Jump to content



Bulldozer FX Amd for games ??


ProHarris

Recommended Posts

Μάλλον εννοεί ότι σε μονονηματικές εφαρμογές (όπως είναι τα περισσότερα παιχνίδια) μόνος του ο επεξεργαστής θα ανεβάσει την συχνότητα του πυρήνα στα 4,κάτι GHz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Συμφωνώ μαζί σου και προσωπικά θα τον ανέβαζα τον επεξεργαστή ούτως ή άλλως, εάν τον είχα. Άλλωστε το oc δεν θα ανέβαζε μόνο τις επιδόσεις στα παιχνίδια αλλά θα βελτίωνε γενικά την λειτουργία του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι " τροπος λειτουργιας του ετσι σε συνδυασμο με τους πυρηνες" που δε χρειαζεται oc?

να μου πεις οτι τι να το κανεις το oc με την 7770 που ετσι κι αλλιως χαραμιζει το μαμα 8350 να νοιωσω, αλλα οχι δε χρειαζεται oc γιατι ετσι δουλευει με τους πυρηνες...

οταν δε θα τον χρησιμοποιει θα πεφτει πολυ η ταχυτητα του και θα χει καλες θερμοκρασιες/καταναλωση.

Ειδικα που ρχεται καλοκαιρι. Και φυσικα η 7770. Τι να το κανει το oc στον 8350 αν παιζει γκειμζ.

Καλα γενικα ας κανει οτι θελει δε θα του πω εγω και συ.

Link to comment
Share on other sites

οταν δε θα τον χρησιμοποιει θα πεφτει πολυ η ταχυτητα του και θα χει καλες θερμοκρασιες/καταναλωση.

αυτο υπαρχει μια δεκαετια τωρα :p, καμια σχεση με το oc δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Συζητάμε την παρερμηνεία των χαρακτηριστικών των επεξεργαστών. Το Cool & Quiet (που είναι μια από τις τεχνολογίες εξοικονόμησης ενέργειας) δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το oc πλην της περίπτωσης που το κλείνεις για να έχεις σταθερό oc. Ειδικά στα παιχνίδια (παρέα με την επεξεργασία video, φωτογραφιών κλπ) το oc του επεξεργαστή βοηθά περισσότερο από όσο νομίζεις. Ψάξε λίγο στα reviews να δεις τις διαφορές ανάμεσα στον oced και τον stock επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

...τα παρηγγειλα τελικα.

8350/8GB@2133Mhz/990FX ASrock Extreme3

...btw τα υλικα ηρθαν αλλα το pc δε το στησαμε ακομη. Λογω ασυμβατοτητας υλικων (τροφοδοτικου/δισκων) θα παρω εγω το νεο συστημα κ ο πατερας το δικο μου.

Εντυπωσεις σε λιγες μερες...

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε ο φιλος μου τον 8350 κ η ψυκτρα κανει σαν τρελη ,πολυ θορυβωδης του cpu , τι μπορουμε να κανουμε το cool & quiet ειναι enable στο bios,του αλλαζουμε ψυκτρα η ψαχνουμε αλλο ανεμηστιρα πανω στην ψυκτρα ? Πραγματικα τον στησαμε κ δεν παλευτε με τιποτα τωρα εχει φτασει 5500 στροφες που απλα κατεβαζουμε Updates που να παιξει κανα παιχνιδι τι εχει να γινει ...

Link to comment
Share on other sites

Την στοκ που είχε στο κουτί βάλατε; Μπορεί η AMD να μην έχει τέρμα χάλια ψύκτρες, αλλά κατα τη γνώμη μου ανεξαρτήτως επεξεργαστή επιβάλλεται να αγοράσεις τρίτης εταιρίας. Ειδικά αν θες ησυχία.

Ακόμα και μια φθηνή των 30€ θα είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε ο φιλος μου τον 8350 κ η ψυκτρα κανει σαν τρελη ,πολυ θορυβωδης του cpu , τι μπορουμε να κανουμε το cool & quiet ειναι enable στο bios,του αλλαζουμε ψυκτρα η ψαχνουμε αλλο ανεμηστιρα πανω στην ψυκτρα ? Πραγματικα τον στησαμε κ δεν παλευτε με τιποτα τωρα εχει φτασει 5500 στροφες που απλα κατεβαζουμε Updates που να παιξει κανα παιχνιδι τι εχει να γινει ...

εμένα γιατί δεν ακούγετε καθόλου; άσε που είναι της cooler master .. την έχει κουμπώσει καλά ο φίλος σου;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.