Jump to content



Star Citizen


Shaman

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα να κάνεις.

Πάντως για pre-pre-Aplha μια χαρά το κόβω σαν απόδοση κλπ. ΟΚ δεν την παλεύει πάντα ο login server αλλά είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κάνουμε upload μια εικόνα εδώ ; Εχω μια καλή από το 315p μου και θέλω να την ανεβάσω ! Καλή φάση το υπόστεγο αλλά ειναι περισσότερο για να έχουμε κάτι χειροπιαστό από το παιχνίδι και όχι απλά τίτλους. Το βαριέσαι εύκολα και αυτό μπορεί να οδηγήσει σε ανούσιες αγορές, που φαίνεται να συμβαίνει και από το διάγραμμα τον εσόδων στο site! Πάντως οπος είπατε ειναι αρκετά καλό για per-alpha, όλα στα full και 1080p με μια 660τι το χαμηλότερο που πιάνω ειναι 28-30 fps. Θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα αλλάξει βελτιστοποιώντας τον κώδικα αν και σκοπεύω να πάρω άλλη μια 660τι μέχρι τα Χριστούγεννα που θα βγει το επόμενο κομμάτι...όσο για την ελληνική clan ναι ειναι ακόμα νωρί,το σκεφτόμουν περισσότερο για το επόμενο κομμάτι του παιχνιδιού όπου θα γίνονται μάχες...

Έγινε επεξεργασία από Ouroboros
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις εικόνα από το δίσκο σου με img tags. Η θα την ανεβάσεις σε κάποιο site πρώτα (πχ imgur: the simple image sharer) ή θα την κάνεις attach στο ποστ (ο συνδετήρας στα κουμπάκια πάνω από το text box)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παραθέτω και αυτόν τον χάρτη, δεν ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρος αλλά φαίνεται ωραίος : Star Citizen Galactic Map

Είναι αρκετά ακριβής. Αντλεί πληροφορίες από τις περιγραφές όλων των αστρικών συστημάτων που έχουν παρουσιαστεί, αλλά και όσες ιστορίες αναφέρουν τη θέση ή τις γνωστές συνδέσεις αυτών των συστημάτων με τα γειτονικά τους. Μπορείς να παρακολουθείς και αυτό το θέμα για περισσότερες πληροφορίες.

Άσχετο, αλλά το σκάφος που με έχει ενθουσιάσει με την εικόνα που αποπνέει είναι το Freelancer. Μάλλον γερνάω! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και το 1ο patch για το υπόστεγο. Διορθώνει κάποια προβλήματα, αλλά προκαλεί και νέα. Το πιο εμφανές είναι ότι χάθηκε ο τοίχος και η σκάλα από τη μια πλευρά του τσίπικου υπόστεγου.

Πάντως, δουλεύει πλέον το Holotable, αν και το μόνο που περιλαμβάνει προς το παρόν είναι τα σκάφη, με μια σύντομη περιγραφή για τα εγκατεστημένα περιφερειακά.

Έχω την αίσθηση ότι με τα UEC έχουν κάνει πατάτα -και το αναγνωρίζουν σε 1-2 δημόσιες απαντήσεις στη γκρίνια. Αναμένω σύντομα κάποια διορθωτική κίνηση για να έχουμε κίνητρο να τα ξοδεύουμε σε κάτι πιο χρήσιμο από πόστερ. Αν και από το άλμα στις εισφορές, εικάζω ότι αγοράστηκαν ΠΟΛΛΑ buggies.

Τέλος, μερικά στατιστικά που με ξάφνιασαν:

112TB of patch data transferred

59,370 download requests for the installer

Peak transfer rate for downloads/patching: 35.31 GBps

39,232 users have agreed to the EULA

2,085,000 UEC have been given out to users as part of the hangar V1 reward program. (users get 5,000 UEC by downloading)

Φανταζόμουν ότι θα χρειαζόντουσαν ~200.000 χρήστες για να το κολλήσουμε τόσο άσχημα την 1η μέρα. Τελικά ήταν λίγο λιγότεροι από 40.000. Σήμερα, με 32 επιπλέον authentication servers φαίνεται ότι είναι μια χαρά. Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρουν μόνο ~2m UEC given out, ενώ έπρεπε να είναι ~200m, με βάση τον αριθμό.

Επίσης αναρωτιέμαι τι θα συνέβαινε αν κάποιος δημιουργούσε 10 λογαριασμούς και δώριζε διαδοχικά στον καθένα ένα πακέτο που να έχει πρόσβαση στο υπόστεγο, τσίμπαγε τα 5k και το προωθούσε στον επόμενο. Υποθέτω easy money, τουλάχιστον μέχρι το ban, αλλά αν το δοκιμάσει κανείς, ας μας πει! :p

Link to comment
Share on other sites

Διορθώσεις στο Voyager Direct

Όπως προμηνυόταν από τα πολλά σχόλια, οι τιμές στο VD για τα διακοσμητικά αντικείμενα είναι πιθανό να μειωθούν κατά τουλάχιστον 50%, ώστε να μην παρατηρείται το φαινόμενο ένα οπλικό σύστημα να είναι φτηνότερο από ένα πόστερ. Η διαφορά θα επιστραφεί σε όσους έχουν αγοράσει ήδη, ενώ ως ευχαριστήριο δώρο τσιμπήσαμε άλλα 5k UEC.

Άλλες εναλλακτικές λύσεις είναι να μεταφερθούν τα διακοσμητικά αντικείμενα στο pledge store (=real $) ή να επισπευτεί ένα σύστημα με "Test UEC" που θα συνόδευε το Dogfighting Module, ώστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τώρα.

Αν θέλετε να πείτε και τη γνώμη σας για τις προτεινόμενες αλλαγές, ψηφίστε στο τέλος της σελίδας.

$17 εκατομμύρια

Ο στόχος επιτεύχθηκε λιγότερο από μια εβδομάδα μετά τα $16m. Όπως αναμενόταν, αποκαλύπτεται ο στόχος των $19m.

$19 million

* Know your foe with a Jane’s Fighting Ships style manual free in PDF form to all pledgers.

* Manage Space Stations – Players will compete to own and operate a limited number of space stations across the galaxy.

* RSI Museum will air monthly, with a new game featured each time!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά το σκάφος που με έχει ενθουσιάσει με την εικόνα που αποπνέει είναι το Freelancer. Μάλλον γερνάω! :D

Κι εγώ έτσι έλεγα, αλλά καλό δεν είναι και το Caterpillar?

Πειρατές θα μας κάνουν έτσι που πάει :)

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που το Caterpillar είναι ασύμμετρο, αλλά δεν έχει κάτι άλλο εντυπωσιακό. Επιμένω ότι από όσα έχουν κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής για το υπόστεγο, το πιο θελκτικό είναι για μένα το Freelancer - ειδικά το πίσω διαμέρισμά του που μοιάζει με υποβρύχιο. :D

Το πιο βολικό πιλοτήριο το έχουν τα 3XX.

Το περισσότερα υποσχόμενο μοιάζει το Cutlass.

Το πιο απογοητευτικό είναι το Constellation (παρά το μέγεθός του).

Το πιο αδιάφορο είναι το Hornet.

Το καλύτερο all-rounder μοιάζει να είναι το Aurora (btw leather seat sucks).

Τέλος, το πιο όμορφο υπόστεγο είναι με διαφορά το Business.

Link to comment
Share on other sites

Το freelancer όταν το είδα από έξω δεν μου άρεσε αλλά όταν το είδα από μέσα μου άρεσε πολύ αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι είναι πολύ στενά! Μου θυμίζει λίγο το firefly σε αρκετά μικρότερη κλίμακα! Το 315p είχε πολύ ωραία εξωτερική εμφάνιση και ωραία θέα στο πιλοτήριο, θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο αν μπορούσαμε να βάλουμε στο χώρο αποθήκευσης και κανένα χαλί και κανένα καναπέ να γίνει πιο ευχάριστο για μακρινά ταξίδια τυχόν δεν θέλουμε να φορτώσουμε τπτ και πάμε απλά για χαρτογράφηση...το constellation είναι ευρύχωρο και τέρμα εξοπλισμένο με βάρη οπλισμό από θέμα σχεδιασμού μέτριο αλλά από θέμα χρησιμότητας όταν το παιχνίδι ξεκινήσει πιστεύω είναι πολύ καλό αφού δεν θα είναι εύκολο να το βάλεις κάτω ας πούμε ενώ βρίσκεται σε εξερευνητικό ταξίδι! Το aurora εντελώς παραδόξως (λόγω τιμής) φαίνεται να είναι πολύ καλά σχεδιασμένο και οι εσωτερικοί του χώροι αρκετά ευχάριστοι!

Όσο για τα υπόστεγα προσωπικά είπα να δοκιμάσω το business που πίστευα ότι είναι ποιο ωραίο από το discount και από το delux αλλά τελικά σε σχέση με το discount πιστεύω ότι το discount είναι πιο γεμάτο με λεπτομέρειες και ταυτόχρονα να είναι πιο πραγματικό ενώ το business μοιάζει περισσότερο με τρελοκομείο προς-το-παρόν τουλάχιστον, δεν ξέρω αν πρόκειται να το εμπλουτίσουν αργότερα...

Έγινε επεξεργασία από Ouroboros
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι φαίνεται, πάει εβδομάδα κι εκατομμύριο το τελευταίο διάστημα. Έχοντας εξασφαλίσει τα 18, αποκαλύπτεται ο στόχος των 20 εκατομμυρίων - ο προτελευταίος υποτίθεται από τους προγραμματισμένους:

$20 million

First person combat on select lawless planets. Don’t just battle on space stations and platforms… take the fight to the ground!

Στο μεταξύ, η δημοσκόπηση για τις τιμές του VD (giggle) επιβεβαίωσε ότι το 30% θεωρούσε ακριβά τα διακοσμητικά αντικείμενα. Ως αποτέλεσμα, οι τιμές θα μειωθούν άμεσα και όσοι αγόρασαν κάτι με τις προηγούμενες τιμές σταδιακά θα πιστωθούν τη διαφορά.

Cot – 2,000 UEC (was 5,000 UEC)

RSI Zeus Model – 5,000 UEC (was 10,000 UEC)

Lamp – 2,000 UEC (was 5,000 UEC)

Greycat PTV – 15,000 UEC (was 20,000 UEC)

Posters – 1,000 UEC each (was 5,000 UEC each)

Κατά τ' άλλα, επαναλαμβάνεται η εκτίμηση ότι το κόστος ενός ( μιας; ) Aurora μέσα στο παιχνίδι θα κυμαίνεται κοντά στα 75k UEC, οπότε με βάση αυτό το ποσό μπορούμε να υποθέσουμε ότι το Constellation μπορεί να κινείται κοντά στα 700k.

Αγνοώντας τις βελτιώσεις στο υπόστεγο (υποθέτω θα τις δείτε πρώτο χέρι), πάρτε ένα προσχέδιο από το Planetside Module:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3UaFSd-ezQc]Terra Landing Zone WiP . 2013-09-06 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τις νέες τιμές προμηθεύτηκα ένα poster έτσι για το καλό...το video ειναι πολλά υποσχόμενο έχοντας υπόψη ότι έχει αρκετούς μήνες επεξεργασίας προτού το πάρουμε στα χέρια μας! Οσο πιο ακριβά τα σκάφοι τόσο το καλλίτερο(σε κάποια λογικά πλαίσια φυσικά) ,για να υπάρχει πάντα κάτι που θες και δεν το έχεις ώστε να αγωνίζεσαι να το αποκτήσεις ! Εγώ γύρισα στο discount υπόστεγο μετά και το τελευταίο patch...το οποίο ακόμα θέλει δουλειά στο φωτισμό στις σκιές του σκάφους από τα φώτα και στο που ανεβαίνει την σκάλα για το επάνω επίπεδο,φαίνεται σαν να τα ανεβαίνει δυο δυο τα σκαλιά...το version 2 του υποστέγου ξέρουμε τι καινούργιο θα περιλαμβάνει ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.