Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Καλα τα παμε με τον μικρο Λαμπη. Το μονο κακο ειναι οτι δε ξεκολλαει απο διπλα μου με τιποτα. Ακομα και για ψωνια να παω τον βρισκω πισω απο τη πορτα να περιμενει. Αν κοιμαται σε καποιο δωματιο και παω αλλου ερχεται εκει που ειμαι. Δεν εχω βεβαια και μεγαλη εμπειρια απο γατες αλλα τα βασικα τα εχει μαθει ηδη, με πρωτο και βασικοτερο να ακουει οταν τον φωναζω και με το που θα πω μη να σταματαει. Καλα παμε και κοιμομαστε πολλες ωρες καθε μερα.

post-33144-0-34172100-1416946392_thumb.j

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από σκηνοθεσία, το ξέρω, δεν παίζει με τίποτε να έχει γίνει! :hehe:

Αλλά από μοντάζ και κυρίως την μουσική επένδυση .... έγραψε! ! ! ! :D

Αγάπη να σου ζήσει το μικρό διαβολάκι ! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπει σε αγγελία θα μπει πάνω απο 5000ευρώ γιατί θα έχει το μαγικό άγγιγμα του Λάμπη :p

είναι ήδη admin και έχει ρίξει και 2 ban κατα λάθος :lol:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa Karmen φοβερό το video και μου θύμισες τις δικες μου γατούλες πούχα μικρός και τώρα πάμε στην γυναικα τις ζωής μου την έχω 6 χρονια και μονο χαρά μου δίνη

 

25703_374381184108_845887_n_zps8b13c701.

459207_10150638157234109_1052599128_o_zp

10273113_10152074521744109_6731113252739

 

466255_10150638158584109_988993527_o_zps

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω κάποια στιγμή να πάρω ένα Chow Chow κι ένα Akita, αλλά επειδή έχουμε κουζίνα λακαριστή, πολύ φοβάμαι ότι θα τη ρημάξουν. Και δυστυχώς δε χωρίζεται ως ξεχωριστό δωμάτιο, αλλά είναι ενιαία με το σαλόνι. Τι να κάνω; Δεν μπορώ να τα αφήνω έξω στη βεράντα μες στο κρύο και τη ζέστη. Είναι απάνθρωπο! Μήπως να παραιτηθώ από την ιδέα ότι θα αποκτήσω τετράποδο κατοικίδιο με νύχια; Υπάρχει πάντα και η λύση του κούνελου, αλλά άλλη η χάρη του σκύλου, που πάρεχει και προστασία, κι άλλη του κουνελιού. Σίγουρα δε θα με χαλούσε να είχα και τα δύο! Και μερικές γάτες! Βέβαια, αναρωτιέμαι που γυναίκα θα'θελε να είναι μαζί μου, εκτός κι αν βρω καμιά κτηνιάτρο!

Link to comment
Share on other sites

Encephalitozoon Cuniculi.

Aυτη ηταν η πρωτη διαγνωση της κτηνιατρου για την κουνελιτσα μου..

(2 χρονων στειρωμενη περιπου ενα μηνα)

 

Ολα αρχισαν χτες το βραδυ,αφου ειδα το κεφαλι της μετα απο ενα αλμα να γερνει απο τη μια πλευρα και γενικα τα ακρα της να ειναι αδυναμα..

Σημερα κατευθειαν στο γιατρο και η πρωτη διαγνωση ηταν η παραπανω.Την ψιλαφισε μπας και ηταν απο χτυπημα αλλα δεν βρηκε κατι.Της χορηγησε αντιβιβιωση κ κορτιζονη με ενεση και αυριο μου ειπε να την ξαναπαω για αλλη ενεση κ κατα ποσο αντιδραει στις ενεσεις,τοσο θα αποκλειουμε και ενδεχομενα.

Επισης το ενα ματι της παρουσιαζε ελαφρα κλιση βλεφαρου,απο την μερια που γερνει και το κεφαλακι της.

 

Ειχε κανεις παρομοιο θεμα ποτε με κουνελι και γνωριζει κατα ποσο ειναι αντιμετωπισημο??Απ οτι μου ειπαν ειναι αρκετα συχνο φαινομενο αλλα λυσεις για τους κτηνιατρους δεν υπαρχουν πολλες.

 

Τα φωτα σας ρε σεις γιατι εχω φρικαρει..Αμα εχουμε και κανεναν του επαγγελματος ας μας μας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλά και μου θύμισες το θέμα. Να και τον Λάμπη μας απο μικρό ~4μηνών

 

20141215 140300

IMG 8974

 

Και πλέον 7 μεγάλο και σοβαρό :p

 

IMG 8971

IMG 9294

 

Μάθαμε και ότι είναι γάτα ράτσας και ότι λατρεύει το νερό. Γι' αυτό δεν έκανε δουλειά το ψεκαστήρι κατά την εκπαίδευση :p

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

turkish van είναι λέει. Τα βασικά χαρακτηριστικά είναι καφέ στο κεφάλι και στην ουρά και μία βούλα στη πλάτη (είναι και καλά το δαχτυλικό αποτύπωμα του Θεού (μερχαμπα Αλλάχ και έτσι :p) και επίσης ότι τους αρέσει το κολύμπι (όχι το μπανιο υποχρεωτικά. Δηλαδή να μη τη βάλεις εσύ στο νερό). Και με αυτά και με αυτά πάμε για 7-8 κιλά...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

turkish van είναι λέει. Τα βασικά χαρακτηριστικά είναι καφέ στο κεφάλι και στην ουρά και μία βούλα στη πλάτη (είναι και καλά το δαχτυλικό αποτύπωμα του Θεού (μερχαμπα Αλλάχ και έτσι [emoji14]) και επίσης ότι τους αρέσει το κολύμπι (όχι το μπανιο υποχρεωτικά. Δηλαδή να μη τη βάλεις εσύ στο νερό). Και με αυτά και με αυτά πάμε για 7-8 κιλά...

Τουρκάκι δηλαδή...εξού κ το τραγούδι "Ένας Τούρκος στο Παρίσι"

Τώρα βγάζει νόημα το άσμα..

Btw κούκλος είναι..[emoji2]

Έγινε επεξεργασία από sokinsohim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.