Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

IT's alive !

κατέβασε 250mb

συνολικά κατέβασε τα 57gb και 9,7 GB KAI 250 ΜΒ

 

 

social-thumbnail-en-ab9301da.jpg
WWW.CYBERPUNK.NET

Enter the world of Cyberpunk 2077 — a storydriven, open world RPG of the dark future from CD PROJEKT RED, creators of The Witcher series of games.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

στα ultra που δοκίμασα η vega πάει min 45 με average 55-59 .
το παρόμοιο DLLS της AMD το fidelity CAS παραδόξος δουλεύει και με 75% το resolution παίρνει ένα μπούστ με average 75-80fps

τέλος πάντως αύριο θα το δοκιμάσω περεταίρω

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARMAGEDDON said:

στα ultra που δοκίμασα η vega πάει min 45 με average 55-59 .
το παρόμοιο DLLS της AMD το fidelity CAS παραδόξος δουλεύει και με 75% το resolution παίρνει ένα μπούστ με average 75-80fps

τέλος πάντως αύριο θα το δοκιμάσω περεταίρω

Σε τι σύστημα αυτά; (στα κινητά δεν φαίνονται υπογραφές)

Είμαι με vega 56 και πλέον 3440/1440 οθόνη και το πιο πιθανό να δοκιμάσω αύριο, αλλά δεν θα με χαλούσε να είχα μια ιδέα πως παει περίπου. Βέβαια είμαι και με 4790k οπότε ίσως έχει μπουκάλι

 

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

Cyberpunk-2077-732x330.jpg
WWW.KITGURU.NET

Yesterday, an important PSA went out regarding Cyberpunk 2077 and portions of the game that could be problematic...

Υπάρχουν αναφορές για επιληπτικά επεισόδια εξαιτίας του έντονου φωτισμού σε ορισμένα σημεία του παιχνιδιού.

Αρχικά, δεν φαίνεται να υπάρχουν αρκετές και αναγκαίες προειδοποιήσεις στις starting screens, οπότε αναμένεται το fix εκ μέρους της cdpr.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shattered said:

Σε τι σύστημα αυτά; (στα κινητά δεν φαίνονται υπογραφές)

AMD R9 3900X - ASUS TUF X570 GAMING PLUS WiFi - 32GB RAM @ 3200 Cl14(B-die) - VEGA 64 Nitro+ αν δεν έχει αλλάξει στο σύστημα της υπογραφής του

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω καταφέρει να παίξω. Με τον κ**οκαιρο και τις συνεχείς διακοπές ρεύματος, δεν ανοίγω το πιτσι για κανένα λόγο...Για πείτε παίδες, με την 1080 θα απολαύσω game σε φουλ? Είναι σε παρόμοια φάση σαν Witcher 3 όπου όταν κυκλοφόρησε χρειάστηκε κανα 3μηνο να "φτιάξει"? 

 

/Edit: Αν και προσπαθώ να αποφεύγω reviews, δυστυχώς το μάτι έπεσε σε ενα που λέει όλο το game είναι μαξ 40 ώρες...εύχομαι να μη είναι αλήθεια...

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν δικάσει πολλά αρνητικά reviews και για αμέτρητα Bugs αλλα και για πολύ κακό performance. Γενικά φαίνεται ότι θα πρέπει να περιμένουμε για να το ευχαριστηθούμε όπως πρέπει, εγώ δεν θα το αγοράσω ακόμα πάντως.
 

15 minutes ago, raven_g20 said:

Ακόμα δεν έχω καταφέρει να παίξω. Με τον κ**οκαιρο και τις συνεχείς διακοπές ρεύματος, δεν ανοίγω το πιτσι για κανένα λόγο...Για πείτε παίδες, με την 1080 θα απολαύσω game σε φουλ? Είναι σε παρόμοια φάση σαν Witcher 3 όπου όταν κυκλοφόρησε χρειάστηκε κανα 3μηνο να "φτιάξει"? 

 

/Edit: Αν και προσπαθώ να αποφεύγω reviews, δυστυχώς το μάτι έπεσε σε ενα που λέει όλο το game είναι μαξ 40 ώρες...εύχομαι να μη είναι αλήθεια...

 

image.png.493e3e1f86931bce68eb73982960a9fc.png

 

 

Γενικά γίνεται πανικούλης, θα βγουν λογικα και βελτιώσεις στους drivers των gpus και μετά θα μπορέσουμε να κρίνουμε πιο σωστά. 

Έγινε επεξεργασία από devaggos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

κακό περφόμανσε δεν θα το έλεγα εγώ είμαι εδώ και μια ώρα σε ένα στενάκι και κάνω optimazation και πλέον είμαι εκεί γύρω στα 75-80fps !

με τα παρακάτω settings είδα ένα boost 20fps

 

 

στο quick preset βάζετε High και ότι να κάνει με fog και shadows ένα κλικ κάτω όπως και space reflections

 

κλείνετε όλες τις μπούρδες από κάτω στο basic
 

Spoiler


image.thumb.png.b175e9fc796e8d696a9b38ec4d96018c.png

 

 

image.thumb.png.1c0200d46d4a4a12353dabf792776706.png


 

level of detail High

 

επίσης έχει και στο Gameplay μια ρύθμιση για το πλήθος στον δρόμο πόσοι θα είναι

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος devaggos έγραψε:

Το έχουν δικάσει πολλά αρνητικά reviews και για αμέτρητα Bugs αλλα και για πολύ κακό performance. Γενικά φαίνεται ότι θα πρέπει να περιμένουμε για να το ευχαριστηθούμε όπως πρέπει, εγώ δεν θα το αγοράσω ακόμα πάντως.
 

 

image.png.493e3e1f86931bce68eb73982960a9fc.png

 

 

Γενικά γίνεται πανικούλης, θα βγουν λογικα και βελτιώσεις στους drivers των gpus και μετά θα μπορέσουμε να κρίνουμε πιο σωστά. 

Με 7700κ δεν πας πουθενα το 2020 πες του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το παιχνίδι είναι για 30-60 FPS τα υπόλοιπα που κάνουμε είναι επειδή είμαστε τσαρλατάνοι

 

 

η 6800xt δεν κωλώνει ultra

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι σωστες απαιτησεις ειναι στην παρακατω εικονα.

Η εικονα της cdpr ειναι για να τρεξεις το παιχνιδι. Δεν σου εγγυαται οτι θα τρεχεις με πανω απο 30fps. Αυτος ειναι στα 50-40 αρα κομπλε.

16_9_EN_3-_02qt7qdkx3b50kqk.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πλάκα έχει, ήχος πολύ ωραίος , αξίζει με ακουστικά 

 

όλα τα λεφτά η αίσθηση οτι παίζεις σε κάποια ταινία σπιν οφ του Blade Runner 

 

έχει ακόμα πράγματα να φτιαχτούν με updates,drivers κλπα, δεν έχουν και πολυ σημασία όμως , 

η αίσθηση είναι καλή για ξεκίνημα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

next gen graphics παντως δεν τα θεωρώ αυτά που βλέπω...οκ.reflections στα πάντα...βρεγμένοι δρόμοι και καθρέπτες παντού...αλλά Crysis στην εποχή του δεν ειναι...

πώς δεν πιανει περισσότερα fps? απορώ...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, sstav said:

next gen graphics παντως δεν τα θεωρώ αυτά που βλέπω...οκ.reflections στα πάντα...βρεγμένοι δρόμοι και καθρέπτες παντού...αλλά Crysis στην εποχή του δεν ειναι...

εύστοχη παρατήρηση. Χωρίς να ξέρω το παιχνίδι ούτε άλλα παιχνίδια, από όσο βλέπω σε βίντεο που ανεβάζετε ακόμα και σε στατικές εικόνες, είναι πάρα πολλά χρόνια που έχω να δω κάτι θεωρώντας το γιγάντιο άλμα με την προηγούμενη γενιά. Εξηγείται εν μέρει το γιατί, παρόμοιο συμβαίνει με το περισσότερο κλασσικό software, οι ρυθμοί βελτίωσης έχουν πέσει. Δεν είναι παράλογο.

 

36 minutes ago, sstav said:

πώς δεν πιανει περισσότερα fps? απορώ...

ίσως δεν έχουν σεταριστεί τέλεια οι κάρτες που γράφει παραπάνω ο Αρμαγγεδών. Ίσως ο συγκεκριμένος τίτλος να είναι πολύ βαρύς/κακογραμμένος. Το τρίτο ίσως δεν θες να το διαβάσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.