Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Να ρωτησω, εχετε παρατηρησει αν εξαφανίζεται κατα καιρους το κουμπι εναλλαγης γλωσσας ? μου το κανει που και που .....

Αυτό το κάνουν και τα 7άρια (μου), μάλλον δεν είναι κάτι ανησυχητικό. :p

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να πω πολλα για τα 8 μιας και εχω λιγο καιρο που τα εγκατεστησα.

Αλλα μου την εσπασε το skype απο το win store. Fullscreen και εντελως γτπ

το gui !! Απεγκατασταση στο 1ο λεπτο και εγκατασταση το κανονικο για να

βρω την υγεια μου.

Κατα τ' αλλα, αρκετα πιο γρηγορα απο τα 7 και με καλυτερη διαχειρηση πορων.

Στο μετρο δεν μενω καθολου και παω στο κλασικο desktop κατευθειαν οπου

εχω βγαλει καποιες συντομευσεις και κανω τη δουλεια μου ανετα. Games δεν

εχω περασει κανενα ακομη να δω τι λενε.

Περισσοτερα στη πορεια γιατι ειναι πολυ νωρις να κρινω ακομη :)

Link to comment
Share on other sites

έχω την εξής απορία, όταν είχα τα win 7 64bit άνοιγα το pc μου μου το που έκανε log in οτιδήποτε άνοιγα (teamspeak aida64) άνοιγε αμεσως .

τώρα με τα win 8 64bit όταν μπει στα windows εάν το κάνω αυτό δηλαδή να ανοίξω πρόγραμμα άμεσος θα μου βγάλει blue screen ξέρετε τι φατσούλα :,(

broswer ανοίγουν γρήγορα χωρίς πρόβλημα καμια ιδέα τι να φταίει ?

η τα 8ρια μου είναι προβληματικά

Link to comment
Share on other sites

έχω την εξής απορία, όταν είχα τα win 7 64bit άνοιγα το pc μου μου το που έκανε log in οτιδήποτε άνοιγα (teamspeak aida64) άνοιγε αμεσως .

τώρα με τα win 8 64bit όταν μπει στα windows εάν το κάνω αυτό δηλαδή να ανοίξω πρόγραμμα άμεσος θα μου βγάλει blue screen ξέρετε τι φατσούλα :,(

broswer ανοίγουν γρήγορα χωρίς πρόβλημα καμια ιδέα τι να φταίει ?

η τα 8ρια μου είναι προβληματικά

Σχεδόν σίγουρα υπάρχει θέμα συνεργασίας λειτουργικού/hardware. Μπορεί να είναι ο δίσκος, η κάρτα γραφικών, κάτι άλλο - δε σου γράφει περισσότερες πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Σε laptop toshiba(amd turion x2, 4gb) τα οποία είχαν windows 8 μετά από αλλαγή δίσκου προσπαθώ να τα εγκαταστήσω ξανά αλλά μόλις εμφανίσει την οθόνη που λέει configure devices στο 100% απανωτά restarts και βγάζει error 0x000021a με αποτέλεσμα να μην τελειώνει η εγκατάσταση ποτέ.

Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ας πω τώρα και την δικια μου εμπειρία με τα 8.

Έκανα νέο αναβάθμιση στο τμήμα μου, και ένα από τα άτομα του έτυχαν windows 8 προεγκατεστημένα.

Το άτομο είναι ένας average windows user.

Οποτε ετοιμάζω το pc με τα προγράμματα που χρειάζονται e.t.c.

και αρχίζω να βάζω drives και να καλιμπραρω οθόνες...

...και εκεί είναι που αρχίζουν τα πανηγύρια, τρελό πρόβλημα με την διαχείριση profiles. για κάποιον ανεξήγητο λόγο τα καλιμπραρισματα μένουν έως το πρώτο restart.

λέω, ok θα το λύσουμε in time.

(btw δουλεύουμε σε 2 οθόνες όλοι)

αρχίζει να δουλεύει στο indesign, ότι custom πληγήν υπάρχει, στην καλύτερη υπολειτουργεί...

λέμε πάλι ok, θα το λύσει το IT.

μαντέψτε γιατί τα ξηλώσαμε...

...το photoshop και το illustrator δεν κρατάει τα menu στην οθόνη που τα βάζεις, επίσης άμα τυχόν μπεις σε metro... αυτό ήταν, σου απορυθμίζει το σύμπαν σε εφαρμογές που τρέχουν σε δυο οθόνες.

πέρα από τα άπειρα προβλήματα με fonts και plugins γενικά

Link to comment
Share on other sites

αυτή ακατανόητη και αδιανόητη εμμονή της microsoft να βγάζει λειτουργικό κάθε τρεις και μία πραγματικά θα μείνει ένα σκοτεινό μυστήριο για μένα. Δεν μπορω να καταλάβω ποιος σώφρων επαγγελματίας που κάνει την δουλειά του (δεν μιλάμε για power user όπως τα μέλη εδώ) θα μπει στην διαδιακασία/ταλαιπωρία αλλαγής των 7 με 8.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει το εξής κουλό, ενώ ο cpu είναι καρα stable με τα 7αρια, όταν πάω να τρέξω αυτή την αξιολόγηση που χει, κολλάει-freezαρει και ακούγεται ένα ττττζζζιιιιιιιιττττ από τα ηχεία, γιατί ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Το προβλημα που αντιμετωπιζω εδω και 3 μερες με τα windows ειναι οτι δεν μπορω να τα ενεργοποιησω με τον κωδικο μου(αγορασμενος απο ebay).Το μηνυμα σφαλματος ειναι "The activation server reported that the product key has exceeded its unlock limit." και ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα οτι αυτο συμβαινει λογω αλλαγης hardware και πραγματι αλλαξα μητρικη και επεξεργαστη.Η λυση που προτεινοταν ειναι η επικοινωνια με την αντιπροσωπεια της MS.Πραγματι το εκανα αυτο που μου ειπαν ειναι οτι ο κωδικος ειναι για windows 8 upgrade version και οχι retail και πως πρεπει να εγκατασταστησω καποια προηγουμενη εκδοση.Ετσι λοιπον εγκατεστησα μια preactivated εκδοση των win7 ultimate x64 απο torrent μολις τελειωσε η εγκατασταση στα καπακια εβαλα το δισκακι για τα windows 8 και ξεκινησα το upgrade.Τον κωδικο τον δεχεται ως αυθεντικο δεν ενεργοποιει ομως τα windows.Πιστευω πως αν ξαναπαρω την MS δεν θα βγαλω ακρη οποτε κανω post εδω μηπως καποιος φιλος στο forum ειχε το ιδιο περιστατικο και βρηκε λυση.Ευχαριστω εκ των προταιρων :)

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια σε οτι εχει σχεση με πειρατικο λογισμικό δεν επιτρέπεται.

Αφου πηρες κώδικας για upgrade, ας είχες αυθεντικά win και δεν θα ειχες πρόβλημα.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

8.1 απο οτι ξέρω θα παρουμε μέσω ενημέρωσης τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

διλαδι να περασω τα 8ρια κ οταν βγει ενημερωση σε 8.1

την κανω εγκατασταση κ ολα οκ? η θα θελει παλι

φορματ κ απο την αρχη ολα?:(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.