Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

The Battlefield Blog | Welcome to the Battlefield 4 Beta: Everything you need to know

"At DICE, we are always striving to keep the Battlefield fair. We are happy to let you know that we have increased our protection against cheaters to not only use PunkBuster, but we will also work side by side with Gameblocks, who will provide us with their anti-cheat engine FairFight. We believe that the FairFight engine will be a great complement to the anti-cheat measures already in play. During the Beta we will try out both FairFight and PunkBuster to make the experience as good as possible for our players. You will notice information about the two anti-cheat measures on the server browser pages on Battlelog, and you will also potentially see messaging in the chat box in-game when a cheater is caught. We will get back to you later with more detail on how we are improving our anti-cheat measures in Battlefield 4."

Θα ναι εξτρα.

Για το team balance καιρος ηταν να το βαλουν στις ρυθμισεις του server,ισως εφαρμοζεται και διαφορετικα τωρα.

Αυτο με τα iron sights ενω υπαρχει διοπτρα ξερουμε αν θα γινετε;;

Γιατι δεν ειδα κατι οσο επαιζα....

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω με τους 327, πώς να τους περάσω για να μην έχω προβλήματα ( roll back drivers ), να τους κάνω install απο πάνω με clear installation ή να τους βγάλω πρώτα τους 331 ;:warning2:

Control Panel -> nVIDIA Graphics Driver -> Uninstall

Reboot

New driver -> setup

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα iron sights ενω υπαρχει διοπτρα ξερουμε αν θα γινετε;;

Γιατι δεν ειδα κατι οσο επαιζα....

Είναι attachment(canted iron sights) που πρέπει να το κάνεις unlock.

Edit:Btw για τα fps η εντολή είναι "perfoverlay.drawfps 1"

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

μια μικρή ενημέρωση για τους φίλους μας εδώ στο lab που δεν τους παίζει το παιχνίδι γιατί πολύ απλά είναι άρμεγμα !

όλοι θα θυμάστε το BC 2 το οποίο ήτανε αρκετά ισοροπημένο !

battlefield-bad-company.jpg

έχουμε και λέμε τώρα που θα βγει το BF 4 η EA θα ανακοινώσει δύο πράγματα ναι καλά ακούσατε 2 πράγματα

το πρώτο πράγμα θα είναι το ΒC 3 και το δεύτερο πράγμα θα είναι Βatt. 2143 ώστε να προχωρήσει και τα υπόλοιπα παιχνίδια

γιατί θα τα προχωρήσουν γιατί πολύ απλά θα βγει το ps4 και πρέπει να δώσουν shooters στον λαό, άρα το BF 4 είναι BETA για τις κονσόλες οπότε οπλιστείτε με πάρα πολύ υπομονή πολλές ασπιρίνες και πολλά υγρά see u at the next big farm :jester:

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις το BFBC2 με τα μικρά και πλήρως καταστρέψιμα κτίρια δεν ήταν πολύ πιο ρεαλιστικό καιο στρατηγικό;

Δηλαδή τη σκηνή όπου είναι κάπoιοι καμπερομένοι στο κτίριο και ανοίγεις τρύπα στον τοίχο για να μπουκάρεις από μη αναμενόμενη πλευρά δεν την είδα στο BF3 και εδώ μου φαίνεται ακόμα χειρότερα.

Καλύτερες οι παράγκες του BFBC2, μας έφαγε το τσιμέντο... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τα ελικοπτερα μαμανε παντως.Εγω ο αμπαλος κανω παπαδες με το x52 τωρα πρεπει να βγαλαν και το deadzone απο μαμα.Ενταξει μου φανηκαν ελαχιστα πιο ευκολα στο χειρισμο απο το bf3 αλλα πολυ πιο fun οπως και το missile boat - water warfare ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Drivers : Beta 331.40

i7 2600K ( HT OFF )

όλα ultra χωρίς τα msaa / motion blur κλπ ( 45 min [ σε μια μεγάλη έκρηξη έπεσε 35 ] και maximum 90-85

Ανάλυση οθόνης : 1680x1050

p58z.png

Προσέξτε ιδιαίτερα την κατανάλωση μνήμης της κάρτας :o:crazy:

Τα ελικοπτερα μαμανε παντως.Εγω ο αμπαλος κανω παπαδες με το x52 τωρα πρεπει να βγαλαν και το deadzone απο μαμα.Ενταξει μου φανηκαν ελαχιστα πιο ευκολα στο χειρισμο απο το bf3 αλλα πολυ πιο fun οπως και το missile boat - water warfare ειναι καλο.

Όντως τα ελικόπτερα είναι γ@μάουα :D έπαιξα πριν μαζί με ένα παλικάρι σε ένα server, κάναμε εναλλαγή μια αυτός gunner μία εγώ, πιλότος κλπ και είναι πιο όμορφος και πιο ρεαλιστικός ο χειρισμός

Δοκίμασε κάποιος κανένα tip κανέναν άλλο driver απο nvidia πλευρά να δούμε τι γίνεται με το microstuttering ;

Πρώτες εντυπώσεις : μπερδεύεσαι εύκολα πχ που είναι τα specialization ; Είναι πρώτη μέρα οκ αλλά μου φάνηκε κάπως μέτριο το παιχνίδι, δε ξέρω αν φταίει η συγκεκριμένη πίστα ή είναι η αρχή, το ίδιο αίσθημα είχα και με το BF3 και τελικά μου άρεσε μετά την beta. Οπότε ας το ψάξουμε λίγες μέρες ακόμα ...

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το συνήθισα, αρχίζει και δείχνει τη δουλειά που κρύβει από πίσω.

Ευτυχώς το suppression περιορίστηκε.

Το hit reg είναι περίεργο, συνήθως σου δίνει την αίσθηση πως πεθαίνεις με μία σφαίρα του αντιπάλου, μερικές φορές σου δείχνει 5-10hit marks αλλά δεν πεθαίνει ο αντίπαλος, και τις περιοσσότερες φορές, όταν δε lagάρει είναι οκ.

To skar-h είναι θάνατος.

Το laser designation του sniper με τις υπέρυθρες βοηθάει στο να εντοπίσεις τους εχθρούς σε όλη τη πίστα.

Ο 3570k δουλεύει από 80-90%, η gtx760 σε medium χωρίς ΗΒΑΟ συνήθως στο 60-65%. Παίζει ομαλά αλλά εμφανίζει στιγμιαία κολλήματα αρκετές φορές κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού που γίνονται αντιληπτά από πολλούς παίχτες.

Beta είναι, καλό είναι να μη βιαστώ για συμπεράσματα.

Η πρώτη εντύπωση είναι ανάμεικτη και μέτρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μου παει καλα στην 480 που την εχω στα ρολογια της 580 , ρυθμισεις ultra χωρις ΑΑ και βγαλμενο το blur, δεν εβαλα fps να δω παντως ειναι smooth για αυτη την πιστα, ισως στις αλλες η ρυθμισή μου να ειναι υπερβολικη. Εχω κι εγω κολληματάκια, αλλα οπως ειπωθηκε τα εχουν και αλλοι με καλυτερα συστηματα, θα δουμε τους drivers, μπορει να ειναι και server lag . Παντως δεν με ενθουσιασε στην αισθηση αλλα ειναι ακομα νωρις , ετσι ειχα νιωσει και με την beta του bf3.

Ωραιο ειναι παντως, αντε με το καλο και η πληρης εκδοση

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τα τεχνικα θεματα, φυσικα ειναι νωρις να κρινουμε.

μην ξεχναμε οτι ενα χρονο μετα την κυκλοφορια του BF3 βγαινανε drivers που ανεβαζανε τις επιδοσεις κατα 20% (σε σχεση με προηγουμενους...)

η πιστα μου αρεσει. μου θυμιζει καπως το sharki (μια πιστα πολης με αρκετο ομως χωρο και για ανοιχτες μαχες)

εχω την εντυπωση οτι ο gunner στα τανκς ειναι πολυ δυνατος:

ενα γυρο επαιξα και ειχα δυο Multikills. εριξα ενα heli και βυθισα ενα boat τοσο ευκολα οσο δεν ειχα καταφερει μεχρι τωρα στο 3.

διαβαζω στο φορουμφιλντ παραπονα για το hit reg και το netcode και απορω πως μπορουνε απο την πρωτη ωρα παιξιματος μιας beta την πρωτη μερα της κυκλοφοριας της με τοσο lag και stuttering και drops, σε μια πιστα που δεν ξερουνε παραπανω απο δυο γωνιες, να καταλαβουνε οτι εχει κακο netcode το game...

μακαρι τα ατομα αυτα να αξιοποιησουνε επαγγελματικα αυτην την ανεβασμενη αντιληψη που εχουνε...

και μακαρι εγω να παραμεινω τοσο ασχετος που να μην καταλαβαινω γιατι ο κωδικας αυτου του παιχνιδιου ειναι κακος, ωστε να το απολαμβανω.

οποιος ξερει πολλα, απολαμβανει λιγοτερο :p

Link to comment
Share on other sites

Drivers : Beta 331.40

i7 2600K ( HT OFF )

όλα ultra χωρίς τα msaa / motion blur κλπ ( 45 min [ σε μια μεγάλη έκρηξη έπεσε 35 ] και maximum 90-85

Ανάλυση οθόνης : 1680x1050

p58z.png

Προσέξτε ιδιαίτερα την κατανάλωση μνήμης της κάρτας :o:crazy:

Καλα ρε σεις 2gb usage memory σε 1600x1050 χωρις Anti-Aliasing? Ρε παμε καλα? Ουτε καν 1080p δεν παιζεις πλεον με 400+ ευρω καρτα γραφικων??

Ρε ειναι σοβαροι εκει στην nVidia??? Ελπιζω να ειναι θεμα αποκλειστικα και μονο της beta, αλλιως μαυρο απο μενα. Συγχυστηκα εν ετη 2013 να μην παιζεις 1080p με τοσα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.