Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

πριν 11 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

What do you mean 45? Με ΟΤΕ tv? Γιατί είναι λίγο...πολύ, τα 45. 37.5€ έδινα στα 2 πρώτα χρόνια, με ανανέωση δίνω 35 (θα μπορούσα και 32 αλλά δεν έκανα τα...απαιτούμενα :p )

Ναι μαζι με TV. Οχι οτι την πολυβλέπω βεβαια, ελάχιστα πραγματα. Καμιά καλή ταινία αν θα παιξει, κανα ντοκυμαντερ, και οταν φιλοξενω τα ανηψια μου κανα Disney Junior.

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2019 at 1:29 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ok, ΜΕ tv παλεύεται. Εγώ μιας και δεν βλέπω καθόλου TV, μου είναι παντελώς άχρηστη, οπότε I'll save it :) 

Οταν μετακομισω με την κοπελα δεν νομιζω να το συνεχισω το OTE TV. Μονο τηλεφωνια και internet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

 

Τι; Θα σου κόψει (και) την μπάλα; ?

Ουτε μπαλα πολυ βλεπω.... Αλλωστε θα φερει και την Νοβα μαζι οποτε θα εχω αθλητικά αν θελήσω καποια στιγμή να δω. To θεωρώ χαζο να πληρωνω 2 φορες για την ιδια υπηρεσια.

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 28 λεπτά, το μέλος noname2 έγραψε:

προ ολίγου έκανα αναβάθμιση σε vdsl

χωρίς επιπλέον χρέωση και δωρεάν εξοπλισμό,δλδ ρούτερ

και η τιμή παραμένει στα 26 ευρώ το μήνα

 

Σε ποιον πάροχο; Nova όπως λες και παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Αναβαθμιστηκα στα 100 απο Voda την περασμενη Δευτερα

Ακομα προσπαθουν να μου ενεργοποιησουν το Voip, ειπανε για μεθαυριο, κεραταδες

Kαλυτερα, δε θα σε παιρνει κανεις τηλεφωνο, θα γλυτωσεις και το πρήξιμο ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Στο Ηράκλειο πάντως ακόμα κουνούπια βαρανε....

 

Να δω ποτέ θα δούμε άσπρη μέρα και εμείς.

Είδα να λένε ότι έσκαβαν Δημοκρατίας, αλλά δεν έχω περάσει πρόσφατα. Κάτω από Δημοκρατίας υπάρχουν καμπίνες από αυτές που είχε αναλάβει η Wind για 2017, που μετά έγιναν 2019Q2, αλλά έχω χάσει κάθε ελπίδα να αναβαθμιστούν αυτή τη δεκαετία :D.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Είδα να λένε ότι έσκαβαν Δημοκρατίας, αλλά δεν έχω περάσει πρόσφατα. Κάτω από Δημοκρατίας υπάρχουν καμπίνες από αυτές που είχε αναλάβει η Wind για 2017, που μετά έγιναν 2019Q2, αλλά έχω χάσει κάθε ελπίδα να αναβαθμιστούν αυτή τη δεκαετία :D.

Για Νεο Ηρακλειο στην Αθηνα μιλάτε; Εκει δεν εχει ήδη VDSL?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

O UltraB μιλάει για Ηράκλειο Κρήτης. Δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει το ίδιο για τον Minast :p 

Αααα δεν καταλαβα.... Γιατι επειδη ψαχνω τωρα αυτη την περιοδο σπιτι και εχω κοιταξει διαθεσιμοτητα στο Ν.Ηράκλειο για VDSL λεω τι λενε; Παντως σε πολλες περιοχες εχουν μπει καμπινες της Wind αλλά διαθεσιμότητα μηδέν. Αγιους Αναργυρους οι καμπινες υπαρχουν εδω και 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Καλλιθέα, έχει η Wind σε μεγάλο μέρος της καμπίνες, αλλά εδώ που μένω και έως και 3 τετράγωνα παραπέρα (κάποια ακτίνα σε όσους βρίσκονται γύρω από τον ΟΤΕ γενικώς), δεν έχει τίποτα, και είμαι με μία γιαλαντζί 50ρα , κλειδώνω στα 39.5 πλέον (από τότε που πήρα το Speedport plus όλως τυχαίως) και δεν υπάρχει καμιά ελπίδα για κάτι άλλο. 30 νούμερα παραπάνω στον ίδιο δρόμο, έχουν 200ρα...

Link to comment
Share on other sites

4 Ιουλίου κάνω αίτηση φορητότητας στον ΟΤΕ από wind για 50Mbps + τηλέφωνο.  Ακόμα δεν έχω παραλάβει ούτε τον εξοπλισμό και σε επικοινωνία με τον ΟΤΕ μου λέει οτι η αίτηση μου βρίσκεται σε αρχικό στάδιο για την δημιουργία νέου βρόγχου ή κάτι τέτοιο.  Απαντάω ότι το κάτω διαμέρισμα από μένα έχει wind 100αρα και δίπλα μου ΟΤΕ 50αρα. Με 2-3 άτομα που έχω μιλήσει δεν έχουν απάντηση και σε ένα κατάστημα Γερμανός που ρώτησα τυχαία ο υπάλληλος μου πρότεινε να ακυρώσω την αίτηση και να την ξανακάνω. Μου κάνει εντύπωση ότι και στο 13888 μου είπαν ότι έπρεπε να είχε γίνει η αλλαγή και δεν ξέρουν το λόγο καθυστέρησης. Περιοχή δάφνη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση. Στο 13888 η (ευγενέστατη κατά τ'άλλα) υπάλληλος, μου είπε πως το FastPath θα βελτιώσει την ταχύτητα στο ίντερνετ :hehe: Τι ψάχνεις τώρα.. Αυτό με την φορητότητα, είναι αστείο πάντως. Νέα γραμμή εδώ που βρίσκομαι (υπήρχε βρόγχος), έκανα σε ~4 ημέρες. Αλλά ο υπάλληλος του ΟΤΕ στην Αλεξανδρούπολη ΕΠΕΜΕΝΕ ότι μπορεί να κάνει φορητότητα από Forthnet σε ΟΤΕ από Αλεξανδρούπολη στην Αθήνα. ΠΩΣ θα κάνεις φορητότητα βρε παλικάρι όταν το τηλέφωνο μου είναι 25510 εκεί; (και όχι μόνο) Με λες; :bleh: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.