Jump to content



Recommended Posts

Για το Nemesis Legue δεν ξερω τι τιμες παίζουν στο default 2 με 4 exalted unlinked . Κανα 5-7 exalted 5linked Και τα six linked σε καποια φαση ειχανε πέσει στα 20exalted τώρα μετά το patch και τα crit phys builds ανεβηκανε πάλι απο 30 ως 50 ex .

Best Value imo ειναι η unlinked ( και το κανεις 5linked με κανα 40-100fus average) η 5linked αν βρεις τιμή ευκαιρίας . Απλά εγώ ηθελα 6linked για να εχω στο main skill μονιμα life leech και life gain on hit ωστε να ειμαι 100% καλυμένος με τα reflect και τα hard mods στα endgames. Σε 5linked θα έπαιζα με life gain on hit μονο και θα ημουν προσεκτικος στο τι χτυπάω ενω τωρα ειμαι all time full burst ακόμη και σε offscreen rare mobs οπου δεν βλεπεις το mark τους ( κανει ref δεν κανει . κοκ )

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Facebreaker spec πλέον και μόλις το τελείωσα στο merciless. Στον Dominus πέθανα 2 με 3 φορές αλλά Piety ήταν εύκολη. 9200 dps με resists σχεδόν στο όριο εκτός του chaos φυσικά. Level 72 και ξεκινάω χάρτες που έχω καμία 20αδα. Tips?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@yog-sothoth κανονικά δεν είναι "υποχρεωτικό" να κάνεις dominus σε τόσο low lvl..κάνεις maps χαλαρά μπλε με easy mods και αργότερα παίζεις με alch-scour ή alch-chaos..για πιο extreme παίζεις και με exalted :p

@Nickzzz ναι εννοείτε οτι γίνεται και αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

back.jpg

Extra item slot Shoulders? μωρε λες?

The 1.0.2 patch notes will be posted just before the patch is deployed. I'm sorry about not having them ready earlier. There are lots of cool things in 1.0.2 that we haven't talked about, so we're really looking forward to seeing what you think of it tomorrow. The Storm Call skill is a lot of fun to play with!

Link to comment
Share on other sites

@yog-sothoth κανονικά δεν είναι "υποχρεωτικό" να κάνεις dominus σε τόσο low lvl..κάνεις maps χαλαρά μπλε με easy mods και αργότερα παίζεις με alch-scour ή alch-chaos..για πιο extreme παίζεις και με exalted :p

Οι περισσότεροι (απο 72-74 και πανω γιατι σε low maps δεν αξιζει η διαδικασια ) παίζουν Transmute - aug μέχρι να πετύχουν MAZE η LARGER area , maze και larger area ειναι τα mods με τις καλύτερες πιθανότητες για map drops . Αλλα και map drop να μην παίξει στην χειροτερη περίπτωση εχεις πάρει 2πλάσιο- 3πλάσιο XP απο ένα non MAZE rollled map . Οπότε μετά το transmute - alters - aug εφοσον πετυχεις το MAZE - LARGER Ερχεται το Regal . To Exalting σε maps ειναι ψιλο ραδιο αρβύλα . Θες άπειρο Currency και μόνο σε Maps που εχεις πετύχει 3 τέλεια stats ( πχ maze - % pack size % magic mobs ) και παντα με ενδεχόμενο να 7αμ***σεις το roll πχ να εισαι CI και να παρεις ενα blood magic στην μάπα .

Αυτά Εραστή του main game . :p

Link to comment
Share on other sites

ωραιο παιχνιδι, αλλα η καμερα εκτρωμα...

Καπου με χαλαει οτι ενα σωρω ωραια παιχνιδια φτιαχνονται τοσο περιορισμενα σε αυτο το θεμα... Αυτος ειναι κι ο λογος που ειχα παρατησει το -επισης υπεργαματο- battle of the immortals και το "ξαδερφακι" του το war of the immortals, αυτος κι ο λογος που δεν εδωσα πανω απο 20 λεπτα ευκαιρια στο lol (και πολυ του ηταν, εκει τα γραφικα θυμιζουν amiga 500 )...

Τεσπα, ξερω πως υπαρχουν αρκετοι που δεν τους πολυνοιαζει αυτο το θεμα, αλλα οταν παιζω mmo θελω να ειμαι μεσα στον κοσμο του και να πλανιεμαι κι οχι να βλεπω περιορισμενα κι απομακρα σαν καποιος απο ενα μακρυνο γαλαξια...

Οπως και να χει μου αρεσε το φανταστικο skill-tree, πολυ καλα τα σκιλλς, τουλαχιστο 2-3 που ειδα μεχρι τωρα, ωραιο non targeting hits (σπανια το βλεπεις αυτο σε games), ωραια πραγματα στα μαγαζακια, ωραιο συστημα που βγαζεις τα gems απο το ενα οπλο και το βαζεις σε αλλο, και χωρις πιθανοτητες αποτυχιας και αλλες γνωστες ασιατικες μλκιες, ωραιο συστημα οικονομιας (αλλα και ασχημο ταυτοχρονα γιατι δε μπορεις να στησεις μαγαζι παρα μονο να κανεις trade μεσω ενος chat που τρεχει με ...την ταχυτητα της σκεψης)

Τωρα οσον αφορα τα αρνητικα, η καμερα και τα γραφικα ειναι το κυριοτερο πιστευω.

Μετα ερχονται οι παλιομοδιτικα περιορισμενες επιλογες για την εμφανιση τυου χαρακτηρα.

Δεν εχω παιξει πολυ για να δω κι αλλα, αλλα υποθετω δε θα εχει ψαρεμα, γαμους, housing system κτλ, αλλα αυτα δε μπορει να τα καταταξει καποιος απολυτα στα αρνητικα μια και ειναι απλως στοιχεια του παιχνιδιου που, οκ, σιγουρα το κανουν πιο ενδιαφερον (το καψιμο) αλλα δεν αποτελουν ντε και απαραιτητα στοιχεια για να ειναι ενα mmo επιτυχημενο (απλα τα εχουμε συνηθισει).

Σε γενικες γραμμες δειχνει τιμιο παιχνιδακι και δεν πρεπει να ειναι pay to win, τουλαχιστο οχι στο βαθμο των περισσοτερων του ειδους. (οκ στο τελικο lvl φυσικα για να max-αρεις pvp ισως θα πρεπει να τα σκασεις λιγο αλλα αυτο ειναι θεμιτο).

Επισεις απο quests... χμμμ... τουλαχιστο στα πρωτα lvls που επαιξα μεχρι τωρα υστερει υπερβολικα... Βεβαια ισως 2 quest πιο ουσιωδη και πιο δυσκολα ειναι προτιμοτερο απο 50 ανουσια του στυλ πηγαινε απο το ενα npc στο αλλο και βγες σκοτωσε 10 αναπειρα κοτοπουλα και ξαναγυρνα, αλλα οπως και να χει παλι εχουμε καποιες συνηθειες...

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες δειχνει τιμιο παιχνιδακι και δεν πρεπει να ειναι pay to win, τουλαχιστο οχι στο βαθμο των περισσοτερων του ειδους. (οκ στο τελικο lvl φυσικα για να max-αρεις pvp ισως θα πρεπει να τα σκασεις λιγο αλλα αυτο ειναι θεμιτο).

Δεν είναι καθόλου pay 2 Win από το πρώτο μέχρι το τελευταίο level :p

Link to comment
Share on other sites

well δεν είναι mmo και ευτυχώς που δεν έχει γάμους και ψαρέματα είναι τελείως άλλο game και σε αυτό το στυλ αυτή η κάμερα ταιριάζει.

εχμμμ.... βασικα, ΕΙΝΑΙ mmo... πως αλλιως θα το χαρακτηριζες?

Καποια στοιχεια οπως το ψαρεμα μπορει να γινουν καψιμο των τελευταιων εγκεφαλικων κυτταρων, αλλα μπορει να ειναι και το χαλαροτερο κομματι του game οπως πχ στο MAESTIA, ή στο KOK3.

Τωρα οσον αφορα την καμερα που του "ταιριαζει" ...νομιζω δε θα σε χαλαγε να ειχε καμερα και γραφικα AION :p

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα γελάω ακόμα με το "ψάρεμα"

δες εδώ ο μύθος ίσως αληθεύει...ή μπορεί απλά να μας τρολλάρουν..ή μπορεί παλιότερα να υπήρχαν..

Albino Rhoa Feather - Path of Exile Wiki

Forum - General Discussion - Found a Fishing Rod. NO IDEA WHAT IT IS (no more rod in my stash) - Path of Exile

Όσο για το mmo-thing καμία μα καμία απολύτως σχέση.. είναι απλά online όπου συναναστρέφεται πολύ με το community του..

Είναι old school-παλιομοδίτικο hardcore aRPG...θα ήταν απλά ιεροσυλία να μπεί η "3d camera" και γραφικά τελευταίας "τεχνολογίας"

5 pixel να έιχε πάλι το ίδιο θα μου φενόταν :p το gameplay είναι που μετράνε σε αυτού του είδους τα games :)

Από δυσκολία όσο θες..μην κοιτάς στο "normal difficulty" ... θα πρότεινα domination ή nemesis leagues (για hc)

Επίσης είναι σχεδόν απίθανο να κάνεις faceroll το game.. :p

@Athens2004 i know ρε noobaki :dirol:

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε μπορεις να στησεις μαγαζι παρα μονο να κανεις trade μεσω ενος chat που τρεχει με ...την ταχυτητα της σκεψης)

Φυσικά και μπορείς να στήσεις πχ.--> Μαγαζι . Μεσω του phorum οπου τα items σου τα browsaroun οι χρήστες ειτε ψαχνοντας το phora ειτε μέσω της μηχανης αναζήτησης PoE Goods οπου στην ουσία τραβάει τα items απο το phora με δυνατοτητα φιλτρων .

Και βασικά αυτος ειναι και ο σωστός τρόπος πωλήσεων

Για να πουλήσεις str8 κατι απο ingame πρεπει να ειναι πολυ καλό η godly η κατι που χρησιμοποιουν πολλοί και συχνα και εχει και value ( πχ τα gem cast on dmg taken φευγουν σαν κουλουρακια ακομη και ingame ) Απο την άλλη στο ingame εχεις να κανεις με ένα σωρό μη σχετικους - νεους παιχτες η με κλασικους '' lowballers '' οπου με τα 2 chaos τους θελουν να αγοράσουν τον κόσμο ολο . Oποτε αν εχεις κατι πολύ καλό ενοείται πως προτιμάς τον τρόπο του shop - phorum .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό hobby λέτε?

78-6soc-10326.jpg

Ή να το χ#$σω και να πάω σε έτοιμο 6L και ας είναι χαμηλότερου level; Έχω πετάξει καμιά 30ρια fusing ήδη. Τουλάχιστον τα 6socks τα έβγαλε σχετικά γρήγορα (~25ρια jc orbs)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ακριβό hobby ingame . Παρολο που ειναι πολυ υψηλο ilev το six linking ειναι απλα another story.

Αν το πετύχεις με 100fus πας παιζεις με την μια joker :p Αν και τα 5linked ειναι σχετικα ''ευκολα'' με 40-100fus εκτος εξαιρέσεων - περιπτωση trollias ( πχ το πρωτο μου lioneyes εκανε 5link στα 500fus ) To six linked ειναι πολυ δύσκολο . Γιαυτο και οι περισσοτεροι καταφευγουν σε lottery φασεις ( δωστε μου fusings λαε αν 6linkarei παίρνετε 10-20ex prize )

Την μεγαλύτερη τρολλια πάντως μου την είχε κανει ενα evasion chest στα 2700fusings ( στο φορα λεγανε στα 1500fus εχεις σχεδον 100% 6linked στην πραξη μπορει να linkarei απο το 10ο fus εως ΠΟΤΕ . )το παράτησα και το πέταξα - κατεστρεψα στην πλατεια του sarn :hehe: Απο τοτε 6linked μονο αγορα εκτος και αν ειναι rolled κατι πολυ godly ( πχ να ηταν - ειναι rare to chest σου με 1000es η 800es και all res. ) και παλι θα ηταν ενα μακροπροθεσμο plan και οχι κατι που το ηθελα αμεσα.

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.