Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

εύστοχη παρατήρηση. Χωρίς να ξέρω το παιχνίδι ούτε άλλα παιχνίδια, από όσο βλέπω σε βίντεο που ανεβάζετε ακόμα και σε στατικές εικόνες, είναι πάρα πολλά χρόνια που έχω να δω κάτι θεωρώντας το γιγάντιο άλμα με την προηγούμενη γενιά. Εξηγείται εν μέρει το γιατί, παρόμοιο συμβαίνει με το περισσότερο κλασσικό software, οι ρυθμοί βελτίωσης έχουν πέσει. Δεν είναι παράλογο.

 

ίσως δεν έχουν σεταριστεί τέλεια οι κάρτες που γράφει παραπάνω ο Αρμαγγεδών. Ίσως ο συγκεκριμένος τίτλος να είναι πολύ βαρύς/κακογραμμένος. Το τρίτο ίσως δεν θες να το διαβάσεις :p

Οι κονσόλες φταίν για όλα ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2082
WWW.GURU3D.COM

It's probably the most hyped up title if the year, but the wait is finally over, Cyberpunk 2077 has made its way towards the PC. And yeah, what a game and what a feast for the eyes. We'll check it o...

 

 

index.php?ct=articles&action=file&id=67881

  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως τα λεει. RTX2080 52 fps στα 1440p ολα ultra DLSS balanced με RT. Για αυτες τις καταστασεις εχει φτιαχτει το gsync.

Παντως πρεπει να το βαλω σε home cinema, ο ηχος ειναι αλλου. Να ερθει και η oled... αντε ανοιχτε.

Το παιχνιδι ειναι λες και εισαι στο συμπαν του Dredd. ΑΦΗΚΕΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕ

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 7
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε οδηγούς επιβίωσης-ρυθμίσεων των graphics settings, καθώς υπάρχουν αναφορές πως τα γραφικά είναι από άλλον πλανήτη και τα βίντεο στο yt αδικούν το τελικό αποτέλεσμα.

Βέβαια, για να πέσουν σαγόνια, θα πέσει και κλάμα με τις κάρτες γραφικών και τα fps τους, αλλά η εξέλιξη απαιτεί αίμα, δάκρυα κι ιδρώτα?...

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

capture-screen.thumb.png.756fc09a4e5c767c5be1e45c18113a43.png

 

capture-screen (1).png

 

capture-screen (2).png

 

MEDIUM:
861740267_capture-screen(3).thumb.png.60da84be7a6a7ff80b7f9bb56c68dab8.png

 

Και απότι φαίνεται μια χαρα κάνει διαφορά το performance boost που παιρνεις χαμηλωνοντας ρυθμισεις (γιατί λέγανε ότι δεν κάνει στο steam πολλοί χρήστες) 

Έγινε επεξεργασία από devaggos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος chrkon έγραψε:

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον ήχο ή έτσι είναι ????

Γιατί ακούω συνέχεια κάτι σαν παράσιτα...

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΗΧΟ  , δεν μπορεί η μερίδα του λέοντος να αναλώνεται σε προβλήματα γραφικών και σύνδεσης , κάπου ΩΠΑ δηλαδή  :tongueout: :hehe:

 

Ο ήχος είναι καθαρός και με έμφαση στο μπάσο , μήπως ένα update / clean install βοηθήσει ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Thresh86 said:

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΗΧΟ  , δεν μπορεί η μερίδα του λέοντος να αναλώνεται σε προβλήματα γραφικών και σύνδεσης , κάπου ΩΠΑ δηλαδή  :tongueout: :hehe:

 

Ο ήχος είναι καθαρός και με έμφαση στο μπάσο , μήπως ένα update / clean install βοηθήσει ?

 

Σε εμένα κάτι πάτησα με το αυτοκίνητο και με την ανάρτηση και σαν να είχε κολλήσει στον ήχο το έκλεισα γιατί είχα κάτι άλλο να κάνω .

και όταν το άνοιξα είχε εξαφανιστεί

 

 

πάρτε και μια εικονίτσα

Spoiler

photomode_10122020_233412.thumb.png.818dfa02ed0e7634c7444cf6184b620a.png

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος devaggos έγραψε:
  Reveal hidden contents

capture-screen.thumb.png.756fc09a4e5c767c5be1e45c18113a43.png

 

capture-screen (1).png

 

capture-screen (2).png

 

MEDIUM:
861740267_capture-screen(3).thumb.png.60da84be7a6a7ff80b7f9bb56c68dab8.png

 

Και απότι φαίνεται μια χαρα κάνει διαφορά το performance boost που παιρνεις χαμηλωνοντας ρυθμισεις (γιατί λέγανε ότι δεν κάνει στο steam πολλοί χρήστες) 

Γιατι δεν ξερουν τι να αλλαξουν.

Επαιξα τρεις ωρες χτες αλλα δεν εχω την ''Up to date εκδοση'' γιατι δεν εχει ερθει ακομα.

Ο κοσμος δεν ξερει τι ειναι αυτο που βλεπει. Μιλανε ολοι για frame drops και performance issues. Εγω δεν ειδα τιποτα απο αυτα, απλα ο κοσμος δεν ξερει τι ειναι το framedrop. Πανε απο το ενα δωματιο η περιοχη στο αλλο, του πεφτουν τα frame και σου λενε framedrop...

 

Αν πας και κλεισεις τις επιλογες που εχει για τον φωτισμο, οχι μονο το rtx, που δεν υπαρχουν σε αλλο παιχνιδι και μεινεις με τις generic επιλογες και ολα high - ultra μια χαρα fps εχεις και παει και πολυ καλα για day1.

 

Το θεμα, ειναι οτι αν τα κλεισεις χανεται η ''αυρα'' του παιχνιδιου. Μενεις με ενα πολυ καλο οπτικο αποτελεσμα αλλα δεν υπαρχει αυτο το essence που δινει γευση. 

 

Εγω τα εχω βαλει ολα ultra - high dlss balanced και fov 90. Παιζει απο 52-75 fps αλλα ειναι το μοναδικο παιχνιδι που γραφικα > fps.

Εχει μια κινηματογραφικη αποτυπωση που οταν παω να αλλαξω ρυθμισεις για να πιασω 80-90 fps τη χανω.

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως, οι καρτες που εχουν βγει και απο τις δυο εταιριες παλιωσαν πριν καν πατησουν το ποδι τους στην αγορα.

Το raytracing δεν παιζει και τους εχουν πιασει με τα σοβρακα στα γονατα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Thresh86 said:

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΗΧΟ  , δεν μπορεί η μερίδα του λέοντος να αναλώνεται σε προβλήματα γραφικών και σύνδεσης , κάπου ΩΠΑ δηλαδή  :tongueout: :hehe:

 

Ο ήχος είναι καθαρός και με έμφαση στο μπάσο , μήπως ένα update / clean install βοηθήσει ?

Άκυρον - επανήλθαν όλα στο κανονικό είχα κάνει εγώ μακακία με τα ακουστικά...

Κατά τα άλλα εμένα τρέχει μια χαρά , αν εξαιρέσουμε βέβαια μερικά glitches...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί... Μαθαίνοντας από W3 περιμένω κάνα patch ακόμα για να μην ξενερώσω... Πως αντέχω, μιας κ το μόνο που παίζω τώρα είναι Elite Dangerous, η ψυχούλα μου το ξέρει ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί... Μαθαίνοντας από W3 περιμένω κάνα patch ακόμα για να μην ξενερώσω... Πως αντέχω, μιας κ το μόνο που παίζω τώρα είναι Elite Dangerous, η ψυχούλα μου το ξέρει ?

Δεν υπαρχει κατι που να σε κανει να ξενερωσεις. Μονο τα fps ισως, αλλα αυτα δεν θα αλλαξουν με κανενα patch.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθήστε για 60 FPS

 

Παιδιά τώρα πιάνει τόπο το freesync monitor που έχω, το έχω στα 75Hz και το παιχνίδι 60 lock με Freesync

επίσης το παιχνίδι όσο πιο καλό μόνιτορ με μαύρα έχεις τόσο καλύτερο !
 

όχι σε ΤΝ παίζω σε ένα με PLS

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εσκασε patch - 3.5GB

(δεν εχω βρει patch notes, τουλάχιστον μεχρι αυτη τη στιγμη)

 

Quote

Update 1.04


Quests

  1. Fixed an issue with completing the final objective in Gig: Freedom of the Press.
  2. Fixed an issue with starting conversation with Johnny at the end in Life During Wartime.
  3. Corrected a rare issue with NPCs no longer calling V if A Like Supreme quest was abandoned mid-way.
  4. Fixed an issue with Nix not going into his default state in Spellbound and KOLD MIRAGE.
  5. Fixed issues blocking progress in I Fought The Law if the quest area is left.
  6. Fixed inability to find Delamain in Epistrophy.
  7. Fixed issues related to remaining in the second phase of the quest after finishing Pacifica fight with Ozob if played after Finals.
  8. Fixed an issue with Nomads no longer present if V leaves the quest area mid-combat in With a Little Help from My Friends/Queen of the Highway.
  9. Adjusted mappings and re-enabled quest tracker in M’ap Tann Pèlen/I Walk the Line/Transmission.
  10. Fixed constraints on freedom to get up and sit down if neither blueline condition is met in Violence.
  11. Fixed issues with time and space resulting from leaving the quest area or abandoning the quest in Following the River.
  12. Fixed an issue with conversation with Johnny not starting after leaving the hotel in Tapeworm.
  13. Fixed an issue with quest being blocked upon leaving the quest area before climbing the hill in Following the River.
  14. Fixed the objective "Go into booth 9" not completing if the room’s entered too fast in Automatic Love.
  15. Fixed Jackie’s issues with sitting still in The Ripperdoc.

Other quest fixes

Gameplay

  1. Fixed the preview in weapon crafting.

Visual

  1. Reduced vehicle appearance pop-in.
  2. Speeded up switching first person perspective to third person perspective in a vehicle.
  3. Fixed issues with animations missing from important quest NPCs during cinematics.

Performance & Stability

  1. Improved stability, including various crash fixes.

Miscellaneous

  1. Modified the flashing effect on braindances to reduce the risk of inducing epileptic symptoms. The effect has been smoothed out and the flashes reduced in frequency and magnitude.
  2. Removed copyrighted songs incorrectly present in the game with "Disable Copyrighted Music" feature toggled on.

PC-specific

  1. Switching language to default in the in-game settings now correctly sets it to the language of your Steam client.

Console-specific

  1. Improved reflections quality on Xbox One and PlayStation 4 to eliminate the smudge effect.
  2. Fixed "The Wasteland" achievement being stuck on 97% after completing all relevant missions in The Badlands on Xbox.
  3. Fixed an issue with missing PT-BR VO for Xbox players in Americas.

 απο εδώ

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβγαλε η o θείος girl στο site της έσκασε το update ! τυχαίο δεν νομίζω

 

585mb κατέβασε μόλις τώρα σε εμένα

e0abe12f4ee8ddea0a40f95e09de25a963c5c016
WWW.CYBERPUNK.NET

New hotfix to Cyberpunk 2077 is now live on PlayStation consoles and PC. For Xbox systems, we are working to have the update out as soon as possible.

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε, το κατεβασα και παω να παιξω. Παταω Play τιποτα, γραφει ενα syncing... τελειωνει και δεν κανει launch. Μπαινω απο το φακελο ξεκιναει κανονικα και σε 1 λεπτο flatlined και crash report. Το σπασμενο δεν τα ειχε αυτα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.