Jump to content



PCTECH...NOLOGY.GR ????


YDinopoulos

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που με βασανίζει λίγο καιρό τώρα; Γιατί όλοι προσπαθούν να ανοίξουν δικό τους site? Δεν σας φτάνει ένα και καλό ρε? Προτείνω να ανοιχτεί νεα κατηγορία που να ονομάζεται ΙΔΡΥΣΗ ΝΕΩΝ SITES / ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΑΥΤΩΝ / ΑΠΟΛΟΓΙΕΣ - ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΕΣ και τα posts σε αυτό να μην μετράνε στο σύνολο, όπως επίσης και τα posts εκεί να μην εμφανίζονται στα νέα θέματα. Δεν μπορεί κάποιος που θέλει να ενημερωθει και να βοηθήσει να αναλώνεται διαβάζοντας τετοιες μα λα κι ες! Α και επιτέλους ζητάω την κατάργηση του script κατα των "ασχημων" λέξεων, ή την μετατροπή αυτού έτσι ώστε να εφαρμόζεται μόνο οταν είναι μεγάλο το πλήθος αυτών. Έλεος, μεγάλα παιδιά είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

σωστο!!και εγω εχω βαρεθει να αλλαζω 500 forums!!αν μαζευομασταν ολοι σε εναν ισως ηταν πολυ καλυτερα...ΛΟΛ τωρα δε ξερω σε ποιο φορουμ να προτοποσταρω πχ για μια ερωτηση και παω σε αυτο που εμπιστευομαι ποιο πολυ τους χρηστες,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs

Δεν σας φτάνει ένα και καλό ρε?

Ποτέ δε φτάνει ένα όμως είτε αυτό είναι καλό, κακό ή άσχημο. Ο καθένας έχει τους λόγους του για να ξεκινήσει κάτι καινούριο. Όπως κι εμείς είχαμε τους δικούς μας για να ξεκινήσουμε το TheLab.gr.

Αρχική απάντηση από overclocked

αν μαζευομασταν ολοι σε εναν ισως ηταν πολυ καλυτερα...

...κάτι το οποίο δε πρόκειται ποτέ να γίνει.. τουλάχιστον εδώ μέσα, γιατί όπως έχουμε φανατικούς υποστηρικτές.. έχουμε και φανατικούς "θάφτες" και "καλοθελητές".. Anyway δεν έχει σημασία αυτό :)

Το θέμα είναι (και σε αυτό νομίζω αναφέροταν yanni o RootX) ότι είναι δύσκολο να πέσεις τυχαία σε ένα site το οποίο είναι under construction, το οποίο έχει creation date 2 Iουλίου όσον αφορά το domain.. και περιέργως είναι στον ίδιο server με το overclockers.gr. Oύτε καν στα search engines δεν έχει προλάβει να καταχωρηθεί... Βέβαια τώρα πλέον ανακοινώθηκε επίσημα η συνεργασία. Και αυτά τα λέω με όλο το σεβασμό προς το πρόσωπο του YDinopoulou χωρίς κανένα ίχνος κακίας.

Όπως και να χει, κάθε επιτυχία εύχομαι να έχετε :)

Link to comment
Share on other sites

προσεχώς και thelabtechnology.gr... αμα πιά! μπούχτισα! θα κάνω κι εγώ ένα δικό μου!:p:P:P

πέρα από την πλάκα, συμφωνώ με τον DJD ότι έχουν κάθε δικαίωμα να ξεκινήσουν κάτι νέο, και ο οποιοσδήποτε. Αν επικρατούσε η λογική ένα και καλό θα ήμασταν πολύ πίσω σε πολλούς τομείς...

το θέμα είναι να δούμε δουλειά... όχι ένα σκέτο forum...

επίσης δεν κατανοώ το περί συνεργασίας. αν είναι οι ίδιοι σε τί εξυπηρετεί να υπάρχουν 2? και δηλαδή στο pctech2 απαγορεύεται να μιλήσουν για oc? θα τους παραπέμπουν στο ocers?

επίσης η προβολή ανέτοιμων σελίδων, ακόμα και του ocers που ούτε ένα gifaki δεν έχει πάνω αν΄τί για το phpbb logo δείχνει προχειρότητα και βιασύνη να "πάρουμε τον κόσμο" τώρα που ψόφησε το Pctech και δεν γίνεται προσπάθεια να ετοιμαστεί πρώτα κάτι αξιόλογο για να τραβήξει τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Και αυτά τα λέω με όλο το σεβασμό προς το πρόσωπο του YDinopoulou χωρίς κανένα ίχνος κακίας.

Όπως και να χει, κάθε επιτυχία εύχομαι να έχετε :)

Μου αρεσει οταν καποιος εχει το θαρρος και βγαινει και "στην λεει" μπροστα σου. Δεν μου αρεσει ομως οταν καποιος ποσταρει μια ειρωνια! Πράγμα που το κανουν μερικοι. (Δεν λεω αρκετοι....αλλα μερικοι ευτυχως!!!! )

Θελω να πιστευω πως ειμαι απο αυτους που κραζουν το pctech. H μάλλον εκραζαν γιατι δεν υπαρχει πλεον(μαλλον...). Θα συνεχιζω να το κραζω και αυτο, αλλα και τον δημιουργό του !!!

Οσο για τα νεα forums, καλή τυχη, αλλα να μην ακολουθησετε τον δρομο του pctech και του ακατανομαστου.......:sick:

Ξεκίνησα ετσι το thread με μια δοση ειρωνιας, αλλα στο τελος βρέθηκα και εγω πετροβολημενος απο καποιους....Ευτυχως μερικοι με ξερουν και απο κοντα, οποτε δεν θα κατσω να ασχοληθω ιδιαιτερα....:D

Kαλή σας μερα :daisy:

Link to comment
Share on other sites

DJD Μα λογικό δεν είναι?

Και όταν είχε ξεκινήσει το thelab θυμάμαι ότι είχα περάσει από το HacShop και μου το είχε δείξει για πρώτη φορά ο Stratos. Δεν είχα δώσει πολύ σημασία ( κολλημένος με το pctech….τότε ), αλλά σε τελική το thelab το είχα μάθει από χρήστη του pctech! Επίσης κάποιοι από εδώ έχουν πολλές φορές ''διαφημίσει'' reviews του thelab στο pctech και όχι κατά ανάγκη διότι ήθελαν τόσο πολύ να ενημερώσουν και τα μέλη του pctech για τα reviews, όσο για να την σπάσουν στον Νικόλα που πήγαινε και έβαζε σκριπτάκια για να μην μπορεί να φαίνεται πουθενά το εργαστήρι μέσα στο forum του αλλά και να γνωρίσουν σε πολλά μέλη του pctech το εργαστήρι. Αλλά και σε τελική το thelab όταν ξεκίνησε η πλειοψηφία των μελών ήταν πολλά πρώην μέλη του pctech οι οποίοι δεν νομίζω να το κράτησαν κρυφό από τους υπόλοιπους γνωστούς τους. Ε όλο και κάποιο pm θα έφυγε δεξιά και αριστερά.

Νομίζω η ιστορία του pctech έδειξε ότι χρειάζεται να υπάρχουν τουλάχιστον 2 forums. Και νομίζω είναι χαζό να βρίσκονται τα μέλη των δύο αυτών forums στα χαρακώματα. Τέτοιες νοοτροπίες ας τις αφήσουμε για τους φανατικούς οπαδούς των ποδοσφαιρικών ομάδων.

Το κάθε forum θα πρέπει να γίνεται καλύτερο και να πιέζει με τον τρόπο του να γίνει και το άλλο καλύτερο.

Υ.Γ. Νομίζω η συνεργασία των παιδιών με το overclockers ήταν πολύ καλή ιδέα, και αν υπάρχει κάποιο ύποπτο παρασκήνιο από πίσω όπως είπα και ποιο πάνω..... who cares?

:)

Link to comment
Share on other sites

ας υπάρχουν 2 forum-sites ας υπαρχουν 52...δεν με απασχολει καθολου

προσωπικα βαρεθηκα να ασχολουμε με καθε μαιντανο-site που πεταγεται δεξια και αριστερα

ας υπαρχουν 100 sites

αλλωστε εχουμε τοσο ανεπτυγμενο επιπεδο πληροφορικης και φυσικα νοοτροπια να μπορουμε να τα παρακολουθησουμε ολα με πνευμα καλης θελησης και καλοπροαιρετη διαθεση.............

καλη επιτυχια σε καθετι νεο που ξεκινα + ας ελπισουμε οτι υπαρχει η παιδεια και η οργανωση να λειτουργησουμε ολοι μαζι....εμεις στο TheLab.gr το εχουμε αποδειξει κατ' επαναληψιν...

Suedehead

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσουμε το θέμα εδώ, όλοι έχουμε δικαίωμα να φτειάξουμε και να παρακολουθούμε όσα και όποια forum θέλουμε.

Χρέος των ανθρώπων πίσω από τα sites είναι να προσπαθούν για το καλύτερο ώστε η επιβράβευση(είτε υλική είτε ηθική) να προέρχεται από την καλή δουλειά και μόνο από αυτήν.

Κάποια στιγμή θα πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά, όλοι μας.

Η κίνηση του Ydinopoulou ήταν άκομψη και έφερε σε δύσκολη θέση τόσο εμάς όσο και τα παιδιά του νέου site(προφανώς τα λέω αυτά κατόπιν επικοινωνίας με τους υπευθύνους του site).

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στα παιδιά και ελπίζω τα κακώς κείμενα του pctech που επηρέασαν όλους μας να αποτελέσουν στο μέλλον παράδειγμα προς αποφυγήν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Η κίνηση του Ydinopoulou ήταν άκομψη και έφερε σε δύσκολη θέση τόσο εμάς όσο και τα παιδιά του νέου site(προφανώς τα λέω αυτά κατόπιν επικοινωνίας με τους υπευθύνους του site).

Αν σας πειραξε τοοοοοσο πολύ σας ζητω συγνωμη. Και οπως ειπε ο φιλος ea6gka, κλειδώστε το, ωστε να μην γινουν χειρότερα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.