Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Μια βοήθεια.Μου αρέσει τρελά το note4 αλλά δεν δικαιολογώ τα λεφτά που κοστίζει και δεν θέλω να δώσω τόσα πολλά.Οπότε λέω να πάω σε κινέζο.Θέλω καλή κάμερα,3gb ram και τουλάχιστον 32gb rom.Κοιτάζω τα εξής

 

Xiaomi Mi4 3G/64G

OnePlus One 64G

Huawei Honor 6 Plus 3 GB/32 GB

MeiZu MX4 Pro 32gb

 

Περισσότερο μου αρέσει το MeiZu MX4 Pro,αλλά σε review η κάμερα είναι αργή και όχι τόσο καλή όσο των άλλων.Επίσης λένε ότι η ακουστική στις κλήσεις είναι χάλια.ΤοXiaomi Mi4 παρόμοια σχόλια με καλύτερο ήχο στις κλήσεις. Το Huawei Honor 6 Plus δεν με ενθουσιάζει σε εμφάνιση δείχνει πιο φτηνιάρικο.Για το oneplus έχω διαβάσει πολύ θετικά πράγματα.

 

Είναι τελικά το OnePlus One 64G μονόδρομος;

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Θα περιμένω ούτως ή άλλως αφού σε max 2 μήνες θα ψωνίσω.Απλά προσπαθώ λίγο να ενημερωθώ ώστε να μην χαθώ τότε.Αν και δεν πιστεύω σε αυτές τις τιμές ότι θα βρω κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ  με τα 14NM

 

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S6-Edge-multi-core-Geekbench-score-crushes-everything-including-the-iPad-Air-2_id65823

 

Well, if you didn't believe that 60, 000+ score it got on the AnTuTu benchmark, perhaps this next leak will convince you that we might be looking at the most powerful handset on the market when the S6 lands. Its octa-core Exynos 7420 chipset managed to crush it with 1,492 points in the single-core, and 5,077 points in the multi-core test. To put things in perspective, this multi-core result is way higher than any other mobile device at the moment, including the iPad Air 2, the reigning champ, which scores 4,532. 

 

A8 iphone 6+ 

single 1.600

multi 2.900

 

A8x iPAD AIR 2

single 1.800

multi 4.500

 

Exynos 7420

single 1.500

multi 5.000

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mου κάνεις αυτά τα ποστ και όταν βγει θα μου λές πως θα πάρεις το Μ9-10 δεν ξέρω ποιό με 1 μέγαπίξελ κάμερα γιατί έχει μπροστά καλά ηχεία! 

 

Το Μ9 θα εχει 20mp camera απο Toshiba T4KA7 sensor. It's 1/2.4-inch in size and has a pixel size of 1.12µm.

 

Μακαρι να εχει Amoled τουλαχιστον ισαξια με του Note 4! 

Μακαρι.... 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει περάσει η εποχή που για την πλειονότητα του (τεχνικά καταρτισμένου) κόσμου ήταν επιχείρημα αγοράς κάποιο μετροπρόγραμμα ή το μέγεθος της μνήμης. Παρότι περίμενα δραματικές αλλαγές με την έλευση των 64bit+lollipop, η πρόοδος είναι ακόμα βηματική. Το ίδιο όμως ήταν και στα iPhones, εάν εξαιρέσει κανείς τις μεγάλες οθόνες.

Εάν στην επόμενη γενιά πάρουμε αυξημένη χρηστικότητα,  π.χ. καλύτερη κατανάλωση ενέργειας, universal modem κλπ το συζητάμε, αλλιώς και οι τρέχουσες ναυαρχίδες τρέχουν σχεδόν τα πάντα αξιοπρεπέστατα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα έχουμε φτάσει σε ένα σημείο σχετικού κορεσμού όσον αφορά το hardware αλλά έχουμε πολυ δουλειά ακόμα στο κομμάτι της ενοποίησης κ της εξοικονόμησης ενέργειας των συστημάτων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Its octa-core Exynos 7420 chipset managed to crush it with 1,492 points in the single-core, and 5,077 points in the multi-core test. To put things in perspective, this multi-core result is way higher than any other mobile device at the moment, including the iPad Air 2

 

Για να καταλάβω, το 8πύρηνο μόλις και μετά βίας ξεπέρασε το τριπύρηνο, σε multicore (σε single core είναι 16-17% πιο αργό), και χαιρόμαστε γιατί...;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, το 8πύρηνο μόλις και μετά βίας ξεπέρασε το τριπύρηνο, σε multicore (σε single core είναι 16-17% πιο αργό), και χαιρόμαστε γιατί...;

...έχει αθηναϊκές πινακίδες :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι πυρήνες της Apple έχουν καμία σχέση με τους πυρήνες της qualcomm/samsung; Γιατί σε αυτονομία δεν βλέπω να έχουν τρελές διαφορές οι 2 πλατφόρμες/συσκευές (με της apple να είναι και σε καλύτερη μοίρα λόγω λειτουργικού) και τα μεν είναι 2πύρηνο ένω τα δε είναι 4/8πύρηνα. Μετρά και το μέγεθος δλδ.. ^_^

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.