Jump to content



Black Mesa: Source (Half Life Free Total Conversion Mod)


GruntGR

Recommended Posts

Ενα trailer απτο πολλα υποσχομενο hl2 mod

http://files.filefront.com/BlackMesaOfficialTeaserwmv/;6608425;;/fileinfo.html

http://rapidshare.com/files/13279654/BMSTeaserTrailer.wmv.html

περισσοτερο info στην επισημη σελιδα του

www.blackmesasource.com

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Λουκουμακι μου νομιζω ειχαμε θεματακι αλλα αφου το ΒΛΑΞ ΜΕΣΑ εχει γινει το Chinese Democracy του gaming δεν πειραζει...

Κοντευουν 10 χρονια since επαιξα το ΗL.

Το περιμενω διακαως πολυυυυ καιρο δαυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Community Update - Black Mesa: Community Forums

Steam Community :: Group :: Black Mesa

On September 14th you will see the first release of Black Mesa! This will include our re-envisioning of Half-Life all the way up to Lambda Core. We believe this is a great way to provide a complete-feeling 8-10 hour experience with a solid ending, make our fans happy and help us make the best overall game possible.

It's alive! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ήθελα να τους στριμώξω σε μια γωνία αυτούς της Valve και να τους...ρωτήσω ευγενικά: :whip:

"Ντάξει,καλό το ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγάλατε το Black Mesa,αλλά που πήγε το HL2 Episode Three? Οεο;"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ήθελα να τους στριμώξω σε μια γωνία αυτούς της Valve και να τους...ρωτήσω ευγενικά: :whip:

"Ντάξει,καλό το ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγάλατε το Black Mesa,αλλά που πήγε το HL2 Episode Three? Οεο;"

Το Hese Mesa ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΒΑΛΒΙΔΑ.-

Link to comment
Share on other sites

...ένας λόγος παραπάνω να τους μαστιγώσεις.

Πλακα κανεις μεγαλε?

Δωρεαν θα το δωσουν, και δεν ειναι "εταιρεια" απο πισω.

Και οτι δεν το κανονιασαν τοσα χρονια μετα και επεμειναν, παλι καλα να λεμε.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν κατάλαβες καλά το συλλογισμό μου.Να το κάνω πιο συγκεκριμένο:

"ένας ακόμα λόγος να μαστιγώσεις την Valve που παρατάει τα δικά της project ενώ από την άλλη αναλαμβάνουν εθελοντές να μας δώσουν ένα νέο τίτλο στο franchise ".

Φυσικά και επικροτώ τη δουλειά που έκαναν οι εθελοντές στο Black Mesa.Και που θα το δώσουν και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Η βαλβιδα τα τελευταια χρονια:

εχει κανει το Steam ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

Steamworks και Workshop.

Μαντρωσαν εκατομμυρια κοσμο στην πλατφορμα τους και οικειοθελώς χρησιμοποιουν DRM !

Eχει δημιουργησει πολλα νεα franchise (βλεπε Portal, Left 4 Dead, Dota 2 και εχει δωσει και το Alien Swarm ΔΩΡΕΑΝ και το Team Fortress 2 εγινε Free 2 Play.)

Noμιζω οσοι εχουν αδυναμια στον Freeman μπορουν να περιμενουν.

Εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να βγαζουν νεο HL καθε 2 χρονια.

Mην ξεχνας...Valve Time!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εμένα θα μου άρεζε να βγάζανε HL κάθε 2 χρόνια,αλλά νομίζω πως έχω το δικαίωμα να τους κρατάω μια μικρή κακία που αφήσανε το HL2 ατελείωτο :)

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε,και είναι στα υπέρ της πως τα νέα franchise είναι και αυτά πολύ ενδιαφέροντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα συμφέρον να υποστηρίξω τη Valve, αλλά πρέπει να λέμε και τα πράγματα με το όνομά τους.

Η Valve είναι με μεγάλη διαφορά η πιο σωστή και φιλική εταιρία στο χώρο. Πάντα ακούει τους χρήστες και πάντοτε έκανε κάτι παραπάνω γι' αυτούς. Πράγματα αδιανόητα για άλλες εταιρίες, όπως για την EA ή ακόμα και τη Blizzard (που πχ. αρνείται να επιστρέψει τα χρήματα που έδωσαν προκαταβολικά οι Ιρανοί gamers για το Mists of Pandaria, το οποίο ποτέ δε παίξουν εξαιτίας του εμπάργκο των ΗΠΑ προς στο Ιράν).

Το να τα βάζουμε με μια εταιρία γιατί δε μας κάνει απλά το κέφι όταν θέλουμε, είναι κάπως... Κι εγώ θα ήθελα να έπαιζα τώρα το HL4 (και δεν λέω ότι δε με ενοχλεί που δεν έχω ούτε το 3 ακόμα), αλλά όπως είπε και ο Neph, "οσοι εχουν αδυναμια στον Freeman μπορουν να περιμενουν". Eιδικά μια εταιρία που ξέρουμε ότι δεν έχει μοναδικό σκοπό της μόνο το κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα που πρακτικα το πρωτο μου FPS σε pc ητανε το HL1 πριν 13χρονια ( yeap, καπου κοντα στον σεισμο του 1999 ) το HL2 μου φαινεται πιο overrated και απτα πλαστικα κανονια της Ελενας Παπαβασιλειου.

Το θεμα μας ειναι ενα 100% δωρεαν sourcemod βασισμενο στο μεγαλειο του HL1, δεν μας ενδιαφερει ουτε το episode 3 ουτε τι κανουν στην Valve, το πολυ πολυ να "αποροφησουν" μερικους απτην ομαδα του BMS στο αμεσο μελλον, τεσπα μιας και εχουμε ξεμεινει προσωρινα απο υλικο παραθετω το παρακατω βιντεο, το θεωρω MUST για οποιον ετυχε να τελειωσει το παιχνιδι

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wtIp8jOo8_o&list=FLYyXTFUODk5ATBCsmPb_h_w&index=9&feature=plpp_video]Half Life Trailer by James Benson - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.