Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Conjuring 2  4/10

 

Αδιάφορο σεναριακά, πλήρης αποτυχία δημιουργίας κλίματος και οποιουδήποτε τρόμου.

Έχοντας δει ( και μη εντυπωσιαστεί ) από το 1ο, έβαλα καθαρά από περιέργεια για το αν έκαναν καλή χρήση του Dolby Atmos για την δημιουργία ωραίου soundstage και εφφέ ( μιας και είχαν τις ευκαιρίες με τα κοπανήματα πάνω και μέσα από τους τοίχους, κλπ )... ούτε αυτό πέτυχαν.

Πιο "νεκρό" soundtrack και από ταινία Dolby Stereo που την έκανα upscale σε Atmos με τον Dolby Surround encoder...

Link to comment
Share on other sites

http://www.back2gaming.com/wp-content/uploads/2016/07/Jason-Bourne-2016.jpg

 

 Jason Bourne 

 

- Περισσότερο digital , καταλαβαίνεις οτι ήταν staged η "Αθήνα" αλλά ενδιαφέρουσα προσθήκη,

   λίγο πιο υπερβολικό σε σχέση με τα προηγούμενα, πολύ ωραία fights , πολύ ωραίες καταδιώξεις.

   Χορταστική δράση για άλλη μια φορά. Πολύ καλός Tommy , λίγο ανέπνευστη η κοπέλα.

  Ο Matt Damon είναι κλασικά, ότι πρέπει για το ρόλο μα αρχίζει να γερνά σιγά σιγά.

  Ίσως θα μπορούσαν να το αλλάξουν περισσότερο σε στυλ Spy Game με κάποιον protege κοντά του.

  Παρατήρησα και 1-2 νύξεις ή έτσι μου φάνηκε  : interracial couples, dystopian future.

 

All in all, πέρασα καλά, θα το ξαναδώ όπωσδήποτε όταν βγει σε DVD-BluRay.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Legend of Tarzan. 8αράκι χαλαρό από μένα.

Είχε ότι χρειαζόταν για να περάσει ευχάριστα η ώρα. Δεν κούρασε, έκανε τα flashback εκεί που χρειαζόταν για να πει μόνο όσα χρειαζόταν. Λίγο τα digital σε μερικά σημεία ήθελαν περισσότερη δουλειά αλλά who cares. All in all, την προτείνω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2016 at 9:54 AM, billpeppas said:

The Conjuring 2  4/10

 

 

 

On 9/1/2016 at 3:22 PM, Simon said:

The Conjuring 2

 

7/10 

 

 

On 9/1/2016 at 11:08 PM, nikolas_7 said:

 

 

Now you see me 2 -> 7/10 Καλύτερη από την πρώτη πιστεύω!!

 

On 9/2/2016 at 0:03 AM, honda22 said:

http://www.imdb.com/title/tt3110958/

 

Χειρότερη από την πρώτη. 6,0

 

 

Τι διαολο..Σιγουρα ειδατε τις ιδιες ταινιες ; 
Δε μας βοηθατε :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, GoMaR said:

The Conjuring 2

Δεν το είδα, οπότε...

 

41 minutes ago, GoMaR said:

Οπωσδήποτε χειρότερη από την πρώτη -με διαφορά. Άνευρη και σεναριακά ρηχή. Προσπαθεί μόνο με τον ρυθμό των διαλόγων να βγάλει δύο ώρες, αλλά προσωπικά με απογοήτευσε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jason Bourne -> 7/10 Σαν σύνολο αρκετά καλή ήταν. Οι σκηνές στην Αθήνα δεν το είχαν. Πέθανα στα γέλια όταν άκουσα την ίδια φωνή από το Assassins Creed III (Μεταξωτά...!!)

 

Captain America: Civil war -> 8/10 Πάρα πολύ καλή με άφθονη δράση. Άνετα πέρασε το 2,5ωρο.

 

Teenage Mutant Ninja Turtles 2 -> 7/10 Αρκετά καλή. Κι εδώ πέρασε το 2ωρο άνετα και επίσης άνετα θα την ξανάβλεπα!!

 

Vigilante diaries -> 4/10 Είχε δράση αλλά βαρέθηκα γρήγορα και έλεγα πότε να τελειώσει. :(

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
Link to comment
Share on other sites

Το Now You See Me 2 ηταν απλα οκευ

Το πρωτο μου αρεσε πολυ , ειχε καλη σκηνοθεσια και το τελος του ηταν ανατρεπτικο . Το δευτερο μου εδωσε την εντυπωση πως ηταν μια κοπια του προηγουμενου, σαν να βλεπεις το ιδιο τρικ δυο φορες με αποτελεσμα να νιωσω πως η ταινια τελειωσε μιση ωρα πριν τους τιτλους τελους . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GFFermari said:

Man of Steel - 3/10 - Πως είναι δυνατόν να το γύρισε ο Νολαν??

 

για την βαθμολογία συμφωνούμε

για τον σκηνοθέτη μάλλον όχι ...
ο σκηνοθέτης του man of steel είναι ο zack snyder (ο ίδιος που έχει σκηνοθετήσει 300 , watchmen και το batman vs superman και θα σκηνοθετησει τα νεα justice league)

 

απλά η όλη "ατμόσφαιρα" του man of steel θύμιζε batman του nolan σε κακή αντιγραφή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@nikolas_7

 

Χωρίς να έχω παίξει το Assassin's Creed 3 , θυμάμαι οτι εκτυλίσσεται στην Αμερική.

 

Έχω την εντύπωση οτι εννοείς το AC  : Revelations που διαδραματίζεται Κωνσταντινούπολη, εξ ού και το ελληνικό στοιχείο.

 

(που λογικά ανήκει στη γενιά του 2ου AC , στην τριλογία αφιερωμένη στον Ezio Auditore)

Έγινε επεξεργασία από Thresh86
μειτζορ διόρθωση για θέμα μεγίστης σημασίας a.k.a Assasins Creed
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, shattered said:

για την βαθμολογία συμφωνούμε

για τον σκηνοθέτη μάλλον όχι ...
ο σκηνοθέτης του man of steel είναι ο zack snyder (ο ίδιος που έχει σκηνοθετήσει 300 , watchmen και το batman vs superman και θα σκηνοθετησει τα νεα justice league)

 

απλά η όλη "ατμόσφαιρα" του man of steel θύμιζε batman του nolan σε κακή αντιγραφή

Αν γνώριζα πως δεν είναι του Νόλαν, πιθανότατα να μη το έβλεπα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GFFermari said:

Αν γνώριζα πως δεν είναι του Νόλαν, πιθανότατα να μη το έβλεπα.

Το story και το production ηταν του νολαν.

Aλλα και η σκηνοθεσια νολανικη ηταν.

Και αυτος ηταν ο λογος που ηταν ψιλοτρατζικ.

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Thresh86 έγραψε:

@nikolas_7

 

Χωρίς να έχω παίξει το Assassin's Creed 3 , θυμάμαι οτι εκτυλίσσεται στην Αμερική.

 

Έχω την εντύπωση οτι εννοείς το AC  : Revelations που διαδραματίζεται Κωνσταντινούπολη, εξ ού και το ελληνικό στοιχείο.

 

(που λογικά ανήκει στη γενιά του 2ου AC , στην τριλογία αφιερωμένη στον Ezio Auditore)

 

Ναι ρε φίλε, έχεις δίκιο. ο  Ezio Auditore είναι στο Revelations. Είμαι fun της σειράς, θα έπρεπε να ντρέπομαι :rolleyes:!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.