και τα CGI...κλαφτα Χαράλαμπε. 

 

Με το ζόρι 3/10. Είμαι κουβαρντας, το ξέρω 😛

 

Είναι εμφανής η προσπάθεια διαφήμισης της αιγυπτιακής ιστορίας και κουλτούρας με στόχο την ισλαμοφοβία συν τα συνηθισμένα μειονοτικά , δεν μένει χώρος για σενάριο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Είναι εμφανής η προσπάθεια διαφήμισης της αιγυπτιακής ιστορίας και κουλτούρας με στόχο την ισλαμοφοβία συν τα συνηθισμένα μειονοτικά , δεν μένει χώρος για σενάριο

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα επέκτεινα την κριτική μου τόσο. Βέβαια, πλέον, σχεδόν ότι ταινία/σειρά βγαίνει προσπαθεί να περάσει με τον τροπο της μυνήματα τα οποία με βρίσκουν αντίθετο όπως και στα αθλήματα. Απλά θέλω να απολαύσω και να διασκεδάσω. Ο σκοπός πλέον έχει αλλάξει δυστυχώς. Ο Bill Burr (μακράν αγαπημένος κωμικός μου) έχει ένα ωραίο bit για αυτό το θέμα.

 

Συγκεκριμένα, όμως, όταν βλέπω μαρβελοταινίες δεν περιμένω πλοκή ή ένα σενάριο που θα με εκπλήξει, απλά μια ("άμυαλη"?) καλή ταινία/σειρά με αρκετή δράση και τέλεια CGI. Η συγκεκριμένη σειρά δεν έχει τίποτα από αυτά και είναι ενοχλητική. Τουλάχιστον οι προηγούμενες έιχαν μια ισσοροπία...όχι οτι ήταν καλές. Νομίζω DD και  Punisher θα είναι τα αγαπημένα μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Why Didn't They Ask Evans?

 

H Lucy Boynton είναι εξαίρετη ηθοποιός και ενώ στο The Ipcress File ο τυπάκος έπαιζε εξίσου καλά, εδώ ο Will Poulter είναι λίγο κρέας και τραβάει μόνη της το κάρο

Link to comment
Share on other sites

Η Hulu είχε "σκοτώσει" το Chance

Μια από τις πολύ καλές σειρές που με ξενέρωσε άγρια όταν ακυρώθηκε. Δεν εμπιστεύομαι Hulu, αλλά μιας και το παραπάνω, είναι mini series, θα του ρίξω μια ματίτσα, φαίνεται ενδιαφέρον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

MV5BZTc5NmU1YWUtMzgxNC00YmVmLTk1MDYtNjlk
WWW.IMDB.COM

Dopesick: Created by Danny Strong. With Michael Keaton, Peter Sarsgaard, Michael Stuhlbarg, Will Poulter. The series takes...

Πολύ δυνατό με εξαιρετικούς ηθοποιούς.

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2022 at 7:13 ΜΜ, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Tokyo.Vice

Αμερικάνος δημοσιογράφος στην Ιαπωνία, Γιακούζα και έξυπνες γυναίκες

Γλυκαναλατη μεχρι στιγμης (ep 4) αλλα βλεπετε για 2 λογους, ο πρωτος για την εισαγωγη και ο δευτερος τι θα γινει παρακατω.. ευχομαι να μην βγει πατατα. :p

 

Απο την αλλη, ξεκινησα παραλληλα μια σειρα που οποιος δεν την εχει δει και του αρεσουν σειρες τυπου The Wire αξιζει να την δει.

MV5BMTg1NjFiNWItNzA4Mi00NWQ1LTk2NTYtNGUw
WWW.IMDB.COM

City on a Hill: Created by Chuck MacLean. With Kevin Bacon, Aldis Hodge, Lauren E. Banks, Jill Hennessy. In early 1990s Boston, ADA...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2022 at 7:48 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Η Hulu είχε "σκοτώσει" το Chance

Μια από τις πολύ καλές σειρές που με ξενέρωσε άγρια όταν ακυρώθηκε. Δεν εμπιστεύομαι Hulu, αλλά μιας και το παραπάνω, είναι mini series, θα του ρίξω μια ματίτσα, φαίνεται ενδιαφέρον.

 

Το είδα δει και καταλαβαίνω γιατί το σταμάτησαν.

 

Βασίζεται σε νεο-νουάρ μονοπάτια με λίγο indie πινελιές. 

Στη 2η σεζόν , άρχισε να χάνει προσανατολισμό.

 

Ίσως να συνέτρεξαν και άλλοι λόγοι 

Link to comment
Share on other sites

Η 2η σεζόν ήταν αυτή που είχε αρχίσει να γίνεται dark/neo-noir, περισσότερο από την πρώτη, imo. Πήγαινε θεσπέσια, είχε ενδιαφέρον. Δεν ξέρω τι θέλει ο κόσμος,αυτοί ξέρουν καλύτερα, προφανώς. Εγώ απλά απορώ 😜

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.