Jump to content



Euro Truck Simulator 2


alkgeopa

Recommended Posts

Το Scania το Streamline τι διαφορά έχει απ' το R ;

Επίσης: Scania > Volvo ή όχι ;

Άμα κάνεις και στο Streamline και στο R όλες τις αναβαθμίσεις θα δεις οτι στο Streamline έχει κινητήρα με 730 άλογα και εύρος ροπής από 1000-1400 στροφές ενώ στο R από 1000-1350 στροφές. Μετα εμφανισιακά έχουν αλλαγές.

Για το "Scania > Volvo" εγώ τώρα έχω Volvo γιατί έχει κινητήρα μέχρι 750 άλογα και λίγο παραπάνω ροπή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος στο παιχνίδι. Όταν ξεκινάω μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update. Πως μπορώ να το εγκστσστησω; Και γενικά όλα αυτά τα mods που διαβάζω υπάρχει κανένας οδηγός για το πως τα κάνουμε εγκατάσταση; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το Scania το Streamline τι διαφορά έχει απ' το R ;

Επίσης: Scania > Volvo ή όχι ;

Το volvo είναι ελάχιστα πιο δυνατό(στα χαρτιά) αλλά το scania λένε έχει καλύτερη συμπεριφορά στο δρόμο απο όσα γράφονται.

Εγώ πιο πολύ θα έδινα βάση στο πoιο μου αρέσει πιο πολύ να κοιτάω από τη θέση οδήγησης και πιο έχει καλύτερο ήχο(scania>volvo εκεί για μένα)

Υπάρχουν και άλλοι ωραίοι τράκτορες που οι περισσότεροι παίχτες τους προσπερνάνε επειδή έχουν ιπποδύναμη της τάξης των 550 αντί για 750. Ειδικά αν παίζεις με speed limiter εκεί δε μετράει και πολύ η διαφορά

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος στο παιχνίδι. Όταν ξεκινάω μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update. Πως μπορώ να το εγκστσστησω; Και γενικά όλα αυτά τα mods που διαβάζω υπάρχει κανένας οδηγός για το πως τα κάνουμε εγκατάσταση; Ευχαριστώ πολύ.

To update θα περαστεί μόνο του εφόσον είναι αυθεντικό το παιχνίδι. Αλλιώς.. Το αγοραζεις. Μπορείς να το βρεις στα 5€ ανα περιόδους. Τα mods -εφοσον βρεις κάποια συμβατά με την έκδοση σου, τα πετάς οπως ειναι στο my documents -->euro truck simulator 2 --> mods φάκελο. Μετά τρέχεις το παιχνίδι, επιλεγεις edit profile στο φορτωμα και τα επιλέγεις ωστε να ενεργοποιηθουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να σου πω την αλήθεια δεν το έχω παρατηρήσει. Αλλά και με τα 2 έκανα και κάνω μανούβρες αρκετά εύκολα. Νομίζω περισσότερο παίζει ρόλο το μοντέλο του αυτοκινήτου παρά ο τύπος του σασί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ξεκίνησα και εγώ πριν λίγες μέρες.. δεν είναι άσχημο... :)

Βέβαια θα μπορούσε να είναι πολύ πιο προσεγμένο το περιβάλλον και στον δρόμο και στις πόλεις καθώς φαίνεται πάρα πολύ φτωχό.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω αν είναι μηχανισμός του παιχνιδιού ή απλά έτυχε είναι το εξής: Πήρα την πρώτη μεγάλη δουλειά με πληρωμή 27.000 ... ενώ σε όλες τις άλλες διαδρομές δεν είχα τρακάρει, ξαφνικά άρχισαν κυριολεκτικά οι οδηγοι να πέφτουν πάνω μου, είτε κάνοντας προσπέραση και μπαίνοντας στην λωρίδα μου στην μέση του φορτηγού, είτε βγαίνοντας από παράδρομους... Το αποτέλεσμα να έχω χάσει 2.500 στα πρόστιμα (τραγικό οτι πάντα φταις εσύ) και 12.000 στις επισκευές. !!!

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκίνησα και εγώ πριν λίγες μέρες.. δεν είναι άσχημο... :)

Βέβαια θα μπορούσε να είναι πολύ πιο προσεγμένο το περιβάλλον και στον δρόμο και στις πόλεις καθώς φαίνεται πάρα πολύ φτωχό.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω αν είναι μηχανισμός του παιχνιδιού ή απλά έτυχε είναι το εξής: Πήρα την πρώτη μεγάλη δουλειά με πληρωμή 27.000 ... ενώ σε όλες τις άλλες διαδρομές δεν είχα τρακάρει, ξαφνικά άρχισαν κυριολεκτικά οι οδηγοι να πέφτουν πάνω μου, είτε κάνοντας προσπέραση και μπαίνοντας στην λωρίδα μου στην μέση του φορτηγού, είτε βγαίνοντας από παράδρομους... Το αποτέλεσμα να έχω χάσει 2.500 στα πρόστιμα (τραγικό οτι πάντα φταις εσύ) και 12.000 στις επισκευές. !!!

το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό... να πέφτει ο άλλος επάνω σου και να την πληρώνεις εσύ την νύφη :angry:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις βγάλει τον κόφτη και πας σα τρελό φορτηγό;

Nop... χωρίς κόφτη... και άντε πες μερικές φορές πήγαινα σαν καράβι .. αλλά αρκετές φορές, σε ευθεία απλά πέφτει ο άλλος πάνω σου από την δίπλα λωρίδα...

Αστεία αστείς .. πρέπει να ψάξω και πως βγαίνει ο κόφτης ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.