Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

21 ώρες πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

2. Έχει κάποιος Nova FTTH πρόγραμμα να μου πει εντυπώσεις;

 

Εδώ και 2,5 χρόνια περίπου είμαι με Nova FTTH, αρχικά wind. Τα 2 χρόνια με 100αρα και τώρα με 200αρα αφού μου την έδιναν στην ίδια τιμή. Δεν έχω παρατηρήσει να κόβεται το internet ή να υπάρχει χαμηλή ταχύτητα. Γενικά δεν τους έχω χρειαστεί στην εξυπηρέτηση πελατών για κάποιο θέμα στην γραμμή ή στο τηλέφωνο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τη Nova σήμερα.

Αποδεικνύεται ότι η τιμολόγηση είναι επιθετική μόνο όταν έχει να κάνει το ιδιόκτητο δίκτυό τους. Εμένα, που στην περιοχή μου πέρασε τις οπτικές ίνες η Vodafone, το πακέτο που μου έδωσαν δεν το λες καν ανταγωνιστικό.

Οπότε με βλέπω να μένω στο "μαντρί" της Vodafone τελικά, καθώς στη συζήτηση που έγινε σήμερα με τη γυναίκα ειπώθηκε και το "....κοίτα, εμένα μου αρέσει και το Disney+...".

Η επιλογή φαίνεται να είναι μονόδρομος.... 😅

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

Μίλησα με τη Nova σήμερα.

Αποδεικνύεται ότι η τιμολόγηση είναι επιθετική μόνο όταν έχει να κάνει το ιδιόκτητο δίκτυό τους. Εμένα, που στην περιοχή μου πέρασε τις οπτικές ίνες η Vodafone, το πακέτο που μου έδωσαν δεν το λες καν ανταγωνιστικό.

Οπότε με βλέπω να μένω στο "μαντρί" της Vodafone τελικά, καθώς στη συζήτηση που έγινε σήμερα με τη γυναίκα ειπώθηκε και το "....κοίτα, εμένα μου αρέσει και το Disney+...".

Η επιλογή φαίνεται να είναι μονόδρομος.... 😅

 

 

Γενικά όταν έληξε το συμβόλαιο που είχα με την wind μου έκαναν μια πρόταση που δεν ήταν και κάτι τρομερό. Πήρα προσφορές από voda και cosmote που ήταν καλύτερες. Όταν τους πήρα πίσω και τους είπα οτι έχω αυτές τις προσφορές από τον ανταγωνισμό, μέσα σε μισή ώρα είχα μια αρκετά καλή πρόταση που την αποδέχτηκα. Η nova στην Χαλκίδα που είμαι μπορεί να είναι κομπλέ, σε κάποια άλλη περιοχή να είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.