Jump to content



Από το ποδόσφαιρο στα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα της Ελλάδας


blade_pan

Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ea6gka

ναι ρε φιλε ΟΚ και εμεις θα πολεμησουμε για τη πατριδα αλοιμονο αλλα δε το περιμενω πως και τι. Και ποσο μαλιστα οταν οι ανωτεροι μου ειναι καθυστερημενοι

και μετα μου λες για στρατο gn man...

:cool::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα πολεμήσουμε και οι πολιτικοί μας θα πάνε στο εξωτερικό να κάνουν "αντίσταση" και μετά θα γυρίσουν πίσω σαν θριαμβευτές, αυτοί να συνεχίσουν το φαγοπότι που άφησαν στη μέση και οι πολεμήσαντες με μία σύνταξη των 300 ευρώ. Βρε ούστ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Εμείς θα πολεμήσουμε και οι πολιτικοί μας θα πάνε στο εξωτερικό να κάνουν "αντίσταση" και μετά θα γυρίσουν πίσω σαν θριαμβευτές, αυτοί να συνεχίσουν το φαγοπότι που άφησαν στη μέση και οι πολεμήσαντες με μία σύνταξη των 300 ευρώ. Βρε ούστ.

Nα τος ο ενας...

Αυτα ακριβως μου λεγανε κ καποια "φανταρακια" κ τα επερνα στο κρανος.

Ο λαος ειναι εξυπνος κ μπορει να κρινει φιλε μου,αν ο Κωστακης κ ο Γιωργακης πχ την κανουν ΔΕΝ θα ξαναδουν βουλη ουτε ζωγραφιστη.Αν την κανει ο Μητσοτακης οκ,παω πασο.Παλικαρι τρελο κ Κρητικος μεν αλλα εχει πολλες δεκαετιες στην πλατη του...

Κ να θυμαστε οτι ΠΑΤΡΙΔΑ δεν ειναι η κυβερνηση αλλα ο λαος κ το χωμα μας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Nα τος ο ενας...

Αυτα ακριβως μου λεγανε κ καποια "φανταρακια" κ τα επερνα στο κρανος.

Ο λαος ειναι εξυπνος κ μπορει να κρινει φιλε μου,αν ο Κωστακης κ ο Γιωργακης πχ την κανουν ΔΕΝ θα ξαναδουν βουλη ουτε ζωγραφιστη.Αν την κανει ο Μητσοτακης οκ,παω πασο.Παλικαρι τρελο κ Κρητικος μεν αλλα εχει πολλες δεκαετιες στην πλατη του...

Κ να θυμαστε οτι ΠΑΤΡΙΔΑ δεν ειναι η κυβερνηση αλλα ο λαος κ το χωμα μας...

Και η πλειοψηφία των πολιτικών που τώρα και λίγα χρόνια πριν μας κυβερνάγανε, που ήταν στις χούντες και τις κατοχές;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ή δυστυχως δε μπορεις να συγκρινεις εποχες....

Οι κατοχη ειναι πολλα χρονια πριν(δεν ειχαμε ουτε ρευμα τοτε,ποσο μαλλον σωστη εννημερωση) κ η χουντα ειναι αλλο "καπελο" ;)

Δες ομως στην Αμερικη πχ ποσο βαρος δινουν στο γεγονος αν ο Χ ή ο Ψ πηγε να πολεμισει ή οχι στο Βιετναμ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Χθες, στις 22:47]

ΒΟΡΕΙΕ ΠΑΨΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΧΤΥΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΣΠΑΘΙ

Γιατί κρίνεις έναν λαό από την συμπεριφορά ορισμένων, και μάλιστα ποδοσφαιρόφυλλων. Πάρε μια σημαία του παοκ και πήγαινε βόλτα στον Πειραιά να καταλάβεις.

Γιατί συγκρίνεις τα ανόμοια. Με τους Πορτογάλους δεν έχουμε σύνορα, και αυτό αποτελεί καθοριστικό παράγοντα.

Γιατί εξιδανικεύεις τους αρχαίους, ξεχνώντας ότι αυτοί σκότωσαν τον Σωκράτη. Εξοστράκισαν τον Αριστείδη. Σφαγιάσθηκαν για τα λεφτά στην Τροία και στον Πελοποννησιακό, εξέθρεψαν τον Εφιάλτη κλπ, κλπ.

Η πραγματικότητα είναι κάπου στην μέση. Οι Αλβανοί είναι κατά το πλείστον αγράμματοι. Η άγνοια δημιουργεί επιθετικότητα. Η επιθετικότητα καθρεφτίζετε σε δικούς μας αγράμματους, και αυτό είναι όλο.

Αυτό πιστεύω θα εκλείψει τα επόμενα 30 χρόνια, όταν θα τους καταπιεί το σύστημα.

Μέχρι τότε πάψε ρατσιστικά να μας «κοπανάς» όλους.

δεν κρινω ενα λαο, κρινω οσα διαβασα, χωρις να ειναι κατα αναγκη ολοι ποδοσφαιροφιλοι. ασε που δεν ειμαι ΠΑΟΚτζης, αλλα μαλλον γαυρος (αν και δεν ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο).

δεν συγκρινω τα ανομοια, τις συμπεριφορες συγκρινω. θα ημουν απειρα ευτυχισμενος σε ενα κοσμο χωρις συνορα, σε μια ψευδαισθηση που ζουσα παλια, οταν γυριζα στον κοσμο (εστω και για λιγο χρονο). οι γραμμες δε μπορουν να χωρισουν τους ανθρωπους. οι ανθρωποι μπορουν.

δεν τους εξιδανικευω τους αρχαιους, με ξερεις. με ειπαν "ανθελληνα" οταν μιλουσα για τις βαρβαροτητες τους. αν καποιοι θεωρουν πως ειναι απευθειας απογονοι τους, θεμα δικο τους.

εχεις δικιο για τη μορφωση και την επιθετικοτητα.

δεν κοπαναω ρατσιστικα κανεναν, οσοι νιωθουν πως το κανω, μαλλον ξερουν γιατι. κι εσυ δεν εισαι ενας απο αυτους, και προφανως ξερεις γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman [Χθες, στις 15:43]

Μα αυτό έχει γίνει ρε παιδιά με την Αλβανία, κατέρευσε το κράτος και αυτόματα ανοίξανε οι φυλακές. Αυτοί λοιπόν τι κάνανε; Ήρθανε κι αυτοί από δω.

’ν αδειάσουν οι ελληνικές φυλακές τι θα γίνει άραγες;

Θα έχουμε παραπάνω Αλβανούς μιά και οι φυλακές είναι γεμάτες από δαύτους !

Πάντως όσοι λέτε για 20-25 ευρώ μεροκάματο είστε βαθειά νυχτωμένοι . Δεν υπάρχει Αλβανός που να παίρνει λιγώτερο από 45 , και αρκετοί ζητάνε 50-60-70 . Φυσικά ούτε λόγος για 8ωρο , στην καλύτερη θα σου δουλέψουν το πολύ 5ωρο , με το σκόπιμο χασομέρι 4ωρο το πολύ . Είναι όλοι τους αργοί και διόλου προσεκτικοί . Εγώ πάντως δεν ξαναδίνω λεφτά σε Αλβανούς , δεν σέβονται τίποτα . Στ'αλήθεια σιχαίνομαι αυτές τις μογγόλικες φάτσες τους . Και εγώ τους λυπόμουνα στην αρχή και βοήθησα αρκετούς , που να μου κοβότανε το χέρι .

Το μέλλον ανήκει δυστυχώς στους Αλβανούς . Οι περισσότεροι κάνουν 2-3 μεροκάματα την ημέρα , αγοράζουν πλέον σπίτια , μαγαζιά κλπ . Θα τους φάμε για τα καλά στην μάπα , μιά και κανείς δεν σκοπεύει να γυρίσει πίσω . Ολοι τους περιμένουν την Ελληνική υπηκοότητα , που όπως καταλαβαίνετε θα την πάρουν κάποια στιγμή . Και τότε θα δείτε τι εστί βερύκοκο . Θα καλοπεράσουμε . Σε πάμπολες περιοχές οι Αλβανοί είναι ήδη πολύ περισσότεροι από μας .

Οσο για μας τους περήφανους Ελληνες , είμαστε στ'αλήθεια βλάκες που δεν πάμε να κάνουμε "κατώτερες δουλειές" , αφού αυτές είναι οι δουλειές του μέλλοντος .

Είμαστε καταδικασμένοι να εξαλβανιστούμε . Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν σύντομα έχουμε και αλβανικά στα σχολεία . Μην βαυκαλίζεστε ότι δεν θα έχουμε φασαρίες στο μέλλον . Οι Αλβανοί είναι ήδη μειονότητα και αρκετά σημαντική .

Προχτές μπήκα σε Αλβανό ταξιτζή και μου έλεγε ότι όλα αυτά μιά μέρα θα είναι δικά τους . Ετσι σκέφτονται οι περισσότεροι .

Μένω σε ερημική περιοχή , τον χειμώνα είμαστε σχεδόν μόνοι μας , περνάνε συνέχεια μηχανάκια με Μογγόλους και τσεκάρουν τα σπίτια για να μπουκάρουν . Εχω πάρει καραμπίνα και έχω μαζέψει και ένα σωρό σκυλιά . Είναι ζωή αυτή ? Εμεις που κοιμόμασταν με πόρτες και παράθυρα ανοιχτά να κλειδαμπαρωνόμαστε μόλις νυχτώσει !

Δεν τολμάω να πάω στην παραλία τον χειμώνα γιατί έρχονται τα αλβανά να μου κάνουν καμάκι . Τι αηδίααααααα ! Μα είναι τόοοοοοοοσο μαλάκες που νομίζουν ότι μπορούν να ρίξουν Ελληνίδα ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ελληνίδα

Θα έχουμε παραπάνω Αλβανούς μιά και οι φυλακές είναι γεμάτες από δαύτους !

Μάλιστα, μήπως και όλες οι φυλακές του κόσμου είναι γεμάτες με αλβανούς;

Ακούγονται δυστυχώς πολύ επικίνδυνες απόψεις στο thread αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

Μάλιστα, μήπως και όλες οι φυλακές του κόσμου είναι γεμάτες με αλβανούς;

Ακούγονται δυστυχώς πολύ επικίνδυνες απόψεις στο thread αυτό.

Δε πιστευω να αμφιβαλεις για το γεγονος οτι υπαρχουν χιλιαδες αλβανοι στις φυλακες μας....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Δε πιστευω να αμφιβαλεις για το γεγονος οτι υπαρχουν χιλιαδες αλβανοι στις φυλακες μας....!

Δεν αμφιβάλω για το ότι υπάρχουν ΚΑΙ Αλβανοί στις φυλακές μας, αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τι θέλω να πω. Από τα λεγόμενα αρκετών γίνεται αντιληπτό πως πιστεύουν ότι το κακό του τόπου μας είναι οι Αλβανοί, ότι όλοι οι Αλβανοί είναι καθάρματα, εγκληματίες και κλέφτες.

Το να λες πως αν αδειάσουν οι φυλακές μας θα γεμίσουμε με πειρσσότερους Αλβανούς είναι το λιγότερο, εκτός πραγματικότητας. Τι προσπαθούμε να κάνουμε δηλαδή; Να συγκρίνουμε τους λαούς μας και με το ζόρι να βγούμε καλύτεροι;

Όλοι ξέρουμε και κατά καιρούς υπερηφανευόμαστε για πράγματα που κάνουμε, τα οποίο είναι το λίγότερο πρωτόγονα. Αυτό που είπε ο astrolabos σε προηγούμενο post είναι άκρως αληθινό και ρεαλιστικό. Όλοι κοιτάμε πως θα την λουφάρουμε στον στρατό. Και καλά κάνουμε αν θέλετε την δικιά μου γνώμη, καθώς ο στρατός όπως έχει γίνει δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα γρανάζι του όλου συστήματος, αποχαύνωσης και μαστούρας. Αλλά όλοι ερχόμαστε σε δεδομένες στιγμές να γίνουμε λίγο πατριώτες, να δοξάσουμε τα στρατά μας και και και.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ελληνίδα [Σήμερα, στις 10:39]

Θα έχουμε παραπάνω Αλβανούς μιά και οι φυλακές είναι γεμάτες από δαύτους !

Πάντως όσοι λέτε για 20-25 ευρώ μεροκάματο είστε βαθειά νυχτωμένοι . Δεν υπάρχει Αλβανός που να παίρνει λιγώτερο από 45 , και αρκετοί ζητάνε 50-60-70 . Φυσικά ούτε λόγος για 8ωρο , στην καλύτερη θα σου δουλέψουν το πολύ 5ωρο , με το σκόπιμο χασομέρι 4ωρο το πολύ . Είναι όλοι τους αργοί και διόλου προσεκτικοί . Εγώ πάντως δεν ξαναδίνω λεφτά σε Αλβανούς , δεν σέβονται τίποτα . Στ'αλήθεια σιχαίνομαι αυτές τις μογγόλικες φάτσες τους . Και εγώ τους λυπόμουνα στην αρχή και βοήθησα αρκετούς , που να μου κοβότανε το χέρι .

Το μέλλον ανήκει δυστυχώς στους Αλβανούς . Οι περισσότεροι κάνουν 2-3 μεροκάματα την ημέρα , αγοράζουν πλέον σπίτια , μαγαζιά κλπ . Θα τους φάμε για τα καλά στην μάπα , μιά και κανείς δεν σκοπεύει να γυρίσει πίσω . Ολοι τους περιμένουν την Ελληνική υπηκοότητα , που όπως καταλαβαίνετε θα την πάρουν κάποια στιγμή . Και τότε θα δείτε τι εστί βερύκοκο . Θα καλοπεράσουμε . Σε πάμπολες περιοχές οι Αλβανοί είναι ήδη πολύ περισσότεροι από μας .

Οσο για μας τους περήφανους Ελληνες , είμαστε στ'αλήθεια βλάκες που δεν πάμε να κάνουμε "κατώτερες δουλειές" , αφού αυτές είναι οι δουλειές του μέλλοντος .

Είμαστε καταδικασμένοι να εξαλβανιστούμε . Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν σύντομα έχουμε και αλβανικά στα σχολεία . Μην βαυκαλίζεστε ότι δεν θα έχουμε φασαρίες στο μέλλον . Οι Αλβανοί είναι ήδη μειονότητα και αρκετά σημαντική .

Προχτές μπήκα σε Αλβανό ταξιτζή και μου έλεγε ότι όλα αυτά μιά μέρα θα είναι δικά τους . Ετσι σκέφτονται οι περισσότεροι .

Μένω σε ερημική περιοχή , τον χειμώνα είμαστε σχεδόν μόνοι μας , περνάνε συνέχεια μηχανάκια με Μογγόλους και τσεκάρουν τα σπίτια για να μπουκάρουν . Εχω πάρει καραμπίνα και έχω μαζέψει και ένα σωρό σκυλιά . Είναι ζωή αυτή ? Εμεις που κοιμόμασταν με πόρτες και παράθυρα ανοιχτά να κλειδαμπαρωνόμαστε μόλις νυχτώσει !

Δεν τολμάω να πάω στην παραλία τον χειμώνα γιατί έρχονται τα αλβανά να μου κάνουν καμάκι . Τι αηδίααααααα ! Μα είναι τόοοοοοοοσο μαλάκες που νομίζουν ότι μπορούν να ρίξουν Ελληνίδα ?

πες τα κοριτσι μου!!!

οσο για το οτι την πεφτουν σε ελληνιδες μια φορα την επεσαν σε γκομενα μου και παραλιγο να τους σπασω τα μουτρα..

μονο εγγλεζες ξερουν να βρισκουν μιας και "καθονται" ευκολα... και ειναι και πατσουρες..

:hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

οσο για το οτι την πεφτουν σε ελληνιδες μια φορα την επεσαν σε γκομενα μου και παραλιγο να τους σπασω τα μουτρα..

μονο εγγλεζες ξερουν να βρισκουν μιας και "καθονται" ευκολα... και ειναι και πατσουρες..

:hehe::hehe::hehe::hehe:

Κι εγώ θα ορκιζόμουνα πως την πέφτουνε σε γυναίκες.

Μην τολμήσεις ποτέ σου λοιπόν Elpis να την πέσεις σε γυναίκα άλλης εθνικότητας γιατί μπορεί να κινδυνέψεις να σου σπάσουν τα μούτρα κάποιοι ανάλογοι προστάτες της καθαρότητας του είδους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

1)τι ακριβως εννοεις..

και 2 εγω δεν σε ειρωνευτικα.. γκεγκε ?

1) Εννοώ πως εσύ βλέπεις Αλβανούς, μαύρους και κιτρινιάρηδες και όχι ανθρώπους. Προφανώς η απάντησή σου θα είναι πως δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τις άλλες εθνικότητες, αλλά αυτό από την αρχή είναι άτοπο, εφόσον έχεις ρατσιστικές διαθέσεις με μια μερίδα του πληθυσμού, τίποτα δεν διασφαλίζει το γεγονός πως δεν θα έχεις και με άλλες.

2) Βρες μου το σημείο που εμπεριέχεται έστω και μια δόση ειρωνίας. Όπως το εξέφρασες εσύ, έτσι ακριβώς το αναπαράγω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συς....απορω πως ενα ΤΟΣΟ απλο θεμα θελετε ντε κ καλα να το μπερδεψετε....!

Ειναι γεγονος οτι η συντριπτηκη πλειοψηφια των Αλβανων στη χωρα μας ειναι αγραμματοι κ αξεστοι? ΝΑΙ

Ειναι γεγονος οτι απο τη στηγμη που ανοιξαν οι φυλακες μπηκαν μεσα στην Ελλαδα αρκετες χιλαδες εγκληματιες Αλβανοι? NAI

Eιναι γεγονος οτι οι Αλβανοι κ οι Ελληνες ιστορικα ποτε δεν τα πηγαν καλα(κ μη πει κανενας πως φταιμε εμεις για αυτο...)? NAI

Eιναι γεγονος οτι οι "φιλοι" μας οι Τουρκοι βοηθανε με στρατιωτικες δωρεες τους Αλβανους κ τους εχουν σαφως με το μερος τους? NAI

Πως λοιπον κ.Cherry θες να αντιμετωπισω των Αλβανο με τον ιδιο τροπο που αντιμετωπιζωτον Γαλλο ή ακομα κ τον Πακηστανο??Ξενοι ολοι τους,αλλα αλλο ο ενας αλλο ο αλλος...κ αλλο ο Αλβανος...

Κ δε λεω οτι ΟΛΟΙ οι Αλβανοι ειναι κλεφτες κ κοπριες αλλα στη συντριπτηκη τους πλειοψηφια ειναι..ειτε αυτο μας αρεσει ειτε οχι.

Επισεις καλο θα ηταν οσοι δεν εχουν προσωποικες εμπηριες με Αλβανους να μην εκφερουν τοσο απεριφραστα τη γνωμη τους γιατι εξω απο το χορο ξερω κ γω να πω πολλα...

Δεν ειμαι ρατσιστης,ρεαληστης ειμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 17:09]

Ρε συς....απορω πως ενα ΤΟΣΟ απλο θεμα θελετε ντε κ καλα να το μπερδεψετε....!

Ειναι γεγονος οτι η συντριπτηκη πλειοψηφια των Αλβανων στη χωρα μας ειναι αγραμματοι κ αξεστοι? ΝΑΙ

Ειναι γεγονος οτι απο τη στηγμη που ανοιξαν οι φυλακες μπηκαν μεσα στην Ελλαδα αρκετες χιλαδες εγκληματιες Αλβανοι? NAI

Eιναι γεγονος οτι οι Αλβανοι κ οι Ελληνες ιστορικα ποτε δεν τα πηγαν καλα(κ μη πει κανενας πως φταιμε εμεις για αυτο...)? NAI

Eιναι γεγονος οτι οι "φιλοι" μας οι Τουρκοι βοηθανε με στρατιωτικες δωρεες τους Αλβανους κ τους εχουν σαφως με το μερος τους? NAI

Πως λοιπον κ.Cherry θες να αντιμετωπισω των Αλβανο με τον ιδιο τροπο που αντιμετωπιζωτον Γαλλο ή ακομα κ τον Πακηστανο??Ξενοι ολοι τους,αλλα αλλο ο ενας αλλο ο αλλος...κ αλλο ο Αλβανος...

Κ δε λεω οτι ΟΛΟΙ οι Αλβανοι ειναι κλεφτες κ κοπριες αλλα στη συντριπτηκη τους πλειοψηφια ειναι..ειτε αυτο μας αρεσει ειτε οχι.

Επισεις καλο θα ηταν οσοι δεν εχουν προσωποικες εμπηριες με Αλβανους να μην εκφερουν τοσο απεριφραστα τη γνωμη τους γιατι εξω απο το χορο ξερω κ γω να πω πολλα...

Δεν ειμαι ρατσιστης,ρεαληστης ειμαι.....

εεεεεεετσι...:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Ειναι γεγονος οτι η συντριπτηκη πλειοψηφια των Αλβανων στη χωρα μας ειναι αγραμματοι κ αξεστοι? ΝΑΙ

Εσύ το ξέρεις δηλαδή; Έναν προς έναν;

Αρχική απάντηση από Samael

Ειναι γεγονος οτι απο τη στηγμη που ανοιξαν οι φυλακες μπηκαν μεσα στην Ελλαδα αρκετες χιλαδες εγκληματιες Αλβανοι? NAI

Ψυχούλα μου εγώ δεν το είπα πρώτος αυτό;

Γιατί να μην αντιμετωπίσεις το ίδιο τον Αλβανό και τον Γάλλο; Δηλαδή αν γινόταν το ίδιο στην Γαλλία και ερχόντουσαν οι Γάλλοι στην Ελλάδα θες να μου πεις ότι θα τους φερόσουν αλλιώς; Ή μήπως ο Γάλλος φυλακόβιος είναι πιο χλιδάτος; Ξέρει από savoir vivre o Γάλλος;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

Εσύ το ξέρεις δηλαδή; Έναν προς έναν;

Oχι βεβαια!Για αυτο κ ειπα η πλειοψηφια κ οχι ολοι....

Ποιος ηταν ο τελευταιος καλιεργημενος Αλβανος που γνωρισες?

Εγω ουτε που θυμαμαι ΑΝ γνωρισα κανενα.....

Αρχική απάντηση από cherryman

Ψυχούλα μου εγώ δεν το είπα πρώτος αυτό;

Γιατί να μην αντιμετωπίσεις το ίδιο τον Αλβανό και τον Γάλλο; Δηλαδή αν γινόταν το ίδιο στην Γαλλία και ερχόντουσαν οι Γάλλοι στην Ελλάδα θες να μου πεις ότι θα τους φερόσουν αλλιώς; Ή μήπως ο Γάλλος φυλακόβιος είναι πιο χλιδάτος; Ξέρει από savoir vivre o Γάλλος;

Οοοοοοπ!

Εδω εκανες ενα λαθακι....

Απομονωσες ενα μερος του συλλογισμου μου κ οδηγιθηκες σε λαθος συμπερασμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.