Jump to content



OCZ Vertex SSDs


unstoppable

Recommended Posts

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Μόνο 17 μήνες ζωής είχε ο vertex 2 της υπογραφής μου :rip:

Όμως δεν μου είχε δώσει ενδείξεις, ήταν εντελώς ξαφνικό.

6azVg.png

Ίδια περίπτωση με [MENTION=216]Giorgos[/MENTION] , 2,5 χρόνια περίπου χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, ανοίγω χθες πρωί, όλα καλά. Το μεσημέρι που δοκιμάζω να ανοίξω, απλά ο δίσκος δεν υπήρχε πουθενά. :rip:

Είναι μέσα στην εγγύηση, μίλησα με Π, μου είπαν για αλλαγή με ανάλογο δίσκο, θα δώσω μια ευκαιρία να δω τι θα μου προτείνουν (στα 120GB, τα πιο φτηνά είναι Samsung 840, SanDisk SDSSDP-128G-G25) αλλιώς ticket για RMA στην OCZ. Θεωρώ πως με συμφέρει να πάω σε έναν από τους 2 παραπάνω δίσκους (έχω απόδειξη 220€ από αγορά) παρά να μου αντικαταστήσει η OCZ τον ίδιο δίσκο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ίδια περίπτωση με @Giorgos , 2,5 χρόνια περίπου χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, ανοίγω χθες πρωί, όλα καλά. Το μεσημέρι που δοκιμάζω να ανοίξω, απλά ο δίσκος δεν υπήρχε πουθενά. :rip:

Είναι μέσα στην εγγύηση, μίλησα με Π, μου είπαν για αλλαγή με ανάλογο δίσκο, θα δώσω μια ευκαιρία να δω τι θα μου προτείνουν (στα 120GB, τα πιο φτηνά είναι Samsung 840, SanDisk SDSSDP-128G-G25) αλλιώς ticket για RMA στην OCZ. Θεωρώ πως με συμφέρει να πάω σε έναν από τους 2 παραπάνω δίσκους (έχω απόδειξη 220€ από αγορά) παρά να μου αντικαταστήσει η OCZ τον ίδιο δίσκο, σωστά;

Θεωρώ πως με συμφέρει να πάω σε έναν από τους 2 παραπάνω δίσκους (έχω απόδειξη 220€ από αγορά) παρά να μου αντικαταστήσει η OCZ τον ίδιο δίσκο, σωστά;----->Εννοειτε,και κακως κατα την γνωμη μου που το σκεφτεσαι ακομη...καηκες απο εναν δισκο,για να ξαναπαρεις τον ιδιο?

""το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού""...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στην εγγύηση, μίλησα με Π, μου είπαν για αλλαγή με ανάλογο δίσκο, θα δώσω μια ευκαιρία να δω τι θα μου προτείνουν [..]

Τελικά όλα ok, μου δώσανε 100€ πιστωτικό (η αξία του vertex τώρα*) για επιλογή άλλου δίσκου. Τη θέση του vertex πήρε ένα samsung 840 120GB. Μια χαρά αναβάθμιση. :fun:

* Άραγε αν μου καεί και ο 2ΤΒ που είχα αγοράσει πριν 2~ χρόνια θα μου κόψουν πιστωτικό σύμφωνα με την τωρινή αξία ?????

[MENTION=9665]z3et[/MENTION] Στο κατάστημα της πόλης σου έγινε η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα ok, μου δώσανε 100€ πιστωτικό (η αξία του vertex τώρα*) για επιλογή άλλου δίσκου. Τη θέση του vertex πήρε ένα samsung 840 120GB. Μια χαρά αναβάθμιση. :fun:

* Άραγε αν μου καεί και ο 2ΤΒ που είχα αγοράσει πριν 2~ χρόνια θα μου κόψουν πιστωτικό σύμφωνα με την τωρινή αξία ?????

[MENTION=9665]z3et[/MENTION] Στο κατάστημα της πόλης σου έγινε η αλλαγή.

Είναι που θα πέσεις. Πήγα τον Σεπτέμβριο WD Green 2 TB αγορασμένο στα 137 ευρώ και με εγγύηση μέχρι τον Μάιο του 2013 και μετά τον έλεγχο έκοψαν πιστωτικό 99 ευρώ όταν ο φτηνότερος 2ΤΒ που είχαν έκανε 127. Τελικά μετά από κάποια παράπονα μου αντικαταστάθηκε με άλλον 2 TB χωρίς να δώσω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.