Jump to content



Ατελειωτες καθυστερησεις απο Κινα


Recommended Posts

Καλώς ήρθες!

Για την παραγγελία, έχε υπομονή. Άσε το tracking, δεν θα βγάλεις κάτι απο κεί... απλά περιμέεεεεεεεεεεεενεις να φτάσει το πακέτο :lazy:

κι όταααανννννν φτάσει, μας ενημερώνεις για να ξέρουμε κι εμείς (αν και το θέμα έχει ακαδημαϊκό χαρακτήρα, αλλά λέμε τώρα). :hm:

Προσωπικά από το dx ΔΕΝ ξαναγοράζω (όχι ότι έχει μείνει και κανά φράγκο για να πάρω κάτι...) μέχρι να φτιάξουν τα πράματα στις αποστολές του... :patsak:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Για την παραγγελία, έχε υπομονή. Άσε το tracking, δεν θα βγάλεις κάτι απο κεί... απλά περιμέεεεεεεεεεεεενεις να φτάσει το πακέτο :lazy:

κι όταααανννννν φτάσει, μας ενημερώνεις για να ξέρουμε κι εμείς (αν και το θέμα έχει ακαδημαϊκό χαρακτήρα, αλλά λέμε τώρα). :hm:

Προσωπικά από το dx ΔΕΝ ξαναγοράζω (όχι ότι έχει μείνει και κανά φράγκο για να πάρω κάτι...) μέχρι να φτιάξουν τα πράματα στις αποστολές του... :patsak:

Άμεσος και σ´ευχαριστώ!!!

Από την άλλη μ'εκανες την καρδιά περιβόλι. Γιατι παρήγγειλα αυτό http://www.dx.com/p/169599 και το περιμένω πώς και πώς... Τι να πεις Κίνα ήθελα... Ο μπουφος!!!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια ψιλοπράγματα απο ebay (κατι ποδηλατικα) απο 2 διαφορετικούς κινέζους, μεταφορικά δωρεαν (οπότε ουτε καν registered/sign for), μιλαμε για συνολικη αξια μικροτερη των 3.5 ευρω και τα 2 πακετακια μαζι.

Τα εστειλαν στις 3/1/2013, στις 18/1/2013 ηταν στα χέρια μου (Αθηνα)...

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμενα, ουτε καν ξερω τι ειναι το dx.

Στους 2 πρωτους τυχαιους στο eBay που ειχαν αυτα που εψαχνα στην καλυτερη συνολικη τιμη (αξια αντικειμενου + κοστος μεταφορικών) και αξιοπρεπες ιστορικό συναλλαγών/feedback εκανα BIN και παπαλα...

EDIT: Sorry, ξεχασα να το γραψω στο προηγουμενο ποστ, το διορθωσα, το γραφω και εδω, μιλαμε για eBay.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ είσαι υπερτυχερος εννοείς,έχει βουίξει το σύμπαν άνθρωπε μου,επαιρνα πραγματα απο εκει επι 4 χρονια,έχουν μονο κανα δυο εκατομμύρια tickets ανοιγμένα...

Anyway,ότι θέλετε καντε

Link to comment
Share on other sites

H δικιά μου η παραγγελία από DX άργησε ΜΟΝΟ 3 μήνες....:mamba: 15 μέρες πριν φτάσει, τους τ@ είχ@ κ@νει Ν@@@@@ για να μου κάνουν refund...τελικά το έκαναν, και την επόμενη έφτασε ο φορτιστής ($9)....... :-O:-O

(αν υπήρχε διαδικασία εύκολη, θα τους τα ξανάδινα... Δεν πειράζει, πταίσμα.... :p )

:jester::jester:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι ,εσυ εισαι ατυχος ;)

μήπως είναι θέμα ταχυδρομείου ΤΟΥΣ;;; ΟΚ ΔΕΝ παραγγέλνουμε με courier λόγω "εκτελωνισμών" και έρχονται με απλό ταχυδρομείο, καθυστερεί εν γνώση μας, από την άλλη 3 μήνες να φτάσει όπως είπε και ο φίλος vagelisda;;; σύμφωνοι έχει καλές τιμές αλλά και γω πιθανότατα ΔΕΝ θα ξαναπάρω από dx λόγω καθυστέρησης, ασχέτως κόστους. ωραία τα καλούδια τους αλλά μέχρι να φτάσει θα έχει βγει το επόμενο μοντέλο μέχρι να έρθει αυτό που θες! π.χ. η δικιά μου παραγγελία λέει Departure from outward office of exchange 10010200 GR 20130204 1043 το οποίο θέλω να πιστεύω ότι εννοεί ότι ξεκίνησε από εκεί (κίνα). Το πότε θα φτάσει μπορώ να το βρω πουθενά; έστω αν ξέρεις ότι θέλει 3 μήνες να σου έρθει τότε δεν μπορώ να πω τίποτα, ενώ αν το βλέπεις ΠΡΙΝ πληρώσεις και είσαι ΟΚ δεν χωράνε παράπονα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε καταλαβαίνετε οτι δε φταιει το DX αλλα το ταχυδρομειο? :neo:

Το DX σα καταστημα μια χαρα ειναι ...

Παντως μετα από 2-3 μηνες που ειχε παραγγείλει φιλος κατι πράγματα του ρθανε και απο ebay + dx Κινα, τα ελαβε επι 2ολα , ειχε βοηξει ο τοπος με τις καθηστερησεις

Link to comment
Share on other sites

Μα δε καταλαβαίνετε οτι δε φταιει το DX αλλα το ταχυδρομειο? :neo:

Το DX σα καταστημα μια χαρα ειναι ...

Παντως μετα από 2-3 μηνες που ειχε παραγγείλει φιλος κατι πράγματα του ρθανε και απο ebay + dx Κινα, τα ελαβε επι 2ολα , ειχε βοηξει ο τοπος με τις καθηστερησεις

Σιγουρα εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης και το DX

Κυριως γιατι αργει πααααααρα πολυ να στειλει τα πραγματα, απο τη στιγμη που εχει γινει η πληρωμη.

Πολλες φορες κανει και μια εβδομαδα:dots:

Δεν ειναι δυνατον να αγοραζεις πραγματα απο το ebay και να σου ερχονται κατα κανονα μεσα σε εναν μηνα και απο το DX να κανουν κατα κανονια 2+ μηνες ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα φιλε crazyant το γραφει καθαρα σε καθε προιον οτι η αποστολη θα γινει μεσα σε 7-10 εργάσιμες συνηθως, αλλα μεσα σε 5 τα στελνουν...

Αμα δεν εχει αμεσα διαθέσιμο ενα προιον σου στέλνουν την υπόλοιπη παραγγελία κανονικά. Πανω απο 2 μηνες κατα κανονα δεν μου καθηστερει τιποτα. (1,5μηνα μαξ με διαθεσιμοτητα)

Δες σε ολα τα top sellers πχ:

Delivery:

Typically ships in 7 - 10 business days

Sorry αλλα εχετε άδικο, προσέχετε καλύτερα πριν κάνετε κάποια αγορα απο κατάστημα στο ίντερνετ να μη βρεθείτε προεκπληξεων :)

Link to comment
Share on other sites

απο τη δικη μου εμπειρια εχω καταληξει να ψαχνω προιον στο dx και να το αγοραζω απο το....ebay -και καποιες φορες λιγο εως αρκετα πιο φθηνα.

το dx δεν ειναι καταστημα για να εχει στοκ εμπορευμα οολα οσα εχει στις σελιδες του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε σήμερα μία κάρτα SD που είχα παραγγείλει πέρυσι από Pandawill.

Η ημερομηνία αποστολής της; 10/10/2012 :hehe:

Όσοι περιμένετε ακόμα πακέτα από εκείνη την περίοδο μην πτοείστε, μπορεί να βρεθείτε προ ευχάριστης εκπλήξεως...

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι θέμα ταχυδρομείου ΤΟΥΣ;;; ΟΚ ΔΕΝ παραγγέλνουμε με courier λόγω "εκτελωνισμών" και έρχονται με απλό ταχυδρομείο, καθυστερεί εν γνώση μας, από την άλλη 3 μήνες να φτάσει όπως είπε και ο φίλος vagelisda;;; σύμφωνοι έχει καλές τιμές αλλά και γω πιθανότατα ΔΕΝ θα ξαναπάρω από dx λόγω καθυστέρησης, ασχέτως κόστους. ωραία τα καλούδια τους αλλά μέχρι να φτάσει θα έχει βγει το επόμενο μοντέλο μέχρι να έρθει αυτό που θες! π.χ. η δικιά μου παραγγελία λέει Departure from outward office of exchange 10010200 GR 20130204 1043 το οποίο θέλω να πιστεύω ότι εννοεί ότι ξεκίνησε από εκεί (κίνα). Το πότε θα φτάσει μπορώ να το βρω πουθενά; έστω αν ξέρεις ότι θέλει 3 μήνες να σου έρθει τότε δεν μπορώ να πω τίποτα, ενώ αν το βλέπεις ΠΡΙΝ πληρώσεις και είσαι ΟΚ δεν χωράνε παράπονα.

Εν τελει χθες (18/2/2013) είδα μέσω του elta.gr την παραγγελία μου οτι ήταν στο κέντρο διανομής δυτικής Θεσσαλονίκης ( ενα κλικ πριν απο το ταχυδρομείο μου) και απλά πήγα και το παρέλαβα απο κει!!! Με αλλα λόγια δέκα μέρες να ετοιμάσουν το πακέτο και 12 να έρθει απο την άλλη άκρη του κόσμου, παράπονο δεν εχω, ολα καλα, οχι τέλεια αλλα καλα. σίγουρα μπορεί και πιο γρήγορα αλλα δε θα το κάνω θέμα. Βέβαια θα το ξανά σκεφτώ αρκετά πριν ξανά παραγγείλω. Αυτά με την Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγορασω μια θήκη από eBay.. Να προτιμήσω Χονγκ κονγκ από Κίνα;; Διαφορά στα λεφτά είναι 1-2 ευρώ..

Στάλθηκε από το LG-P990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Hong Kong, εννοειται.Οι περισσοτεροι κινεζοι στα φθηνα προιοντα δεν στελνουνε με air mail,

Εαν βρεις απο taiwan ακομη καλυτερα.Οτι εχω παρει απο taiwaνεζο ηρθε σε 5-7 εργασιμες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.