Jump to content




mchls

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Χμμμ..γιατί από Origin μου λέει για 08/02??

Αλλά και ο official εισαγωγέας στην Ελλάδα για 08/02 το έχει ανακοινώσει.

Απο οτι εχω καταλαβει απο τις σκηνες σπασμενων , τα preorder εχουνε κυκλοφορησει ως limited edition.

Η επισημη κυκλοφορια νομιζω ειναι αυτη που λες.

Link to comment
Share on other sites

Πειραζει να το αρχισουμε και να μην εχουμε παιξει τα προηγουμενα?

Το 2 καθολου και το 1 πολυ λιγο...:p

Αξίζει να παίξεις το 1, έχει τρομερή ατμόσφαιρα και είναι το καλύτερο της σειράς, όσο για το 2, μόνο για το story και έχει αρκετά καλά σημεία ingame.

Ειδικά με την βελόνα στο μάτι.....:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να παίξεις το 1, έχει τρομερή ατμόσφαιρα και είναι το καλύτερο της σειράς, όσο για το 2, μόνο για το story και έχει αρκετά καλά σημεία ingame.

Ειδικά με την βελόνα στο μάτι.....:suicide2:

Μαλιστα..πολυ βαρετα μου φαινονται ομως ρε γμτ γιαυτο και δεν τα πολυσυμπαθησα..:baby:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές ωρίτσες...μπορώ να πω ότι η σειρά έχει πιάσει λίγο πάτο...

Η παλέτα των χρωμάτων είναι αρκετά φωτεινότερη (δυστυχώς) oi Necromorphs δεν είναι πλέον τόσο απειλητικοί και δεν δίνουν την αίσθηση του τρόμου (όπως σου μετέδιδαν στο DS1),τα όπλα δεν είναι τόσο "στιβαρά" όπως ένιωθες όταν έκοβες τα άκρα με το cutter (ακόμη και όταν τους διαμελίζεις , οι Necromorphs γίνονται απλά μερικά χοντροκομμένα pixels).

Έχουν βάλει ένα σκασμό από dlc αντικείμενα και προσπαθούν με κάθε τρόπο να σε κάνουν να τα σκάσεις τα φραγκά.

O Ιsaac έχει γίνει emo και δεν βάζει γλώσσα μέσα...αυτά τα ψυχολογικά του έχουν παρατραβήξει.

Βασικά, ναι αξίζει να το έχεις στην συλλογή σου αλλά σε γενικές γραμμές δεν είναι το must buy στην φάση αυτήν.

Επενδύστε το 45 ευρώ σε κάτι άλλο όπως μπύρες, πίτσες, κρεατίνες , αναβολικά και προφυλακτικά , LOL, και περιμένετε να το πάρετε στις εκπτώσεις.

Με άριστα το 10 και πάντα σε σύγκριση με τα προηγούμενα της σειράς ??

Παίρνει ένα γεμάτο 6 και με το ζόρι του βάζω 7 μόνο και μόνο για το Co op με άλλον παίχτη.

Επίσης για άλλη μια φορά η ΕΑ βίασε ένα καλό game.

Υ.Γ. Όποιος το έχει πάμε ένα Co -Op ρε παίδες:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο το θέμα με τα DLC το βρίσκω άξιο συνεχιστή της σειράς.

Ή αίσθηση του τρόμου κατ' εμέ συνεχίζει να κυριαρχεί, απλά μετά από 2 games της σειράς μάλλον έχουμε μπει λίγο στην 'ψυχολογία' του παιχνιδιού και ξέρουμε τι να περιμένουμε.

Me likes a lot!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο το θέμα με τα DLC το βρίσκω άξιο συνεχιστή της σειράς.

Ή αίσθηση του τρόμου κατ' εμέ συνεχίζει να κυριαρχεί, απλά μετά από 2 games της σειράς μάλλον έχουμε μπει λίγο στην 'ψυχολογία' του παιχνιδιού και ξέρουμε τι να περιμένουμε.

Me likes a lot!

Μαλλον είναι και έτσι:dirol:

Εάν θέλεις στείλε και ένα co-op, μόνος είναι κάπως dull:P

Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει καμιά ώρα και μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο καλό με τα προηγούμενα.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το bench table. Είναι λίγο δύσχρηστο σε σχέση με τα προηγούμενα.

Δυστυχώς έχει αρκετά φωτεινα χρώματα και η μέγα μακακία είναι το universal ammo...δηλαδή το στοιχείο του ammo managements του 1&2 πήγε περίπατο, καλή η απλούστευση των παιχνιδιών αλλά όχι και universal ammo ρε παίδες για να κάνουμε ευκολότερο το game για τους 13 χρονους, όπως επίσης και τα dlc με τα suits (τα αγόρασα σαν καλό θύμα που είμαι).

Το τελείωσα εχθές στο co-op και του βάζω ένα γεματο 7 αλλά καμία σχέση με τον τρόμο του DS1, καμία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.