Jump to content



Από το ποδόσφαιρο στα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα της Ελλάδας


blade_pan

Recommended Posts

ρε Bleo8onhs αυτον το πινακα προφανως τον εβαλες για να στηριξεις τα "περισσοτερων Ελληνων κακοποιων" που ειπες πριν...

αλλα δυστυχως τα στοιχεια που βλεπω εγω ειναι μειωση των Ελληνων και μεγαλη αυξηση των αλλοδαπων....

του χρονου θα ειμαστε φιφτυ-φιφτυ....

και απο του παραχρονου θα μας φανε λαχανο...

θα χασουμε αλλη μια πρωτια μεσα στην ιδια μας την χωρα:wall:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Εξκιούζ μι αλλά εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Μπορεί να μην ξέρω να το διαβάζω καλά. Αν είχα την υπομονή θα έφτιαχνα μια γραφική στο εξέλ, να μας το δείξει αυτή. Εγώ απλά βλέπω, ότι οι έξυπνοι και ανώτεροι Έλληνες, είναι παντού πρώτοι... Τώρα το μέλλον θα δείξει. Αν δεις τους πίνακες θα δεις ότι υπάρχουν χρονιες που έτσι έδειχναν τα πράγματα, και την επόμενη, πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ βιαστηκα να απαντησω εχοντας δει μονο τους δυο πρωτους πινακες...

βιασμους και ανθρωποκτονιες....only

οσο για τους παρακατω πινακες

δειχνουν τι πεινα εχει πεσει και τι εχει να γινει στο μελλον

μιας και βλεπω αυξηση και στα δυο στρατοπεδα....

συις διαρηξεις και τις ληστειες.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

.........

β. Υποθετικη ερώτηση προς όσους πήγανε ή θα πάνε ή είναι φαντάροι: "Αν σας έλεγε κάποιος ότι μπορει να κάνει τα πάντα στο ΓΕΣ και μπορεί να σας ικανοποιήσει οποιαδήποτε επιθυμία όσον αφορά τις στρατιωτικές σας υποχρεώσεις, εσείς θα δεχόσασταν τη μεσολάβησή του για:

1. Να μην πάτε καθόλου φαντάροι

2. Να περάσετε όλη σας τη θητεία κοντά στο σπίτι σας ζωή και κότα

3. Να μην κάνετε ούτε μια μέρα υπηρεσία

4. Τίποτα από τα παραπάνω"

1

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ψιλο-άκυρο το κόβω το επιχείρημα με τα νούμερα. Κάτι τέτοια είναι που ξεσηκώνουν τους εθνικιστές!!

Κάποιος μπορεί να σου ζητήσει να κάνεις μία αναγωγή με βάση τον πληθυσμό...

['Εβαλα για πλάκα 10.000.000 Έλληνες και 1.000.000 αλλοδαπούς. Για το 2004 μας βγάζει 1 κακοποιό ανα 3015,7 άτομα για τους ημεδαπούς και 1 κακοποιό ανα 717,9 άτομα για τους αλλοδαπούς - αν δεν έχω κάνει κάποιο λάθος στις πράξεις πάντα!!]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 16:03]

Λοιπόν :

α. Πόσοι από εσάς χειροκροτήσατε το μετάλλιο στο τζούντο που πήραμε;

β. Υποθετικη ερώτηση προς όσους πήγανε ή θα πάνε ή είναι φαντάροι: "Αν σας έλεγε κάποιος ότι μπορει να κάνει τα πάντα στο ΓΕΣ και μπορεί να σας ικανοποιήσει οποιαδήποτε επιθυμία όσον αφορά τις στρατιωτικές σας υποχρεώσεις, εσείς θα δεχόσασταν τη μεσολάβησή του για:

1. Να μην πάτε καθόλου φαντάροι

2. Να περάσετε όλη σας τη θητεία κοντά στο σπίτι σας ζωή και κότα

3. Να μην κάνετε ούτε μια μέρα υπηρεσία

4. Τίποτα από τα παραπάνω"

α:δεν χειροκροτησα καθολου....ακομα και του καχιασβιλι δεν χειροκροτω.

β:τιποτε απο τα παραπανω αν και εχω μεγαλο δοντακι μεσα στον στρατο.γενικοτερα και στη ζωη μου δεν χρησιμοποιησα ποτε τις γνωριμιες μου για να επωφεληθω..........μονο μια φορα σε ενα κλαμπακι συστηθηκα σε ενα απο τα αφεντικα καθοτι ο 1ος του ξαδερφος ειναι φιλος απο το χωριο και θεωρησα να κανω μια γνωριμια πατριωτη στην νυχτερινη ζουγκλα της αθηνας.

:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Θέλω να μάθω πως μια λέξη (μπέσα) επειδή είναι ορισμένης γλώσσας χαρακτηρίζει τον λαό που την μιλά.

νομίζώ οτι οι λέξεις που έχει σαν ιδιαίτερες ο κάθε λαός είναι για να τον χαρακτηρίζουν (π.χ. η λέξη ''πατέντα''). η μπέσα λοιπόν ως αμιγώς αλβανική λέξη υπάρχει σε αυτή την γλώσσα για να περιγράφει μια κατάσταση που για εμας εδώ είναι αν μη τι άλλο παράξενη...

@tomhell: νομίζω οτι δεν διάβασες καλά την απάντησή μου. Έγραψα οτι είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ γνώρισμα όχι δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Giorgos [Σήμερα, στις 11:22]

Δηλαδη αν ο τυπας ηταν Αλβανος και σκοτωνε ενα 22 χρονο Ελληνα θα ψαχνατε για δικαιολογιες? Δεν θα σας ενοχλουσε αν ενας ναρκομανης , Αλβανοτουρκος μαχαιρωνε ενα παιδι?

Βοrg, δεν ειπα πως αντιπροσωπευει τον ελληνικο λαο.Το παραδειγμα που εδωσα ηταν απλα και μονο για να δειξω που μπορει να φτασει ο καθε ειδους φανατισμος.Εσεις πολλες φορες σε αυτο το θεμα ειπατε για την ανωτεροτητα του ελληνικου εθνους και μιλησατε για τους εγκληματιες ,κλεφτες κτλ αλβανους.Πως αποδεικνυεται πρακτικα η ανωτεροτητα του Ελληνισμου εκτος των ιστορικων και μαθηματικων παραδειγματων ? Κανοντας οτι κανουν οι "κατώτεροι" λαοι?

Δεν θελω να μπω στην διαδικασια αξιολογησης των Αλβανων,καθως μονο θεωρητικα προσεγγιζοντας το θεμα θα μπορουσα να εκφερω αποψη, αλλά σαν Ελλήνας δεν μπορω να κρυφτω πισω από δικαιολογιες για την δολοφονία ενος Ανθρωπου.

Θεωρω οτι καθε ανθρωπινη ζωη εχει την αξια της και πραξεις σαν αυτες ειναι απαραδεκτες. Το γεγονος οτι ενα θυμα μονο υπηρξε ειναι τυχαιο,μπορουσε να ηταν πολύ χειροτερη η κατασταση.

Τον πατριωτισμο του,την περηφανια του ο Ελληνας την δειχνει οταν ερθει η καταλληλη ωρα,οπως αποδεικνυεται και απο την ιστορια του Ελληνισμου.Τοτε και μονο τοτε θα καταλαβουμε ποιος αγαπα πραγματικα την πατριδα του...

Συγνωμη αλλά απο συνθηματα εχω χορτασει και πραξεις βανδαλισμου ,ξυλοδαρμοι, δολοφονιες κτλ όχι μονο δεν μπορω να τα δικαιολογησω σαν αντιδραση αλλά με προσβαλλουν..

Ισως να ειμαι τελικά ενα κοιμισμένο προβατο, οπως χαρακτηριστικα αναφερει ο Borg ,ίσως να ειμαι της αποψης οτι η αστυνομια θα επρεπε να προλαβει και να αναλαβει τους Αλβανους που πανηγυριζαν,ισως επειδή συμφωνα με την οση ιστορια γνωριζω να εχω μαθει οτι ο φανατισμος και ο εθνικισμος εχει κοστισει πολλα στον Ελληνισμο...

Αυτό που λέω εγώ είναι ότι η Ελλάδα έχει αλλοδαπούς από διάφορα κράτη όπως από Ρωσία , Πακιστάν , Αραβία και άλλες

Αλλά στατιστικά αυτοί που κάνουν τα εγκλήματα είναι σχεδόν μόνο Αλβανοί

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

«Δεύτε, λάβετε ανθρώπινο φως». Ένα εξώφυλλο μετά την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών αγώνων που διοργάνωσε η Ελλάδα το 2004. Παρένθεση φυσικά το μεγαλείο του ελληνικού πολιτισμού, σε μια χώρα που το μόνο κοινό που έχει πια με τους αρχαίους που θέλει να θεωρεί προγονούς, είναι ο γεωγραφικός χώρος.

Βέβαια, βρίσκουμε και τα κάνουμε, έτσι δεν είναι; Σε ανθρώπους χωρίς πατρίδα, σε ανθρώπους που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα, δείχνουμε πόσο απάνθρωποι ήμαστε, εμείς οι απόγονοι των μεγάλων, οι κληρονόμοι εμείς του αθάνατου αρχαίου ελληνικού πολιτισμού. Απολίτιστοι μεν, μάγκες αρκετά δε, ώστε να τα κάνουμε εκεί που μας παίρνει. Γιατί αλήθεια, τόσο μένος με αυτούς συγκεκριμένα; Προφανώς ούτε για τους άγγλους που διαλύουν κάθε χρόνο τα νησιά έχουμε καλύτερη άποψη, αλλά ούτε μια τρίχα από τα ξανθά τους κεφάλια δεν πειράζουμε κάθε καλοκαίρι. Γιατί; Ίσως επειδή έρχονται και τα ακουμπάνε χοντρά; Ίσως επειδή ξεσπάμε στους Αμερικανούς, τους φονιάδες των λαών, και χαλαρώνουμε λιγάκι. Γιατί αν τολμούσαμε να τους κοιτάξουμε απλά, θα έκανε εκδρομή ο 6ος στόλος στον Πειραιά, 2 ώρες μετά.

Οι αποικιοκράτες πορτογάλοι, όντας 2 φορές ηττημένοι στο σπίτι τους από την ελληνική εθνική ομάδα ποδοσφαίρου, έβγαζαν φωτογραφίες με τους έλληνες φιλάθλους τουρίστες. Δείγμα ανωτερότητας; Οι έλληνες απόγονοι του Σωκράτη, έσπασαν στο ξύλο τους οικονομικούς μετανάστες, επειδή άκουσον άκουσον, τόλμησαν να πανηγυρίσουν τη νίκη της ομάδα τους. Δείγμα ανωτερότητας προφανώς, και αυτό.

ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!

η λύση πάντως είναι αυτό που προτείνει ο Shaman. ΠΡΕΠΕΙ να τους αφομοιόσουμε. είναι μονόδρομος, δεν γίνεται να τους έχουμε απέναντί μας πρέπει να τους έχουμε μαζί μας (σκεφτείτε μόνο τί εχει να γίνει αν γίνει κανενα ''μπραφ'' (πόλεμος) με ενα εκατομύρριο αλβανούς εδώ εναντίον μας... η φράση ''πέμπτη φάλλαγγα'' σας λέει τίποτα ??

Όσο για το τσουβάλιασμα που γίνεται με τους αλβανούς είναι τόσο άστοχο, όσο να έβγαινε κάποιος εκτός thelab και να έλεγε ότι όλοι εμείς που συμμετάσχουμε σε φόρα είμαστε κλειστοί τύποι, με προβλήματα στην επικοινωνία, κολλημένοι και λοιπά φαιδρά... Ισχύει κάτι τέτοιο ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs

Εξκιούζ μι αλλά εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Μπορεί να μην ξέρω να το διαβάζω καλά. Αν είχα την υπομονή θα έφτιαχνα μια γραφική στο εξέλ, να μας το δείξει αυτή. Εγώ απλά βλέπω, ότι οι έξυπνοι και ανώτεροι Έλληνες, είναι παντού πρώτοι... Τώρα το μέλλον θα δείξει. Αν δεις τους πίνακες θα δεις ότι υπάρχουν χρονιες που έτσι έδειχναν τα πράγματα, και την επόμενη, πάλι τα ίδια.

να διαβαζεις και να γραφεις ξερεις πολυ καλα...απλα δεν σκεφτεσαι σωστα!

το ποσοστο θα δεις...οι Ελληνες ειναι 10 μυρια και οι Αλβανοι 1...αυτο μετραει και οχι μονο ο αριθμος..

οσο για την ειρωνια

καποτε μου ειπε καποιος με πολυ ενδιαφερον:

Κοψε την ειρωνια Γιαννη γιατι μια μερα θα φας ξυλο,ειναι πολυ ασχημο

εγω ουτε καν καταλαβα τι ειχα πει...και δεν μου φανηκε καθολου ειρωνικο οτι ειχα πει πιο πριν -Φυσικα ποτε δεν εφαγα ξυλο αλλα εκοψα την ειρωνια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από colt3003

ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!

η λύση πάντως είναι αυτό που προτείνει ο Shaman. ΠΡΕΠΕΙ να τους αφομοιόσουμε. είναι μονόδρομος, δεν γίνεται να τους έχουμε απέναντί μας πρέπει να τους έχουμε μαζί μας (σκεφτείτε μόνο τί εχει να γίνει αν γίνει κανενα ''μπραφ'' (πόλεμος) με ενα εκατομύρριο αλβανούς εδώ εναντίον μας... η φράση ''πέμπτη φάλλαγγα'' σας λέει τίποτα ??

Όσο για το τσουβάλιασμα που γίνεται με τους αλβανούς είναι τόσο άστοχο, όσο να έβγαινε κάποιος εκτός thelab και να έλεγε ότι όλοι εμείς που συμμετάσχουμε σε φόρα είμαστε κλειστοί τύποι, με προβλήματα στην επικοινωνία, κολλημένοι και λοιπά φαιδρά... Ισχύει κάτι τέτοιο ??

ελεος....δεν εχουν αεροπορια οι ανθρωποι..νομιζω ουτε αρματα μαχης εχουν...ΓΙΑ ΤΟΝ Π***Ο ΜΑΣ τους εχουμε...

νομιζω η δευτερη η τριτη πολεμικη δυναμη στην Ευρωπη ειμαστε..η Γαλλια ειναι σιγουρα πρωτη!

Ακομα να πω πως σε αντιπαραθεση Γαλλιας-Αμερικης...μαλλον δεν θα καταφερουν να πλησιασουν τις ΗΠΑ οι Γαλλοι,Εχουν βαλλιστικους πυραυλους οι Αμερικανοι και ολοι T.T.P.P.A.G.H*

take the poulos paramasxala and go home

Edit - Μην ξαναχρησιμοποιήσεις παρόμοιες εκφράσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

ελεος....δεν εχουν αεροπορια οι ανθρωποι..νομιζω ουτε αρματα μαχης εχουν...ΓΙΑ ΤΟΝ Π***Ο ΜΑΣ τους εχουμε...

νομιζω η δευτερη η τριτη πολεμικη δυναμη στην Ευρωπη ειμαστε..η Γαλλια ειναι σιγουρα πρωτη!

Ακομα να πω πως σε αντιπαραθεση Γαλλιας-Αμερικης...μαλλον δεν θα καταφερουν να πλησιασουν τις ΗΠΑ οι Γαλλοι,Εχουν βαλλιστικους πυραυλους οι Αμερικανοι και ολοι T.T.P.P.A.G.H*

take the poulos paramasxala and go home

ΛΟΛ τι λες ρε νος πλακα κανεις? πολεμοχαρης εισαι? ειδησεις βλεπεις να δεις πως ειναι ο πολεμος?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις την εντυπωση οτι η σταση της Αλβανιας θα ηταν αυτη που ξερουμε τα τελευταια χρονια απεναντι της Ελλαδας ετσι και δεν υπηρχαν οι γειτονες και ομοθρησκοι Τουρκοι στην περιοχη...

πραγμα που αποκλειει οποιοδηποτε ενδεχομενο στρατιωτικης συγκρουσης....

σαν το σκουληκακι στο αγκιστρι ενα πραγμα μονο που ευτυχως ειναι ρηχα και βλεπουμε και τον ψαρα....

Link to comment
Share on other sites

unstoppable για ολους το εγραψες εμενα κοιταζες....τεσπα...:whistling

φοβασαι Γιωργο???Ναι στην TV τον ειδα,εσυ που με ρωτας εχεις πολεμησει?ΟΧΙ οποτε ακυρο!

δεν ειμαι πολεμοχαρης απλα λεω στο παιδι πως ειμαστε ownage...

ωρες ωρες φυσικα γουσταρω να κανω ενα killing spree...σε τρομαζει ο κυνισμος???οχι με τους Αλαβνους...γενικα ετσι να γουσταρω..:jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Ο μητσοτακης το εκανε

Σωστός

Αρχική απάντηση από bleo8onhs

Όριστε και οι πίνακες από την Ελληνική αστυνομία. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Bleo8onhs Μήπως παίζεις πολύ Simcity, είναι δυνατόν να ανάγεις ανθρώπους σε νούμερα; Αλλά και πέρα απο αυτό αν αυτά τα νούμερα τα πάρεις σε ποσοστά. Περιπτώσεις/Πληθυσμό κατηγορίας θα δείς ότι είναι πολύ μεγαλύτερο των αλλοδαπών.

’λλο 300 έλληνες εγκληματίες σε 10.000.000 και άλλο 100 σε 1.000.000

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.