Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Μαζεράτι στο λαό το 4τάχυτο πλιζ

 

Κατεβαίνει to dlc....πάλι 10 ευρω οι προσκυνημένοι,κρίμα κ το κράταγα για να πάρω direct drive.

 

Ακουλίνη με αυτά που είδα στο τέλος θα μας πληρώσεις για να ξαναβάλουμε το κράνος. :amen: ξέρω ξέρω είμαι ιερόσυλος :hehe:

1 hour ago, akis_z80 said:

Σαφώς ανώτερο αποτέλεσμα.. Πολύ καθαρή εικόνα.

To λάθος μου ήταν ότι όταν άνοιξα AA, έβαλα και PP effects και τα fps πέσανε στα 80-85. Με ΑΑ και PPD = 1.5 και είναι πεντακάθαρη η εικόνα και κρατάει άνετα τα 90fps.

 

@Georgiadis Giorgos @sosna πρέπει να έρθετε για re-review  με τα new settings :p

 

φόρουμ ντέρπ

Έγινε επεξεργασία από sosna
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sosna said:

Μαζεράτι στο λαό το 4τάχυτο πλιζ

 

Κατεβαίνει to dlc....πάλι 10 ευρω οι προσκυνημένοι,κρίμα κ το κράταγα για να πάρω direct drive.

 

Ακουλίνη με αυτά που είδα στο τέλος θα μας πληρώσεις για να ξαναβάλουμε το κράνος. :amen: ξέρω ξέρω είμαι ιερόσυλος :hehe:

 

φόρουμ ντέρπ

Γιατι ρε γρουσουζη δε σε πληρωσε τη προηγουμενη φορα? Σε ειδος φυσικα!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις :

 

Τα Masserati 250F 6C και Masserati 250F 12C δεν μπορώ να τα οδηγήσω (ακόμα)

Masserati MC GT4 το αγαπημένο μου της 8αδας , δεν το περίμενα
Lambo SV δεν μου αρέσει

Levante  δεν νομίζω να το τρέξω ποτέ

488 GT3  το 2ο αγαπημένο μου

Το F138 οκ την παλεύω κάπως

F1 SF12T πολύ γρήγορη για τον εγκέφαλό μου.

 


Red Bull Ring , απίστευτη πίστα

 

Γενικά, βελτιωμένο shybox, αλλά λίγο πιο καρτουνίστικη αισθητική (θα περιμένω PP mods), αλλά κάτι δεν μου αρέσει στο FFB/νέο tyre model.

Θα επανέλθω με περισσότερες δοκιμές (να τσεκάρω λίγο και τα αρχεία μου), αλλά κάτι δεν μου αρέσει.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

Γιατι ρε γρουσουζη δε σε πληρωσε τη προηγουμενη φορα? Σε ειδος φυσικα!!

 

α ναι το ξέχασα αυτό.

 

Τουλάχιστον τώρα που θα πάμε θα φάω οτι άφησα από την προηγούμενη φορά.:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, liakjim said:

Τα Masserati 250F 6C και Masserati 250F 12C δεν μπορώ να τα οδηγήσω (ακόμα)

Γατακι..Αυτο δε το πας ισια.Μονο με το πλαι :p
Προλαβα και εγραψα στα πολυ γρηγορα ενα βιντεο.

 

 

Απολαυση ειναι η ρημαδα.Βεβαια για μαζοχες αλλα εχει το στυλ της !

 

Masserati 12C : Οπως ειπα,ειναι αμαξι που θα σε κανει να μη κοιταξεις ουτε το ρολοι σου.Μονιμα στην τσιτα.Φοβερη αισθηση.Επισης θελει αρκετη γκαζια στα κατεβασματα και οχι γρηγορες αλλαγες.

Maserati GT4 : Τιμιο αμαξακι.Μπορει να προσφερει πολυ κλειστες μαχες και ειναι σταθεροτατο..Φοβερος ηχος στα κατεβασματα.

Levante : Κτηνος.Νιωθεις το βαρος στο τιμονι.Φοβερη αισθηση.Οκ ναι δεν ειναι για το AC, αλλα φαινεται οτι εχουν κανει φοβερη δουλεια.

Lambo SV.  Αλλη ωμη δυναμη.Εχει πολλα ορια σαν αμαξι.Τα φρενα του θελουν προσοχη (ναι οκ,road car με 300χιλ/ω).Θελει trail braking,Δε φοβασαι στην εξοδο να φυγεις με τερμα γκαζι.Ειναι αρκετα καλο.

 

488: Δε γνωριζω γιατι ξεχασα να την βαλω στον σερβερ.λολ

F1 cars.Δε δοκιμασα και ουτε νομιζω οτι θα δοκιμασω :p

 

Τωρα για το FBB θα διαφωνησω με τον φιλο μου τον Δημητρη για τον λογο οτι  καταλαβαινα πολυ πιο καλα ποτε χανω την προσφυση και τα λαστιχα ποτε griparoyn.Δοκιμασε ΧΩΡΙΣ το enhanced να δεις.

 

Δε δοκιμασα παλιοτερα αμαξια να δω συμπεριφορα.Παντως στα καινουργια ενιωσα με την μια την αισθηση..

Το θεωρω αρκετα βελτιωμενο.

Παντως ειχε φαση σημερα στον tango.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η Masserati 250F 12C πολύ ευχάριστη! Πραγματικά διασκέδασα τον τρόπο που γλιστράει!
Η Masserati MC GT4 όντως το αμάξι έκπληξη!
Το 488 GT3 γρήγορο!
Η Lampo σπαρταράει ευχάριστα το πίσω μέρος στα φρένα, φρένα που δεν τελειώνουν ποτέ!
Η F138 κλασική F1, πολύ πρόσφυση, πολύ γρήγορη, είναι πολύ στιβαρή.
Η SF15T ωχ μάνα μου! Ακόμα πιο γρήγορη, πολύ πολύπλοκα τα συστήματά της. Μ' αρέσει που σκεφτόμουν πριν το release, ένα fuel mix δεν βάλανε :p Πολλά κουμπιά, έβαλα ακόμη και το F1 Wheel που έχω, και δεν με φτάσανε!
Η πίστα πάρα πολύ ωραία! Όπως τη θυμάμαι από τα F1 της ΕΑ, τότε!
Δεν είδα κάτι άλλο.

Υ.Γ. Το Levante, μήπως ήρθε, για πακέτο με κανά Cayenne από Porsche Pack? Γενικά δείχνει αδιάφορο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ μερικές γύρες με το καθένα βραδιάτικα σαν τον βρυκόλακα. Δε πίεσα πολύ γιατί στα κέρμπς το τιμόνι κάνει πάρα πολύ θόρυβο και θα ξυπνούσα κόσμο.

Δε ξεχωρίζω ακόμα πιο μου άρεσε περισσότερο,όλα έχουν τη χάρη τους αλλά η F138 με διασκέδασε περισσότερο απ όλα στο λίγο που έπαιξα. Το τι κουμπιά λέτε ότι χρειάζονται δε κατάλαβα. DRS,KERS και brake balance? Έχει και άλλα?

Η Levante μου άρεσε πολύ btw,δε ξέρω αν είναι για κόντρες άλλα πατάει ωραία,αισθάνεσαι το βάρος της που μεταφέρεται στις στροφές,ωραίο γομάρι! 

Πάντως αν κάνουμε αγώνα με τις Maserati τις παλιές πιστεύω ότι θα γίνει σφαγή,θα ακούγονται κραυγιές στο ts,ragequit στη πίστα και σφαγή στο forum. :lol:

Τα γραφικά της πίστας δε μου άρεσαν,πολύ πρόχειρα ειδικά όταν τα συγκρίνω με τη brands hatch που στο μάτι απλά δε συγκρίνεται με καμία άλλη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό ffb τα masserati κ η ferrari 488 απογοητευτικό οι f1.

Το Spielberg κ τις f1 κι εγώ τα περίμενα καλύτερα, ίσως φταίει το οτι  είχαμε μεγάλες προσδοκίες. 

Τα παλαιά masserati οτι πρέπει για τους ντριφτερς της παρέας εγώ τα θεωρώ βασανιστικά ίσως φταίει η πολύ κακή διάθεση που έχω τελευταία και που δεν αντέχει όπως παλιά τα ζόρια. 

Είναι όμως κανόνας αυτό που σε ζορίζει περισσότερο είναι κι αυτό που απολαμβάνεις στο τέλος πιο πολύ. 

ΥΓ: Στο ριπλέι τα αυτοκίνητα δείχνουν φανταστικά, παρατήρησα ομως στο κεφάλι του οδηγού δύο σταυρους το είδατε κι εσείς ?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τωρα για το FBB θα διαφωνησω με τον φιλο μου τον Δημητρη για τον λογο οτι  καταλαβαινα πολυ πιο καλα ποτε χανω την προσφυση και τα λαστιχα ποτε griparoyn.Δοκιμασε ΧΩΡΙΣ το enhanced να δεις.

 

Κάτι πρέπει να έχει συμβεί στα αρχεία. Το FFB χθες μου φάνηκε άθλιο.

Δεν ένιωθα καθόλου υποστροφή/υπερστροφή ούτε κοπανήματα.

Θα κάνω έλεγχο αρχείων και ρυθμίσεις από την αρχή.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marco Massarutto
Παράθεση

 

FOM doesn't allow to include more than one Formula One car from the same season in a not-F1 game (as seen in Gran Turismo 5).

Otherwise, software companies could make a separate agreement with each single F1 team and create a F1 game without owning the F1 rights.

Easy, clear, logical. And just to be more clear: I'm not complaining about it: I find it fair enough, for those companies that invest lot of money to create a proper F1 game. ;)

 

Therefore, the limitation performed by Assetto Corsa in this case is not due to any will of Ferrari. It would have been the same if, instead of SF15-T or F138 we wanted to reproduce a Mercedes or McLaren F1 car (or any other F1).

 

So, now you can spread the word to those who look for conspiracies even under their door mat, or believe that car manufacturers are the evil and it's their interest to prevent people to have fun.

More important: if you don't know about licensing matters, please...

 

Apart the fact that my mood today is very bad because of the Nice facts and I would prefer to do something else, I find really surprising to see how some people actually have a patology that prevents them to enjoy the good instead to be focused on the bads.

It's videogaming, it's conceived to entertain.

If videogames don't entertain you but cause you frustration and sadness and bring you to claim as absolute truth something that's just pure fiction, do yourself a favour: stop to play and do something else.

 

ENJOY LIFE, we live once, and sadly, not so much sometime.

 

 

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλάξει το SAT (επιτέλους) γιαυτό κοντά στο κέντρο είναι πιο χαλαρό.

Καλό για τα servo wheels μπορούμε να ανεβασουμε ffb (κιαλλο) gain επιτέλους.

@liakjim

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

εντάξει η f15 είναι για γέλια στην monza που την δοκίμασα έπιανε 307 τελική με το κλειδωμένο κιβωτιο  

ότι ρυθμίσεις και να πείραξα ο κώλος ήθελε να με χαστουκίζει συνέχεια , δεν σταματάει πουθενά ακόμα και με το abs ανοιχτό , δεν νομίζω να το ξαναβάλω

η f13 από την άλλη την έχουν πετύχει μια χαρά ότι ρυθμίσεις της έκανα με άκουγε μια χαρά, πολύ καλό εργαλείο 

η νέα πίστα πολύ κάτω από τα στάνταρ της kunos 

γενικά το όλο πακέτο μου έχει δώσει την εντύπωση του release first fix then ενός early access δηλ 

και φυσικά το όλο πακέτο full υπερτιμημένο κατά την άποψη μου 

περιμένω να το στρώσουν με fix ειδικά την f15 που δεν μπορώ ούτε να την ακουμπήσω όπως την έχουν κάνει 

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε πιο νωρίς ταχύτητες στη f15. Έπιασα 345 στην monza.

ABS? Σίγουρα παίζουμε το ίδιο παιχνίδι?

Η πίστα είναι ίσως η καλύτερη.

Γενικά αντίθετες απόψεις.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, aliakas said:

εντάξει η f15 είναι για γέλια στην monza που την δοκίμασα έπιανε 307 τελική με το κλειδωμένο κιβωτιο  

ότι ρυθμίσεις και να πείραξα ο κώλος ήθελε να με χαστουκίζει συνέχεια , δεν σταματάει πουθενά ακόμα και με το abs ανοιχτό , δεν νομίζω να το ξαναβάλω

η f13 από την άλλη την έχουν πετύχει μια χαρά ότι ρυθμίσεις της έκανα με άκουγε μια χαρά, πολύ καλό εργαλείο 

η νέα πίστα πολύ κάτω από τα στάνταρ της kunos 

γενικά το όλο πακέτο μου έχει δώσει την εντύπωση του release first fix then ενός early access δηλ 

και φυσικά το όλο πακέτο full υπερτιμημένο κατά την άποψη μου 

περιμένω να το στρώσουν με fix ειδικά την f15 που δεν μπορώ ούτε να την ακουμπήσω όπως την έχουν κάνει 

Το να αποκαλείς ένα αυτοκίνητο για γέλια από την στιγμή που 4-5 επαγγελματίες αφιερώσαν πάνω από 2-3 μήνες για να το αποτυπώσουν όσο το δυνατόν καλύτερα στο sim της επιλογής σου πιστεύω είναι αχαριστία.

Ειδικά από τη στιγμή που προφανώς δεν έχεις κάνει το homework σου πάνω στο συγκεκριμένο όχημα.

 

Μην εκτίθεστε.

 

upload_2016-7-15_0-10-48-png.143638

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aliakas said:

tnx for the ss 

μπορεί κάτι να έκανα λάθος  με την τελική

τα άλλα ισχύουν 

 

 

και το ABS προφανώς. Δεν υπάρχει ABS.  :)

α και τα χαστούκια έρχονται από την ροπή χαμηλά + high grip tires 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.