Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Πήγα και εγώ χθες στην πρεμιέρα με την σύζυγο. Η ταινία απαράδεκτη ούτε η μουσική δεν την σώζει, βλέπεις έναν Batman κακό και έναν superman κλαψιάρη.

Χαμένες 2.5 ωρες.

Συμφωνώ απόλυτα με τον ^^ φίλο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωπω απογοήτευση ακούγεται και το hype της ταινίας ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ, την περίμενα να πω την αλήθεια να τη δω κινηματογράφο. Επειδή συνήθως δεν έχω απαιτήσεις από τέτοιες ταινίες να έχουν και πολύ σοβαρή πλοκή, θα την κάνω ένα τοπικό τεστ ντράιβ όταν τη βρω και αν μου κάνει λίγο κλικ θα τη δω και σε κινηματογράφο

Link to comment
Share on other sites

In the heart of the sea

http://www.imdb.com/title/tt1390411/

 

Απολαυστικοτατο διωρακι χωρις πολλες φανφαρες. Δεν υπαρχει κατι το μεγαλειωδες σε ερμηνειες,σκηνοθεσια,σεναριο η οτιδηπποτε αλλο, αλλα ουτε και κατι που θα σε κανει να βαρεθεις η να κουραστεις η να μετανιωσεις το χρονο που του αφιερωσες. 6/10!

 

 

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Star Wars VII

Για μενα δεν υπηρχε πλοκη, οι ηθοποιοι ηταν αδιαφοροι και η ταινια ηταν πολυ προβλεψιμη. Σκηνοθεσια ξεπερασμενη για το γουστο μου και πιου πιου σαν πολεμος με νεροπιστολα. Αν δεν ειχα δει τα προγουμενα δεν θα εβγαζε καν νοημα. Τεσπα νομιζω απευθυνεται στους φαν της σειρας.

6/10

Link to comment
Share on other sites

Hunger games mockingjay part 2. 7/10

Καλή ταινία, αλλά υποτονική(βλέπε φωσκολικά ξεχειλώματα) όπως προαναφέρθηκε και με προβλέψιμο τέλος. Ενώ απουσίαζε και η τιτάνια αναμέτρηση που περίμενες από τα τρέηλερ. Αρκεί να αναφέρω ότι σε HEVC transcoding με RF 18 δεν ξεπέρασε τα 1,8GB. Όποιος έχει ασχοληθεί θα καταλάβει τί εννοώ.

 

Γενικά η σειρά και ιδιαίτερα το δεύτερο μέρος μου άρεσαν πάρα πολύ. Η σειρά πραγματεύεται τις αυτοκρατορίες. Τον τρόπο που επιβάλλονται, τον τρόπο που αντιμετωπίζονται, τους ανθρώπους μέσα σε αυτές τους και όλα τα σχετικά. Όλες τις αυτοκρατορίες από την αρχαιότητα μέχρι και σήμερα την στιγμή ακριβώς που μιλάμε. Με ολίγη από ρομάντζο μιας και ο συγγραφέας είναι γυναίκα. Όποιος περιμένει να δει κάτι άλλο θα απογοητευθεί και καλύτερα να προτιμήσει κάτι με ζόμπι, υπερήρωες ή χόμπιτ.

Link to comment
Share on other sites

The Big Short (2015)

 

Μου άρεσε πάρα πολύ η ταινία. Κάθε στιγμή είχα αμείωτη την αγωνία για το τί θα γίνει παρακάτω. Λίγο δύσκολες οικονομικές έννοιες, ήθελαν την προσοχή μου για να παρακολουθήσω 100%. Απολαυστικός και διαφορετικός ο ¨Νώε για μια εβδομάδα".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Batman v Superman: Dawn of Justice

To πρωτο μερος της ταινιας ηταν μπαχαλο.

Το σεναριο ηταν κακογραμμενο και γεματο τρυπες.

Δραματικο και υπερσοβαρο μεχρι αηδιας ακομα και σε σκηνες που δεν χρειαζοταν.

Μικρες κουραστικες γρηγορες σκηνες ασυνδετες σε πολλες περιπτωσεις.

Γενικα θα ελεγα οτι η ταινια επασχε απο οξεία νολανιτιδα.

Tον batman τον παρουσιασε στοκο..

Στο δευτερο μερος απο την στιγμη που σταματησε να προσπαθει να περασει για σοβαρη ταινια με σεναριο και αρχισε το ξυλο εφτιαξε πολυ.

Βασικα ολη την τελευταια ωρα την βρηκα απολαυστικη.

 

6/10

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, jesus said:

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

To πρωτο μερος της ταινιας ηταν μπαχαλο.

Το σεναριο ηταν κακογραμμενο και γεματο τρυπες.

Δραματικο και υπερσοβαρο μεχρι αηδιας ακομα και σε σκηνες που δεν χρειαζοταν.

Μικρες κουραστικες γρηγορες σκηνες ασυνδετες σε πολλες περιπτωσεις.

Γενικα θα ελεγα οτι η ταινια επασχε απο οξεία νολανιτιδα.

Tον batman τον παρουσιασε στοκο..

Στο δευτερο μερος απο την στιγμη που σταματησε να προσπαθει να περασει για σοβαρη ταινια με σεναριο και αρχισε το ξυλο εφτιαξε πολυ.

Βασικα ολη την τελευταια ωρα την βρηκα απολαυστικη.

 

6/10

 

Γιατι δεν μπορω να κανω edit ffs?

Nα προσθεσω οτι ο  eisenberg ηταν πολυ κακος στον ρολο του.

Η μαλλον παιζει να μην φταιει αυτος.

Ο χαρακτηρας ηταν κακογραμμενος και επασχε απο νολανιτιδα.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος jesus έγραψε:

Γιατι δεν μπορω να κανω edit ffs?

 

το edit Μπορείς να το κάνεις για 15 λεπτά μετά τη δημοσίευση του post

Βλέπω ότι πήγες να κάνεις edit σχεδόν 50 λεπτά μετά οπότε λογικό να μη σε άφηνε :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, l2phile said:

@2:42 το παρακατω κομμάτι όμως τα σπάει

 

 

 

Θυμίζει το καλοκαίρι από τις 4 εποχές του Βιβάλντι.

 

Seven Pounds (2008)

 

Βαρετό θα έλεγα, μέχρι που φτάνει στο τέλος. Αν αντέξει κανείς όλη τη μέτρια και βαρετή ταινία, το τέλος είναι πολύ καλό και τον αποζημιώνει.

Link to comment
Share on other sites

Batman v Superman: Η αυγή της δικαιοσύνης

 

Εντάξει, δεν ήταν τόσο χάλια. Λογικό να αργήσει η δράση μιας και είναι η πρώτη από μια σειρα ταινιών που θα βασιστούν πάνω σε αυτή.

Οπότε έπρεπε να σε βάλει στη ροή των πραγμάτων. Ένα 7,0 από εμένα.

 

Edit. Τα cgi έπασχαν. Σε κάποιες φάσεις έδειχναν  αρκετά ψεύτικα για μια ταινία τέτοιου βεληνεκούς.

 

 

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1638355/    6.5 Βλέπεται ευχάριστα αλλά μέχρις εκεί, τίποτα το ιδιαίτερο.

 

http://www.imdb.com/title/tt3460252/  7.0  Υπερεκτιμημένη. Μέχρι το 90' κυλούσε τόσο αργά που ήμουν έτοιμος να τη βγάλω... ευτυχώς προς το τέλος κάτι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.